| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Oświęcim - z okazji 60 rocznicy wyzwolenia
Autor Wiadomość
Papierowa Tęcza Płeć:Mężczyzna
Turbo Szatan
Moderator


Dołączył: 14 Sty 2005
Posty: 841
PostWysłany: Pią 28 Sty, 2005 00:48   Oświęcim - z okazji 60 rocznicy wyzwolenia Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

I tylko już mury, komory gazowe
Baraki strażników i pchły obozowe
Zostały po śmierci i wielkiej brutalności
I ludziach co kiedyś mieli nieszczęście tam gościć

A wyjść im nie dane już nigdy było
Bo śmierć tam witano niezmiernie miło
Przez ludzi, co ludźmi z nazwy tylko byli
Mordercy? - to mało - jak potwory wyli

Ze szczęścia, radości, gdy zabijali ludzi
A było to łatwe - nie musieli się trudzić
Bo człowiek szalony wymyślił dla nich system
Który im zapewnił codzienny śmierci występ

I choć system ten padł to przez wiele lat udręki
Człowiek zdążył zaznać niesamowitej męki
A męka ta potworna dała nam do zrozumienia
Że ludzie ludzą mogą, zadać wielkiego cierpienia

_________________
www.normsart.glt.pl


Ostatnio zmieniony przez Papierowa Tęcza dnia Pią 28 Sty, 2005 01:25, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
8989120
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Pią 28 Sty, 2005 00:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wiedzialem za chociaz ty bedziesz pamietal i skrobniesz jakis temat z tej okazji.

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
Papierowa Tęcza Płeć:Mężczyzna
Turbo Szatan
Moderator


Dołączył: 14 Sty 2005
Posty: 841
PostWysłany: Pią 28 Sty, 2005 00:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Troche trudno nie pamiętać o jednym z największych masowych mordów ludności XX'ego wieku Confused

_________________
www.normsart.glt.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
8989120
Nikita Płeć:Kobieta
Nina
Moderator globalny


Dołączyła: 19 Kwi 2004
Posty: 2212
PostWysłany: Pią 28 Sty, 2005 09:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Piękne Wink
Moja prababcia żyjąca do dzisiaj była więziona w tym obozie koncentracyjnym... Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7894138
kradziejka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 28 Sty, 2005 11:05   

ta...... wiersz budzi we mnie dużo uczuć i dużo zastrzeżeń
o ja niedobra teraz go skrytykuję
jeśli chodzi o temat to jest on no trudno powiedzieć że piękny [piękne jest pisanie na taki właśnie temat] ale jest uroczysty i dobrze że niektórzy nie boją się pisać na TAKIE tematy ale czemu akurat w rocznicę? wiadomo sprawa pozostaje nagłośniona ujawniane są szczegóły można się dowiedzieć więcej ale to jest taka jakby sztuczność. ludzie mają to do siebie że gdyby ta rocznica nie była wczoraj ale np za miesiąc to ten wiersz by nie powstał, czemu? bo by niebyło o tym głośno, jakby ta rocznica była za miesiąc to dzisiaj nikt by nie współczuł tym ludziom, telewizja nie pokazała by takich filmów gdyby miała ciekawsze propozycje na czas antenowy - i to jest swego rodzaju sztuczność tak samo jak z życzeniami, nie życzysz babci wszystkiego najleprzego bez okazji - dopiero kiedy przyjdzie dzień babci i poczujesz obowiązek [nietrafne porównanie tematycznie ale o to mnie więcej chodzi] i to mnie zawsze denerwuje - swoistego rodzaju sztuczność, wymuszone reakcje ludzkie. nie wiem kiedy napisaleś ten wiersz ale tak mi śmierdzi troche sztucznością związaną z obchodami...
co do rymów to jak w poprzednich wierszach uszły to tu niepasują totalnie, hm.... niepasują bo dzięki rymom ten wiersz czyta sie łatwiej, przy takich tematach są rzeczy które chce sie pominąć - sceny, opisy bo są zbyt okrutne tak samo jak pomija sie stronnice w kartkach - jak dla mnie osoba czytająca ten wiersz i chcąca skończyć go czytać nie mogąca już o tym myśleć [ z jakiś tam przyczyn] to właśnie dzięki tym rymom przeczyta wiersz szybciej a o to chyba nie szło bo jakby nie będzie się zastanawiała nad linijką - tak mi sie wydaje ale z drugiej strony [kurde no zapomniałam - telefon dzwonił gadałam jakieś 20 minut i nie wiem co sie dzieje dookołaSmile ale jak se przypomne to ci powiem]
Ze szczęścia, radości, gdy zabijali ludzi
A było to łatwe - nie musieli się trudzić
Bo człowiek szalony wymyślił dla nich system
Który im zapewnił codzienny śmierci występ
jeśli chodzi o ten fragment to przesadzasz, tak jakby dopadła cię skłonność do przesadzania, polacy mają taką skłonność, owszem nie chce wyjść na jakąś osobe która była za działaniami SS ale pamiętaj że zmusiła ich do tego też sytuacja to była wojna - to nie usprawiedliwia ich oczywiście ale też należy o tym pamiętać! nie wszyscy też cieszyli sie z zabijania ale też nie protestowali, tak jakbyś wyolbrzymiał fakty, niewiele ale jednak chociaż jak już mówiłam polacy wyolbrzymiają niektóre rzeczy...
co do zapisu - hm... jest leprzy i wydaje mi sie że powinieneś wprowadzić przecinki gdzies tak po 6-7 a w dłuższych wersach po 7-8 sylabie [ nie tak aby rozłączać wyrazy] aby powstała tam średniówka
a i jeszcze jedno - wydaje mi sie że niektóre zwroty są niepoprawne gramatycznie ale na tym sie totalnie nie znam więc tylko mi sie wydaje
Powrót do góry
Papierowa Tęcza Płeć:Mężczyzna
Turbo Szatan
Moderator


Dołączył: 14 Sty 2005
Posty: 841
PostWysłany: Pią 28 Sty, 2005 12:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
owszem nie chce wyjść na jakąś osobe która była za działaniami SS ale pamiętaj że zmusiła ich do tego też sytuacja to była wojna
To co oni robili, to było ludobójstwo - i nie ma żadnego tłumaczenia, które by ich usprawiedliwiało. A pamięć o tym nosimy na codzień w naszych sercach.

_________________
www.normsart.glt.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
8989120
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Pią 28 Sty, 2005 14:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hmm byloby nie praktyczne aby wspominac o tym na codzien o kazdej okazji i kazdej rocznicy natomiast jak Tenchion mowil pamiec o takich wydarzeniach ma sie "w sercu" a rocznice sa po to aby ja uzewnetrznic po to aby mlodziez nie zapomniala o tym co sie wydarzylo. a kto jest "sztuczny" no to juz jego problem/sprawa.

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
Gabra
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 28 Sty, 2005 14:21   

zarabiste Wink
Powrót do góry
kradziejka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 28 Sty, 2005 15:54   

oja..... słońce nie chodzi o to że oni robili dobrze bo robili źle
to nie było ludobójstwem tak do końca bo ludobójstwa występowały w rosji gdzie praktycznie bez powodów zabijano 3-4 tysiące żydów aby ich niebyło
tutaj byly jakieś powody, powody niezrozumiałe wprost głupie błahe ale były, więc też niedziałali bez powodu, powodem mogła być wojna mogły być urazy psyhiczne mogło być wiele powodów
a to że nam te powody nie odpowiadają że dla nas są nieistotne to nasza sprawa bo polacy zawsze czuli się pokrzywdzeni tak samo jak niemcy czuli sie niewinni

btw przypomniały mi sie pewne słowa
"Myśląc fałsz mówisz prawda
myśląc prawda nadzieja się nasili
nie mów prawda myśląc nadzieja
oni tak jednak mówili..."
Powrót do góry
inspektor_nr4
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 28 Sty, 2005 22:00   

Józef Stalin lubił mówić wysyłając swoich żołnierzy na front: "Ludzi u nas mnogo".
On również był potworem.
Powrót do góry
Papierowa Tęcza Płeć:Mężczyzna
Turbo Szatan
Moderator


Dołączył: 14 Sty 2005
Posty: 841
PostWysłany: Sob 29 Sty, 2005 16:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

inspektor --> a czy w tym momencie ktoś temu zaprzecza? Józef to jest osoba do osobnego topicu niż ten...

_________________
www.normsart.glt.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
8989120
inspektor_nr4
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 29 Sty, 2005 20:37   

masz zupełną rację, ale po co zakładać nowy temat skoro mozna napisać tu?
Powrót do góry
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Sob 29 Sty, 2005 21:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kradziejka - zaden powod nie usprawiedliwia ludobojstwa na taka skale i nie chodzi tu o to ze polacy czuja sie pokrzywdzeni bo BYLI krzywdzeni. ( co prawda krzywdzenie to dosc lekkie slowo ). Niemcy natomiast staraja sie wyleczyc swoje zbiorowe sumienie i usprawiedliwic swoje czyny na wiele sposobow. I to nie w tym zecz ze nam te powody nieodpowiadaja a zecz w tym ze to byly zadne powody to byla glupota ludzka w czystej postaci ktorej nie da sie usprawiedliwic i prosze nawet nie mowic ze to nie bylo dokonca ludobojstwo bo to bylo skrajne ludobojstwo. i mam nadzieje ze juz nie bede musial czytac/sluchac wypowiedzi ktore nawet w najmniejszy sposob proboja usprawiedliwic takie dzialnie badz przeniesc problem na plaszczyzne tego ze polacy sie czuja tak a nie inaczej. Owszem powod byl ale i tak nie zmienia to faktu ze to bylo ludobojstwo na masowo skale a rosja nie ma tu nic do zeczy i myslac tak jak ty ze ludobojstwem nazwie sie dopiero cos co przebije poprzednie w swojej glupocie i ilosci to mozna dojsc do calkowitej znieczulicy. Powinna byc jakas granica wedlug ktorej okresla sie cos mianem ludobojstwa.

Pozdrawiam.

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
kradziejka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 29 Sty, 2005 22:02   

oświęcim to był obóz pracy więc nie było tam ludobójstwa
ludobójstwo było w obozach śmierci
Powrót do góry
inspektor_nr4
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 30 Sty, 2005 09:34   

To przecież bzdury! Oświęcim nie był nigdy obozem pracy, tylko zagłady! Ludzie żyli tam średnio jeden miesiąc, a potem trafiali do komór gazowych bądź na zastrzyki z fenolu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |