| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Przebieg sesji RPG
Autor Wiadomość
BangMan Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 50
PostWysłany: Sro 26 Sty, 2005 13:31   Przebieg sesji RPG Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A więc tak. Wiem mniej więcej na czym polega sesja RPG. Jest MG oraz kilku graczy. MG układa scenariusz... i na tym kończy się moja wiedza. Czy to gracze sami wymyślają swoje postacie czy to MG je wymyśla, a oni je wybierają ? Jak ma się to co robią gracze do tego co ułożył MG ? Jestem w tym temacie zielony, więc fajnie by było gdyby ktoś mi to wyjaśnił Wink Pozdrawiam Smile

_________________
Zapraszam na moje forum Cool
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Sro 26 Sty, 2005 20:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

sesja polega na tym że jest MG i gracze ^^ hyh jak to już ująłeś.
Wszystko zależy od systemu w jakim grasz. Ja opiszę wg. powiedzmy Dnd.
Gracze robią sobie postacie wg. podręcznika, wg zasad zawartych w podręczniku. Rzutami kostką określają swoje cechy itp. Rola mistrza gry polega na wymyślaniu zdazeń itp. dla swoich graczy, na odgrywaniu wszystkich innych postaci poza graczami, oraz na ewentualnych rzutach w różnych celach (walki itp.)
Rola graczy polega na jak najlepszym odgrywaniu swoich postaci, dostosowując sie to rasy, klasy, charakteru, płci oraz wymyślonej przez siebie osobowości =).
No to tak ogólnie, jak cos to pytaj Wink

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
BangMan Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 50
PostWysłany: Czw 27 Sty, 2005 09:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

czyli MG wymyśla sceniariusz w trakcie gry ?

_________________
Zapraszam na moje forum Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Czw 27 Sty, 2005 10:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

niektórzy mg wymyslają scenariusz na bierząco (w trakcie gry), niektórzy taki pobieżny (szablonik i wogóle) wymyślają przed grą, a inni natomiast dokładnie piszą sobie w swoich notatniczkach gdzie i kiedy wyskoczy to, co zrobią tu co zrobią tam. Drukują sobie specjalne karty potworów, ze zdjęciami i wogóle (ale to juz jest lekka przesada ^^ potrzeba troche tego no ... slowko ucieklo - -"). =)

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
R2
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 27 Sty, 2005 11:26   

MG jest po prostu bogiem ;P może absolutnie wszystko, począwszy od zrzucenia na gracza lodówki a skończywszy na wcieleniu się w piękną kobietę i romansowanie z tobą ;P.
Powrót do góry
BangMan Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 50
PostWysłany: Czw 27 Sty, 2005 11:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

lol... to MG musi mieć niezła wyobraźnię Mr. Green

A karty postaci ? To zwykłe kartki papieru, na których gracze zapisują atrybuty swoich postaci ?

_________________
Zapraszam na moje forum Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Czw 27 Sty, 2005 12:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

karty postaci są specyficzne dla każdego systemu rpg. ja pisałam głównie na podstawie Dnd więc karty do Dnd wyglądają tak:front tył
uniwersalne karty do Dnd =)

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
R2
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 27 Sty, 2005 12:16   

Są do tego speclalne szablony, żeby się nie pogubić, ale zwykła kartka również może być Wink
[Edit] Same time ;P
Powrót do góry
BangMan Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 50
PostWysłany: Czw 27 Sty, 2005 17:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No spoko... a jak odbywają się walki z jakimiś potworami ? Do nich też MG na prędko wymyśla wszystkie te atrybuty, które są na karcie postaci ?

_________________
Zapraszam na moje forum Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
R2
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 27 Sty, 2005 17:27   

Atrybuty potworów sązawarte w podręczniku, ale oczywiście MG może je sobie zmieniać wg własnego upodobania
Powrót do góry
BangMan Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 50
PostWysłany: Czw 27 Sty, 2005 21:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Możesz podać kilka nazw takich książek ?

_________________
Zapraszam na moje forum Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
R2
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 27 Sty, 2005 21:26   

Tego jest od cholery Wink polecam ci jakąś stronkę tematyczną, choćby wyżej podany poltergeist lub jakaś księgarnie. Są też w empiku
www.isa.pl Dystrybutor tam rowniez mozna kupic podręczniki i akcesoria
www.nowa.gildia.pl Można się bardzo wiele dowiedzieć Wink
www.dnd.polter.pl Wszystko wytłumaczone łopatologicznie. Najlepszy serwis
Powrót do góry
BangMan Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 50
PostWysłany: Pią 28 Sty, 2005 12:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

very dzięki biggrin

HAND!

(have a nice day) :]

_________________
Zapraszam na moje forum Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Nie 30 Sty, 2005 21:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

BangMan napisał/a:
... a jak odbywają się walki z jakimiś potworami ?

walki zazwyczaj odbywają się przy pomocy kostek wielościennych (4, 6, 8, 10, 12, 20 i procentówki [10 ścienna kostka, ponumerowana od 00 do 90 co 10]).
Gracze jak i potwory mogą być umieszcozne na specjalnej planszy w kratke (ja tam zazwyczaj używam ścierki w kratke albo jakies starej planszy do gry =p) a owymi "graczami i przeciwnikami" mogą być jakieś stare piosenki, tokenki (takie szklane kuleczki, zazwyczaj używane do gier bitewnych) bądź cokolwiek innego (używało sie gumek, naostrzyków itp.).

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
Holy Knight Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior

Dołączył: 10 Kwi 2005
Posty: 154
PostWysłany: Czw 28 Kwi, 2005 03:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

panienka_wierzba napisał/a:

Rola graczy polega na jak najlepszym odgrywaniu swoich postaci, dostosowując sie to rasy, klasy, charakteru, płci oraz wymyślonej przez siebie osobowości =).
No to tak ogólnie, jak cos to pytaj Wink

tak tylko w twoim przypadku najczesciej jest to elfka podobna z harakteru lekko do ciebie Twisted Evil , ale najlepeij grałas jednak to ludzka zaklinaczke kapłanke Eleonorę.
W sumie wiekszosć moich graczy przeważnie graja swoje postacie tak że sa najbardziej podobne do nich wyjatek jest Stiv który próbuje realizowac tak swoje sny o potędze ale i tak daje się we znaki jego chaotycznosć.
Dopiero ostanio co poniektórym zachaciało sie odegrac coś bardziej wymagającego i tak pojawiła się zgraja palantynów i jeden konstrukt wcielenie prawa i porzadku.


panienka_wierzba napisał/a:
niektórzy mg wymyslają scenariusz na bierząco (w trakcie gry), niektórzy taki pobieżny (szablonik i wogóle) wymyślają przed grą, a inni natomiast dokładnie piszą sobie w swoich notatniczkach gdzie i kiedy wyskoczy to, co zrobią tu co zrobią tam. Drukują sobie specjalne karty potworów, ze zdjęciami i wogóle (ale to juz jest lekka przesada ^^ potrzeba troche tego no ... slowko ucieklo - -"). =)


To zalezy od graczy dla jednych można przygotowac gruby scenariusz i oni z przyjemnoscią beda grać według niego natomiast dla innych trzeba przygotowac sie na wszystko tutaj możesz sobie zapisać na kartce lub w głowie pare zdań ogólnego rysu fabuły a reszte dostosowywac na bierząco . Acha tutaj jest jedna zasada im bardzie postć dobra i praworzadna tym trudniej ja grac jako gracz ale łatwiej kontrolować jako MG a im bardziej zła lub chaotyczna tym łatwiej grać a trudniej kontrolowac jako MG.

A co do kart potworów to ja cos wyglada ciekawie warto to graczom wydrukować i zaprezentować zwłaszcza jak stworzenie przypomina skrzyzowanie chorych wizji Grigera i Beksińskiego
R2 napisał/a:
Atrybuty potworów sązawarte w podręczniku, ale oczywiście MG może je sobie zmieniać wg własnego upodobania


albo stworzyć własne i olac Ksiegi potworów w których moim zdaniem poza obrazkami nic ciekawego nie ma. Choc czasami można taka ksiego utrzeć nosa graczowi który uparcie mysli że wie lepiej choc tak nie jest Twisted Evil.


panienka_wierzba napisał/a:

Gracze jak i potwory mogą być umieszcozne na specjalnej planszy w kratke (ja tam zazwyczaj używam ścierki w kratke albo jakies starej planszy do gry =p) a

Szkoda że nie dane mi było doświadczyć twojego mistrzowania . Ale może kiedyś ?? Wink
panienka_wierzba napisał/a:

owymi "graczami i przeciwnikami" mogą być jakieś stare piosenki, tokenki (takie szklane kuleczki, zazwyczaj używane do gier bitewnych)
Grałem w wiele gier bitewnych ale nie widziałem w nich nigdy twoich szklanych kuleczek ??
panienka_wierzba napisał/a:


bądź cokolwiek innego (używało sie gumek, naostrzyków itp.).


Dobrze się sprawdzają klocki lego z ryczerzami Razz choc ostanio pecha bycia używanami maja Space marines stojący na telewizorze.

_________________

A moment of laxity spawns a lifetime of heresy

Gloria Exterminatus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2770494
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |