| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Komunikacja miejska
Autor Wiadomość
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Sob 29 Sty, 2005 21:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wow, Wy macie trolejbusy... Fajnie biggrin Wiekszosc to pewno Solarisy Trollino nieprawdaz? W stolicy kiedys jezdzily do Piaseczna ale zlikwidowali. Teraz jedyna po nich pamiatka to trzony slupow sieci trakcyjnej wzdluz Pulawskiej. Ja takiej sytuacji nie mialem, ale kumpel jak kiedys jechal Solarem Urbino to klimatyzator dachowy sie zaczal palic... A dzis np. bylem swiadkiem sytuacji jak na Moscie Poniatowskiego tramwaj 12 wypadl tylna osia z szyn. Biedaka musieli odholowac. A jaki korek tramwajow sie utworzyl biggrin

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
inspektor_nr4
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 30 Sty, 2005 13:22   

EU07 napisał/a:
Wow, Wy macie trolejbusy... Fajnie biggrin Wiekszosc to pewno Solarisy Trollino nieprawdaz? W stolicy kiedys jezdzily do Piaseczna ale zlikwidowali. Teraz jedyna po nich pamiatka to trzony slupow sieci trakcyjnej wzdluz Pulawskiej. Ja takiej sytuacji nie mialem, ale kumpel jak kiedys jechal Solarem Urbino to klimatyzator dachowy sie zaczal palic... A dzis np. bylem swiadkiem sytuacji jak na Moscie Poniatowskiego tramwaj 12 wypadl tylna osia z szyn. Biedaka musieli odholowac. A jaki korek tramwajow sie utworzyl biggrin


Solarisy są też, ale nie tylko :-) Oprócz tego jest Mercedes oraz dużo Jelczy, ale wszystkie wyremontowane.

DPO/SOLARIS Trollino 12AC





---

Trobus/Solaris Trollino 12T






PKT/Mercedes O405NT





---

PNTKM/Jelcz M121MT (prototyp)





---

KPNA/WNT/PNTKM/Jelcz 120 ME/MT






Fotogaleria gdyńskich trolejbusów:
http://www.nets.pl/~skwar709/trolley.htm
Powrót do góry
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Pon 31 Sty, 2005 21:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No ciekawe pojazdy, ciekawe... Ja to niewiele pamiętam z tych naszych stolecznych trolejbusów. Wycofano je w 1995 roku. Mozna wiec rzec ze bardzo niewiele... Tyle tylko co z imprez jakis. Np. to foto (ktore wykonalem na DTP):



A wiecej zdjec dawnych stolecznych znajdziesz na stronie ktora goraco polecam
KM w Warszawie

A z tych Waszych to najfajniejsze Solarisy biggrin Notabene moja ulubiona marka autobusów miejskich (ale coraz bardziej przekonuje sie tez do MANa).

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Wto 01 Lut, 2005 12:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

heh najgorsze jest to, ze ja powinnam pamietac przynajmniej jak jeszce trakcja wisziala, a za cholere nie pamietam, za to pamietam 51 jak jezdzilo, znaczy tak mi sie gdzies swita, ze jezdzily, jak gdizes sie poajwaialm w okolicach wilanowskiej.
a pomyslec, ze gdyby nie zlikwidowali, to bym sobie do domu nim jezdzila, a nie jakimis smierdzacymi wiesbusami.

edit: a tak troche z innej bajki EU Ty jestes zorientowany w te klocki, sluchaj jest gdzies moze jakas strona (znaczy napewno jest ale nie mam zcasu szukac) gdzie sa stare trasy tramwajow, autobusow jeszce za czasow literek, bo ja to lubie sobie tak powspominac, ze jezdzilam A a nie 505 Wink

_________________
It`s not that gold
It`s not as golden as memory
Or the age of the same name

It`s not that gold
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Wto 01 Lut, 2005 14:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nidhogg napisał/a:
heh najgorsze jest to, ze ja powinnam pamietac przynajmniej jak jeszce trakcja wisziala, a za cholere nie pamietam, za to pamietam 51 jak jezdzilo, znaczy tak mi sie gdzies swita, ze jezdzily, jak gdizes sie poajwaialm w okolicach wilanowskiej.
a pomyslec, ze gdyby nie zlikwidowali, to bym sobie do domu nim jezdzila, a nie jakimis smierdzacymi wiesbusami.


No tak, 51 jeździlo z Dworca Poludniowego (dzisiejszy zespol przystnkow Metro Wilanowska).

nidhogg napisał/a:
edit: a tak troche z innej bajki EU Ty jestes zorientowany w te klocki, sluchaj jest gdzies moze jakas strona (znaczy napewno jest ale nie mam zcasu szukac) gdzie sa stare trasy tramwajow, autobusow jeszce za czasow literek, bo ja to lubie sobie tak powspominac, ze jezdzilam A a nie 505 Wink


Hmmm... jako ze ja sie zbytnio nie interesuje historia komunikacji to nie wiem Wink Ale zobacz sobie na www.przegubowiec.com - być moze tam cos bedzie. Bardzo dobry serwis poswiecony komunikacji w stolicy. Hmm.. 505, 51.. czyżby jakaś mieszkanka Ursynowa? biggrin

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
Gabra
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 01 Lut, 2005 16:23   

u mnie zrobili jakies nowe przystanki..a autobusy sie spozniaja na nie (jestem z miedzylesia,koło anina w wawie:))
Powrót do góry
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Wto 01 Lut, 2005 17:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Gabra napisał/a:
u mnie zrobili jakies nowe przystanki..a autobusy sie spozniaja na nie (jestem z miedzylesia,koło anina w wawie:))

Dla której linii zrobili te przystanki?

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Wto 01 Lut, 2005 17:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

eu tam nie ma starych linii (chcialam przezledzic linie 144 i D )....chlip..ale za to jest moj ulubiony autobus czyli ikarus 260 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gabra
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 01 Lut, 2005 18:02   

EU07 napisał/a:
Gabra napisał/a:
u mnie zrobili jakies nowe przystanki..a autobusy sie spozniaja na nie (jestem z miedzylesia,koło anina w wawie:))

Dla której linii zrobili te przystanki?

nie znam sie na tym,ale chyba dla 525,125 i jeszcze jakies Smile
Powrót do góry
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Wto 01 Lut, 2005 18:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

frigg napisał/a:
eu tam nie ma starych linii (chcialam przezledzic linie 144 i D )....chlip..ale za to jest moj ulubiony autobus czyli ikarus 260 Smile

Hmm...postaram sie cos poszukac, ale dopiero pod koniec tygodnia. Swoja droga jaka trase miala 144 i D? Bo to nie moja epoka...biggrin A co do Ikarusa... fajny jest (tzn. bardzo pojemny), ale strasznie glosny. Nie ma to jak Solar U15 czy MAN NG313 Razz A masz ulubiona linie? Moja to oczywiście 503 Natolin Pln. --> Konwiktorska Smile

Gabra napisał/a:
nie znam sie na tym,ale chyba dla 525,125 i jeszcze jakies

I tak dobrze ze te przystanki dodali na Międzylesiu. Gdyby dodali je np. na trasie Ł to schrzanili by najszybszego busa z Pragi do Centrum. A od dzis tez nie kursuje juz niestety 513 z Kabat do Dworca Wschodniego jako przyspieszony. Ponoc ludzie domagali sie wprowadzenia wiekszej ilosci przystankow no i zrobili zwykla 166...

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Wto 01 Lut, 2005 20:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hmm 144 to teraz 122 - z tego co wiem kiedys byly te dwie linie a potem polaczyli w jedna - wlasnie 122, a D to teraz 192..a moja ulubiona linia to 18,33 i 122 ...a ja lubie tego ikarusa, bo wygodnie sie nim jezdzi - walsnie dlatego ze jest pakowny i siedzenia sa rozsadanie ustawione, wygodnie sie na nich siedzi nie musze nog trzymac pod jakims niewygodnym katem (nie tak jak chyba w solarisach - jedne siedzenia na przeciew sibie to chyba jakis idiota wymyslil, albo ktos kto nie ma nog).. i w lato moza sobie okna otworzyc i milo wieje a ni jak wwe wspomnianym solarisie - szparki jakies...ale te maja z koleji plus w zime bo sa cieple...ale jak by tak te ikarusy ocieplili albo nowe (szczelne) robili/kupili to bylo by mniodzio Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Wto 01 Lut, 2005 22:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się Pani Frigg. Siedząc na poczwórnych miejscach w Solarisie (a jeszcze dobitniej czuć to w MANie - szczególnie na pierwszych fotelach za przegubem) w cztery osoby jest bardzo niewygodnie. Szczegolnie zimą, kiedy to wszyscy są grubo poubierani i jak jeszcze ktoś się przeciska spod okna do wyjścia. Ale coz - taki urok tych pojazdow. Niebawem w mieście stolecznym pojawia sie Mercedesy Citaro - zobaczymy jak stuttgarcki koncern rozwiazal problem "ciasnoty" w pojeździe.

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Wto 01 Lut, 2005 22:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

kurcze a czy organa odpowiedzialne za tabor nie moga kupic jednego typu autobusu? co linia to inny autobus...nie zeby to bardzo przeszkadzalo ale jakies to glupie jest...tym bardziej ze jak na razie wybory nie byly zbyt trafne....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Sro 02 Lut, 2005 00:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

EU07 napisał/a:
A od dzis tez nie kursuje juz niestety 513 z Kabat do Dworca Wschodniego jako przyspieszony. Ponoc ludzie domagali sie wprowadzenia wiekszej ilosci przystankow no i zrobili zwykla 166...

zartujesz sobie.... dzizas, toz to jakas masakra, fakt afktem, ze jak zapomnialo sie wysiasc to jechalo sie do dolnej, ael za to na 2 miejscu wydzialu z ursynowa na grochow dojezdzalo sie w 20 min :/
heh, ale to tak jak 515 mi skasowali z pod uczelni, niedlugo to wszytsko mi wywala, a jak dokladaja nowe to mi na plaster sa... eh

ulubiona linia hmmm lubie 504 bo jak sensowny kierowca, to i w 15 min w centrum sie udaje byc. a ostatnio 179, jako ze znowu jezdzi normalna trasa w te i z powrotem, zamiast wycieczkowo dookola ursynowa.

(zgaduj dalej EU Wink - a te takie smiszne waskie, krotkie co wlasnie na trasie 504 i 505 jezdza to co to sa ?

_________________
It`s not that gold
It`s not as golden as memory
Or the age of the same name

It`s not that gold
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Sro 02 Lut, 2005 12:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

frigg napisał/a:
kurcze a czy organa odpowiedzialne za tabor nie moga kupic jednego typu autobusu? co linia to inny autobus...nie zeby to bardzo przeszkadzalo ale jakies to glupie jest...tym bardziej ze jak na razie wybory nie byly zbyt trafne....

No cóż, to jest cala procedura. Wladze organizuja przeciez przetargi. I nie moga powiedziec ze pojazd to musi byc np. Solaris. Inni czuli by sie zdyskryminowani. Kto da nizsza i atrakcyjniejsza oferte ten wygrywa. Swoja droga o trafnosci wyborow moglbym dyskutowac. Nie mam nic do MANa ani Solarisa - naprawdę są to wysoko zaawansowane technicznie pojazdy o nieporównywalnie większej kulturze (nie wygodzie) jazdy niż np. Ikarusy. A to ze sa ciasne, to pewien kompromis tego, ze moga byc niskopodlogowe. Wiadomo tez, ze sa duczne latem - ale to akurat wina zleceniodawcy przetargu. Chca jak najtaniej, totez firma daje tani pojazd. Przeca Solarisy moga byc seryjnie wyposazane w klimatyzacje - przyklad: Solarisy dla Berlinskiej komunikacji. Tyle ze to podniosloby koszta, czego miasto najwyrazniej nie chce. A opisane zjawisko roznorodnosci taboru to glownie dotyczy MZA. Bo np. Mobilis czy Condonex (znaczy Connex Razz) mają tylko Solary, podobnie jak pan Michalczewski tylko MANy. Jedynie PKS Grodzisk sie wylamuje i kupuje sobie Jelcze.

nidhogg napisał/a:
(zgaduj dalej EU Wink - a te takie smiszne waskie, krotkie co wlasnie na trasie 504 i 505 jezdza to co to sa ?

Chodzi Ci o pojazdy czy o fotele w tych pojazdach? Jak o pojazdy to są to Mobilisowe Urbinetta 10 biggrin Jezdza tez na 179 i 107. Bardziej znam je z tych dwoch wspominanych przeze mnie linii.

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |