| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Z Rodzicami
Autor Wiadomość
Natalia 12
Gość
PostWysłany: Sob 21 Cze, 2003 07:19   Z Rodzicami

Mam do Was pytanie.Mam 12 lat.Chciałam zapytac czy chodzenie nago w tym wieku przy rodzicach i kąpanie sie z nimi w wannie jest złe???Prosze o odpowiedz.
Przejdź na dół
Ulka
Junior
Junior


Dołączył: 19 Kwi 2003
Posty: 116
PostWysłany: Sob 21 Cze, 2003 10:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hm... Dziwne pytanie. może nietyle co dziwne ale niewiem jak odpowiedzieć. Ja naprzykład wstydziłabym się tego. Niewiem jak inni. Napewno deg i nemeia dadzą ci mądrą odpowiedź. Wink

_________________
,,Nie mów źle o nikim, ale mów wszystko co najlepsze o każdym"- Ulka nr gg 3066241
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lilly Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 07 Cze 2003
Posty: 289
PostWysłany: Sob 21 Cze, 2003 11:59   ... Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jeżeli mam być szczera, to może i normalne to jest (przeciez kapiel, to nic złego, nie? Wink ), ale rzadko zdarzają się takie przypadki, ponieważ przeważnie nastolaki w twoim wieku wstydzą się poprostu tego, a zwłaszcza taty. Smile
Jeżeli miałabym wybrać w tym przypadku z wanną, to już bym się kąpała z mamą, ponieważ ma podobną budowę i raczej nie miałabym, czego się wstydzić..., ale kapujesz..., tata ma inną budowę, więc sama wiesz, co... Wink
Mm nadzieję, że moja wypowiedź uzupełni wypowiedzi Nameii i deg'a.
3maj się cieplutko...

Lilly

_________________
Może kiedyś tu jeszcze zajrzę. Nie wiem, jak mi się zachce... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3571565
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 22 Cze, 2003 13:36   

Ja tak szczrze się wstydze, ale to jest całkiem normalne przynajmniej przy mamie (tak jak napisano wcześniej), a po za tym ajk byłaś mała to na pewno rodzice cię myli. Jak to mówi babcia mojej przyjaciółki "My kobiety mamy to samo, więc czego się wstydzić?"
Powrót do góry
Iśka Płeć:Kobieta
Aktywista
zmiana
Aktywista

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2003
Posty: 1093
PostWysłany: Nie 22 Cze, 2003 21:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No ja na przykład bym się wstydziła. No właściwie nie wiem czego się wstydze... Może tych moich jeszcze nie do końca kobiecych kształtów Smile Ale widać trochę wstydu się przyda skoro Bóg nim (tym wstydem) nas obdarzył. Wstyd to oznaka inteligencjii ludzi, przewagi nad zwierzętami (bo przecież zwierzęta nie wstydzą się swojego nagiego ciała Smile ).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Axe

Dołączył: 07 Kwi 2003
Posty: 15
PostWysłany: Nie 22 Cze, 2003 22:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Odpowiedzi, które padły powyżej znaczą wg. mnie ze sposobu wychowania. I tak, jak powiesz to jednej osobie to może być niezła afera, ale dla drugiej może być całkowicie normalne. Dzisiejszy tzw. normalny i idealny świat wypacza poniekąd pewne zachowania, które istnieją od "początku". Oczywiście nie mam na myśli jakiś zboczeń !!! Ale jako przyszły ojciec nie będe mógł pewnie nawet wziąć mojego dziecka (i to bez znaczenia jaka płeć) na ręce, bo z miejsca bym został oskarżony. Ale znowu zboczyłem z tematu.

Konkludując. Dopóki czujesz że wszystko jest OK, czyli twoi rodzice nie zmuszają Cię do rzeczy bądź zachowań nie odpowiadających tobie to wg mnie nie ma się czym martwić.

Krótka rada: Jeżeli źle się w takiej sytuacji czujesz to powiedź o tym rodzicom, a oni już sami powinni wiedzieć co mają z robić.

_________________
Pozdrawiam,
Axe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Axe

Dołączył: 07 Kwi 2003
Posty: 15
PostWysłany: Nie 22 Cze, 2003 22:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Iśka napisał/a:
Ale widać trochę wstydu się przyda skoro Bóg nim (tym wstydem) nas obdarzył.


Jestem ateistą, ale z tego co wiem to nie Bóg obdarzył człowieka wstydem. Dopiero ingerencja węża spowodowała, że mieszkańcy Edenu (Adam i Ewa) zaczęli się wstydzić swojej nagości. I gdyby nie ten wąż to wg biblii takich pytań w ogóle by niebyło.

Tak prawde mówiąc to całej biblii nie przejrzałem, ale dla niewieżącego to jak fantastyka Tolkiena i w dodatku trudniejsza do przeczytania niż nasz Pan Tadeusz (ale to zaliczyłem - mówiąc nie ładnie)(to drugie, czyli Biblii - staram się).

Dla chcących z weryfikować to co napisałem, to werset tego dotyczący jest na początku Biblii.

_________________
Pozdrawiam,
Axe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Iśka Płeć:Kobieta
Aktywista
zmiana
Aktywista

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2003
Posty: 1093
PostWysłany: Nie 22 Cze, 2003 22:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No ja wiem, że to przez węża. Mam kilka argumentów, że Bóg tak chciał, ale nie chcę się wykłócać w sprawach religijnych, a poza tym forum nie jest po to żeby się kłócić biggrin .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoMati Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Mar 2003
Posty: 37
PostWysłany: Pon 23 Cze, 2003 12:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Natalia jeśli Ci to nie przeszkadza to spoko. Ludzie mają to do siebie że są inni i mają różne podejście do poszczególnych tematów. Niektórzy by siem w 15 roku życia kompali z rodzicami a inni odczuwają potrzebę odizolowania siem i intymności. Więc to jest całkowicie normalne Wink

_________________
Drzewa płaczą i umierają ale ty tego nie słyszysz - Moro
Jesteś przeklęty? Cały świat jest przeklęty. - Mnich

Hayao Miyazaki - Mononoke Hime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Pon 23 Cze, 2003 19:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ulka napisał/a:
Napewno deg i nemeia dadzą ci mądrą odpowiedź. Wink

Ja tam nic nie napiszę, bo już wszystko co mądre, zostało zapisane.

Tylko bardzo serdecznie proszę - nie dyskutujmy o sprawach wstydu w kontekście wiary i Boga, OK? To już przerabialiśmy (http://dzieci.best.pl/forum/viewtopic.php?t=145 http://dzieci.best.pl/forum/viewtopic.php?t=156) i niezbyt dobrze się skończyło.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
hajdulka
Junior
Junior


Dołączył: 10 Kwi 2003
Posty: 84
PostWysłany: Pon 23 Cze, 2003 20:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja bym sie napewno wstydzila ! nie wiem jak ty to ronisz przeciez masz juz 12 lat !

_________________
zakochalam sie w 2 chlopakach .. i co ja mam zrobic?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nemeia Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 29 Sty 2003
Posty: 200
PostWysłany: Wto 24 Cze, 2003 01:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tak jak powiedzialo pare osob przedemna...Wszystko zalerzy od tego jak bylismy wychowani.

Hajdulka nie pisz tak, jakby to bylo cos zlego. Nagosc sama w sobie nie jest zla... . To ludzie zrobili z niej cos niedobrego i niemoralnego przez swoje mysli.

_________________
NIL NISI BENE (mow dobrze lub wcale) *SENEKA*

Nie ma zlej mlodziezy, sa tylko zli wychowawcy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
hajdulka
Junior
Junior


Dołączył: 10 Kwi 2003
Posty: 84
PostWysłany: Wto 24 Cze, 2003 11:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

OK nie mowie ze to jest zle...... ale ja i wiele osob nie rozebralaby sie przed rodzicamy. wiem ze mama ma to samo itd. ale wedlug mnie to jest troche dziwne

no chyba ze jest tak wychowywana nie wiem nie mieszkam z nia razem

_________________
zakochalam sie w 2 chlopakach .. i co ja mam zrobic?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ulka
Junior
Junior


Dołączył: 19 Kwi 2003
Posty: 116
PostWysłany: Czw 26 Cze, 2003 10:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jak miałam 7,8 a nawet 9 lat to czasem zdażyło się, że się wykompałam z mamą, ale odkąd skończyłam 10 lat już się tego wstydze i widze że moi rodzice to rozumieją bo niegdy niewchodzą do łazienki nawet jak myje zęby biggrin Mi się to podoba chociaż jak myje zęby to mogą wejść, ale jak niewchodzą to jeszcze lepiej dla mnie Wink Moja koleżanka ma 13 lat i jej mama lub tata myją jej włosy!!! Wchodzą do niej kiedy jest goła itp. Ona się tego niewstydzi, bo twierdzi że rodzice widzeli ją gołą od maleńkiego i wkońcu to rodzina. No coż jak widać każdy jest inaczej wychowany Wink

_________________
,,Nie mów źle o nikim, ale mów wszystko co najlepsze o każdym"- Ulka nr gg 3066241
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JA_13
Gość
PostWysłany: Pią 27 Cze, 2003 00:48   

nie wiem jak kto ale ja bym nie wyszla na golasa do starych... nawet na plazy glupio mi na staniku (stroju) glupio przy ojcu...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |