| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Pierwszy piątek, a...
Autor Wiadomość
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 02 Lut, 2005 08:22   Pierwszy piątek, a...

Mam problem. Nie mam kogo prosić o radę, bo moja mama nie ma na ten temat bladego pojęcia, więc zwracam się do Was.
W niedzielę skręciłam sobie kostkę. W pon. poszłam do lekarza i mam gips na nodze. Nie mogę nigdzie chodzić przez 3 tyg. (w tym do szkoły też), prawie w ogóle nie można mi się poruszać, nawet po domu. Powinnam ciągle leżeć, albo przynajmniej trzymać nogę wysoko. To wiadomo.
Za rok mam bierzmowanie i muszę do tego czasu zrobić 18 piątków. Już mam uzbierane 3, a 4 lutego powinnam zrobić kolejny. Ale nie mam jak iść do kościoła.
Czy w takim wypadku będę musiała zaczynać od nowa, czy to jest pewnego rodzaju "usprawiedliwienie" że mogę zrobić na jakiejś mszy etc.?
Martwię się, bo jak zacznę w marcu, to nie zdążę potem do bierzmowania, a jest taki biskup, że bez 18 piątków nie przepuści...
Z góry dzięki...
Przejdź na dół
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Sro 02 Lut, 2005 10:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

moze masz jakąś znajomą/znajomego który podrabia podpisy księży ^^ no moi znajomi potrafią Wink i są całkiem nieźli.
A co do Twojego problemu, moze porozmawiaj z jakaś koleżanką i kolegą i poproś zeby spytał/a się księdza co o tym myśli.

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
Nikita Płeć:Kobieta
Nina
Moderator globalny


Pomogła: 45 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2004
Posty: 2212
PostWysłany: Sro 02 Lut, 2005 16:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cześć
Ja mialam zaliczyć 9 pierwszych piątków miesiąca, a po 5 zachorowałam i siostra zakonna powiedziala mi, że muszę zacząć od nowa Rolling Eyes Nie wiem jak to jest przed bierzmowaniem....Moim zdaniem powinno być tak, że jak np. nie pojdzie się na Mszę Sw. w niedziele,bo jest się chorym to nie ma grzechu. Tak samo powinno być z pierwszymi piątkami, że choroba usprawiedliwia kogoś...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7894138
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 02 Lut, 2005 16:33   

Nina_006 napisał/a:
Cześć
Ja mialam zaliczyć 9 pierwszych piątków miesiąca, a po 5 zachorowałam i siostra zakonna powiedziala mi, że muszę zacząć od nowa Rolling Eyes Nie wiem jak to jest przed bierzmowaniem....Moim zdaniem powinno być tak, że jak np. nie pojdzie się na Mszę Sw. w niedziele,bo jest się chorym to nie ma grzechu. Tak samo powinno być z pierwszymi piątkami, że choroba usprawiedliwia kogoś...


Tak, tylko jesli byłabym chora, np. na grypę to i tak doczołgałabym się do kościoła, żeby zaliczyć ten piątek. :/ Poprostu zależy mi na bierzmowaniu, rodzice mnie zabiją jak ksiądz mnie nie dopusci. Neutral
Ale z nogą ledwo chodzę po domu, tj. skaczę na tej drugiej nodze. Pokłóciłam się z mamą o kule, ale i tak jak wyjdę na śnieg (sory, lód, w moim mieście nie ma czegoś takiego jak pług) to zanim dojdę do kościoła, z 5 razy zaliczę glebę i sobie połamię drugą nogę...
Nie wiem co robić dlatego się właśnie pytam...
No ale nic, poczekam, może ktoś inny będzie dokładnie wiedział.

W każdym razie dzięki. ;*
Powrót do góry
*Neona*
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 02 Lut, 2005 16:34   

Witaj, Gabrielen,

Całkowicie zgadzam się z Niną. Jeśli (jak piszesz) masz gips na nodze i lekarz zalecił Ci, abyś nigdzie nie chodziła, to moim zdaniem powinnaś tak zrobić. Jeśli chodzi o piątek, jesteś całkowicie usprawiedliwiona. Nadmierne wychodzenie z domu i poruszanie się mogłoby tylko pogorszyć Twój stan, więc lepiej sobie odpuść. Mam nadzieję, że biskup przepuści Cię i bez tego. Nie miałam jeszcze bierzmowania, ale z tego, co słyszałam, w wyjątkowych okolicznościach można robić pewne odstępstwa od normy. Jeśli niektóre dorosłe osoby mają "poterminowe" bierzmowania, to dlaczego Ciebie mieliby nie przepuścić z powodu, który i tak nie wynika z Twojej złej woli?
Powrót do góry
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 02 Lut, 2005 16:37   

*Neona* napisał/a:
Witaj, Gabrielen,

Całkowicie zgadzam się z Niną. Jeśli (jak piszesz) masz gips na nodze i lekarz zalecił Ci, abyś nigdzie nie chodziła, to moim zdaniem powinnaś tak zrobić. Jeśli chodzi o piątek, jesteś całkowicie usprawiedliwiona. Nadmierne wychodzenie z domu i poruszanie się mogłoby tylko pogorszyć Twój stan, więc lepiej sobie odpuść. Mam nadzieję, że biskup przepuści Cię i bez tego. Nie miałam jeszcze bierzmowania, ale z tego, co słyszałam, w wyjątkowych okolicznościach można robić pewne odstępstwa od normy. Jeśli niektóre dorosłe osoby mają "poterminowe" bierzmowania, to dlaczego Ciebie mieliby nie przepuścić z powodu, który i tak nie wynika z Twojej złej woli?


Dzięki. ;*
Powrót do góry
Nikita Płeć:Kobieta
Nina
Moderator globalny


Pomogła: 45 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2004
Posty: 2212
PostWysłany: Sro 02 Lut, 2005 16:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

*Neona* napisał/a:
Witaj, Gabrielen,
Jeśli niektóre dorosłe osoby mają "poterminowe" bierzmowania, to dlaczego Ciebie mieliby nie przepuścić z powodu, który i tak nie wynika z Twojej złej woli?

Święte słowa Neona Wink Przeiceż to nie Twoja wina Gabrielen, że złamałaś sobie kostkę...Biskup powinien Cię usprawiedliwić Wink No ale sama wiem jacy księża/biskupi mogą być... ekhm...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7894138
Miracle Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 04 Gru 2004
Posty: 697
PostWysłany: Sro 02 Lut, 2005 16:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A z ksiedzem nie moes pogadac??? To wszystko jakies chore Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4349962
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 02 Lut, 2005 16:56   

Miracle napisał/a:
A z ksiedzem nie moes pogadac??? To wszystko jakies chore Mr. Green


Mogę, ale za 3 tygodnie (no już raczej dwa i pół)... Poza tym boję się tego, że wszystko przepadnie, bo zależy mi na tym ze względu na rodziców. Dzisiaj jak mama wróci z pracy musze z nią pogadać.
Myślałam też, czy kogoś nie wysłać do spowiedzi w moim ideksem. Nie mam zdjęcia. Nie wiem czy się sprawdzi, co sądzicie?
Powrót do góry
Nikita Płeć:Kobieta
Nina
Moderator globalny


Pomogła: 45 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2004
Posty: 2212
PostWysłany: Sro 02 Lut, 2005 18:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Miracle napisał/a:
A z ksiedzem nie moes pogadac??? To wszystko jakies chore Mr. Green


Ta... Razz Gabrielen ma wyskoczyć z łóżka i poczołgać się do kościółka <rotfl> Razz

Gabrielen napisał/a:
Myślałam też, czy kogoś nie wysłać do spowiedzi w moim ideksem. Nie mam zdjęcia. Nie wiem czy się sprawdzi, co sądzicie?


Chyba jestem tępa jak mój nóż kuchenny, albo nie zrozumiałam....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7894138
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 02 Lut, 2005 18:26   

Nina_006 napisał/a:

Gabrielen napisał/a:
Myślałam też, czy kogoś nie wysłać do spowiedzi w moim ideksem. Nie mam zdjęcia. Nie wiem czy się sprawdzi, co sądzicie?


Chyba jestem tępa jak mój nóż kuchenny, albo nie zrozumiałam....


Chodzi o to, że ja te piątki muszę notować w indeksie (taka książeczka Razz). Tam są moje dane, ale nie zdjęcia. Chodziło mi o to, że mogłabym wysłać jakąś koleżakę starszą o rok, żeby się wyspowiadała, ale do podpisu dała mój indeks. Wink Tylko nie wiem też, czy to dobry pomysł... Neutral Confused
Powrót do góry
Nikita Płeć:Kobieta
Nina
Moderator globalny


Pomogła: 45 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2004
Posty: 2212
PostWysłany: Sro 02 Lut, 2005 18:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7894138
kradziejka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 02 Lut, 2005 19:33   

ha! kiedyś moja siostra nie poszła na msze i jej ojciec nasz podpisał dwa razy w tej książeczce i potem sie katechetka na religi spytała to co za ksiądz to ona powiedziała że przejezdny i uwierzyła :]

nie podrabiaj podpisów bo to sie może wydać, poprostu pokarz babie zwolnienie od lekarza albo wyślij rodzica,
Powrót do góry
BamBI Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2004
Posty: 330
PostWysłany: Sro 02 Lut, 2005 19:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

myślę że to byłby grzech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sztona Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 01 Paź 2004
Posty: 167
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Pią 11 Lut, 2005 11:34   BAM<BI Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

BamBI napisał/a:
myślę że to byłby grzech

CO BYŁOBY GRZECHEM!?
to że nieposzła dom kościoła bo miała noge w gipsie?
5. NIE ZABIAJ.
to terz znaczy żeby sie nienarażała na pogorszenie sytuacji! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Gab. Ja bym nieposzła. to było usprawiedliwienie :*


Sztona


Im sory bo temat przedawniony Smile

_________________
Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie,
ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.

Antoine de Saint-Exupéry
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
8649129
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |