| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Dekomunizacja

Czy popierasz?
Tak
71%
 71%  [ 5 ]
Nie
28%
 28%  [ 2 ]
Głosowań: 7
Wszystkich Głosów: 7

Autor Wiadomość
Wielka Łapa Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 87
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Czw 17 Lut, 2005 16:34   Dekomunizacja Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

PiS i PO po dojściu do władzy chcą rozpocząć proces dekomunizacji, zaprzepaszczony 16 lat temu. Czy jest sens?

Wg mnie NIE, dlatego że postkomuniści w 1989 roku zostaliby odsunięci od publiki na okres 15 lat, czyli ten okres właśnie by minął. Teraz nie ma sensu bić "starych byków", trzeba było to zrobić 16 lat temu jak w inych krajach demokracji ludowej!

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Francesc0 Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 16 Lut 2005
Posty: 138
PostWysłany: Czw 17 Lut, 2005 18:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja popieram, trzeba skonczyć to co sie zaczęło...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3294374
Wielka Łapa Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 87
PostWysłany: Sob 19 Lut, 2005 15:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja po głębszym przemyśleniu uważam, że nie mam zdania, dlatego że niby chce delegalizaji SLD, ale teraz po 16 latach?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 19 Lut, 2005 19:56   

Już raz nabroili, powinno mieć wobec nich miejsce coś na kształt procesu norymberskiego (zwłaszcza jeśli chodzi o tych dziadków z czasów stalinowskich- jeśli jeszcze jacyś żyją, a także w ogóle dla komuchów). Z totalitaryzmem trzeba walczyć.
Powrót do góry
Christine fan
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 23 Lut, 2005 01:37   

Jeżeli chcemy poprawy jakości życia i powrotu zaufania do polityków w naszym pięknym kraju,trzeba zdelegalizować SLD i rozliczyć wszystkich komuchów z działalności.Jeżeli tego nie zrobimy,w skrajnym przypadku może dojść do sytuacji,która zainstniała w Rosji(demokracja tylko z nazwy,krajem rządzą byli komuniści i KGB-owcy(Putin jest byłym współpracownikiem KGB i wcale sie z tym nie kryje)),chociaż to małó prawdopodobny scenariusz.
Powrót do góry
Ppark Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 13 Cze 2004
Posty: 132
PostWysłany: Sro 23 Lut, 2005 02:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ta, dekomunizacja, sanacja, IV RP i prezydent Kaczor wydający dekrety z mocą ustawy. Piękne.
Przekonanie, że delegalizacja SLD poprawi sytuację w kraju jest śmieszne. Postsolidarnościowcy też mieli już okazję porządzić i jakoś o wiele lepiej niż rządowi Millera im to nie szło. Poza tym - w państwie realizującym zasadę pluralizmu politycznego dość trudno byłoby uargumentować delegalizację jakiejś partii, tym bardziej że SLD w swoim programie jakaś okropnie komunistyczna nie jest.
Otwieraczu - po co walczyć z czymś, czego nie ma? I ciekaw jestem, jakie zarzuty by postawiono byłbym działaczom komunistycznym na tym twoim "procesie norymberskim".I wcale nie mam tu na myśli stalinowskich dziadków.

_________________
I ze zgrozą pojąłem, że zazdrościć zdolnym
Temu, co w otchłań biegnie z skwapliwością wściekłą,
I, własną krwią pijany, po życiu mozolnym
Na śmierć przeniósłbym mękę, a nad nicość piekło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2020949
altruista Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył: 19 Sie 2004
Posty: 461
PostWysłany: Sro 23 Lut, 2005 10:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ppark napisał/a:
Ta, dekomunizacja, sanacja, IV RP i prezydent Kaczor wydający dekrety z mocą ustawy. Piękne.

a z im wiekszej odleglosci sie to oglada, tym piekniejsze. Dlatego jezeli cos takiego dojdzie do skutku, to ja, excuse la mot, [cenzura] do zambii, korei polnocnej, albo i na ksiezyc, moze zdaze zanim mnie Wszechpolskie Szwadrony Śmierci zatluka

a ja mam jakies takie dziwne podejscie, ze wolal bym zeby wsadzali tylko i wylacznie winnych. Niewazne czerwonych, czarnych, prawych czy lewych. I bylo by milo jakby zaprzestano tych cyrkow z 'komisjami', i oddano wladze sadownicza tam, gdzie jej miejsce

_________________
I wiped a silver bullet tear
and with every tear a drem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2090041
Christine fan
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 23 Lut, 2005 17:15   

Boje się przejęcia władzy przez osoby dużo bardziej nieodpowiednie i grozne niż SLD(mam tu na myśli populistów i fanatyków religijnych(sami sie domyślcie o kim mówie)).Co do tego,że należy karać winnych,niezależnie od opcji politycznej i przekonań,zgadzam się jak najbardziej.
Powrót do góry
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 25 Lut, 2005 18:17   

Zarzuty? Zdrada, sprawowanie władzy w sposób zbrodniczy, więzienie i zabijanie przeciwników politycznych, pobicia i wiele, wiele innych.

Dekrety z mocą ustawy prezydent mógł wydawać bodajrze w II RP.

Po co walczyć z czymś czego nie ma? Zbrodnie, jakie komuniści popełniali, wywierają nadal znaczący wpływ na sytuację w naszym kraju. Równie dobrze możnaby sprzecieć się wszelkim sądom, ponieważ np. złodziej popełnił przestępstwo KIEDYŚ, a w chwili obecnej nie kradnie- czyli niejako teraz nie jest złodziejem, jedynie nim był. Podobnie możnaby bronić czerwonych sukinsynów (z góry przepraszam wszystkie psy).

EDIT: Nie chodzi tu o karanie tych, którzy rządzili nieskutecznie po 1989 roku, ale tych, którzy najbardziej winni są zapaści naszej Ojczyzny oraz tych, którzy sprawowali władzę w sposób zbrodniczy.
Powrót do góry
altruista Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył: 19 Sie 2004
Posty: 461
PostWysłany: Pią 25 Lut, 2005 20:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Otwieraczu, przestepstwa maja to do siebie, ze ulegaja przedawnieniu. Okres przedawnienia za wszelkie przestepstwa nie bedace zbrodniami wojennymi to 10 lat [zmobilizowalem sie zeby chwycic za kodeks karny, jestem dzielnym chlopcem]. Uzyj teraz kalkulatora, bo w twoje zdolnosci matematyczne watpie, i wykonaj stosowne dzialanie [o odejmowanie mi idzie, konkretniej masz wcisnac po kolei przyciski: ON, potem 2005-1989= i odczytaj wynik, od lewej do prawej] Ile ci wyszlo?

Cytat:
Zbrodnie, jakie komuniści popełniali, wywierają nadal znaczący wpływ na sytuację w naszym kraju.

jak mneimam, teraz podasz jakies logiczne i wiarygodne przyklady. Prawda?

i obserwujac twoje posty, musze stwierdzic ze jestes niezwyklym czlowiekiem. Fobia komunistyczna, fanatyzm religijny, krzykactwo i zaslepienie w jednej osobie. Podziwiam.

_________________
I wiped a silver bullet tear
and with every tear a drem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2090041
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 25 Lut, 2005 23:22   

Fanatyzm? Fobia? Nie zauważyłem.

Po prostu nie rozumiem, dlaczego skrajny strach przed faszyzmem ma być czymś normalnym, a niechęć do komunizmu- objawem jakiejś choroby.

Jakie zachowanie komunistów doprowadziło Polskę do ruiny? Choćby kradzież, nazywana "nacjonalizacją", centralne planowanie itp., itd.
Do tego dochodzą jeszcze zmiany w mentalności ludzkiej.
Wytłumacz mi poza tym jedno- na czym ma niby polegać moje zaślepienie?
Choć może lepiej nie tłumacz, bo sam niezwykle mało wiesz i rozumiesz.
Zamiast korzystać z komputera, lepiej pobaw się klockami lego. Podobno uczą logicznego myślenia, a to (sądząc po niektórych twoich postach- w końcu na szczęście nie znam cię osobiście) bardzo by ci się przydało.
Powrót do góry
Christine fan
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 26 Lut, 2005 00:02   

Panowie spasujcie troche...Proszę Was o dyskusje na temat,a nie offtopic polegający na wyzywaniu drugiego człowieka od głupca za jego opinię.Bo przynajmniej mi wydaje się to żałosne...
Powrót do góry
altruista Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył: 19 Sie 2004
Posty: 461
PostWysłany: Sob 26 Lut, 2005 01:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Otwieracz napisał/a:
Po prostu nie rozumiem, dlaczego skrajny strach przed faszyzmem ma być czymś normalnym, a niechęć do komunizmu- objawem jakiejś choroby.

rzekl bym ze oba zachowania sa irracjonalne
Otwieracz napisał/a:
Jakie zachowanie komunistów doprowadziło Polskę do ruiny? Choćby kradzież, nazywana "nacjonalizacją", centralne planowanie itp., itd.

Szczerze mowiac nei moge dopatrzyc sie strat panstwa w nacjonalizacji. Bardziej intryguje mnie fatalnie przeprowadzana prywatyzacja [swego czasu za okragly miliard zlotych sprzedano dwie polskie huty stali. Miliard to duzo, prawda? Nawet za dobrze prosperujace zaklady, przynajmneij tak wyglada to dla laika. Dla porownania - francuska korporacja handlowa, carrefour czy inne jakies, kupila piec supermarketow wraz z terenem za... trzy i pol miliarda]. Centralne planowanie mamy nadal w szkolnictwie, opiece spolecznej, szpitalnictwie, armii, et caetera. Jak rozumiem to wina komunistow.
Otwieracz napisał/a:
Do tego dochodzą jeszcze zmiany w mentalności ludzkiej.

mozna jasniej? Jakiez konkretne zmiany?

_________________
I wiped a silver bullet tear
and with every tear a drem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2090041
Gladiatorpl Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 31 Sie 2003
Posty: 352
PostWysłany: Sob 26 Lut, 2005 09:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja popieram tak tak tak trzeba ***** komuchow, bo mi sie nie podoba ze w komunie robili za palantow co sprzedawali kumpli i kapowali, a teraz udaja ze nikt tego nie pamieta, i zajmuja wyzsze stolki


Z KOMUCHAMI NA STOS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4217189
Wielka Łapa Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 87
PostWysłany: Sob 26 Lut, 2005 15:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A mi by sie spodobało przejęcie władzy np. przez LPR. Giertychjugend stałoby się tak potężne jak te w Niemczech 60 lat temu. Very Happy
A nam szarym obywatelom żyłoby się godnie i po katolicku.
Od rana do wieczora Koziołek Matołek zakąszany radiem Maryja! Very Happy
Później tradycyjnie paciorek i spać.

Życie jak w Madrycie! Cool

RELIGIJNI FANATYCY DO BOJU! HERETYCY NA STOS! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |