| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
<modelarstwo by Aren>-poradnik modelarstwo i warhammer
Autor Wiadomość
Aren
-Usunięty-
Gość
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Pią 11 Lut, 2005 20:35   <modelarstwo by Aren>-poradnik modelarstwo i warhammer

Szukam kogoś kto zna się na fachu, kogoś z kim mógłbym się powymieniać poglądami i sposobami na fajną makietę czy uzbieranie super armii w grze bitewnej Warhammer Fantasy Battle. Jeśli ktoś już się tym nie interesuje i rzucił to w kąt to niech też pisze. Piszcie tu wszystko na ten temat

No to na pierwszy odstrzał ja coś na pisze Smile
Najprostsza rzecz do makiety - górka
Potrzebne będzie;

1. Styropian (grubość w zależności jakąchcesz mieć wysoką górkę)
2.pilnik (z grubymi oczkami i z cieńkimi)
3.gips (szpachlowy lub budowlany, lecz szpachlowy chyba lepszy... *do tej roboty)
4.farba (zielona/brązowa najlepiej akrylowa, ale tu trzeba dużo tej farby więc mi troche szkoda... plakatówki tez mogą być)
5. pędzel (może być do ścian)
6.szpachelka (mała lepsza)
7. klej (polimerowy...?! raczej nie, mogą być kleje cyjankoakrylowe, u mnie cyjanopan kosztuje 1.50. Widziałem w auchan taki klej w sprayu, byłby świetny ale drogie, -20 zeta
8.do upiększeń można dodać: posypkę modelarską,kamyczki, krzaczki, trupy, znak itp. itd.

Zabieramy się do roboty:

1.
kawałek styropianu oszlifować i wygładzić pilnikiem na jaki chcemy kształt (nie za ostry spad)
2.
bierzemy i rozrabiamy gips z małą ilością wody, gdy się już rozrobi rozprowadamy go szpachelką po gónej częsci styropianu tak aby nie powstały gródki, można teraz jeszcze jeszcze troszkę zmień kształt naszej górki
3.
Czekamy aż gips wyschnie (najlepiej zostawić na noc)
4.
Sprawdzamy czy gips wyschł (oznaką nie wyschnięcia jest intensywny kolor w miejscach gdzie nałożyliśmy więcej gipsu)
5.
Jeśli wyschnął, to bierzemy pilnik i usuwamy wszelkie nie równości
6.
Malujemy górkę zieloną farbą (dla wodnitych farbek lepiej nałożyć dwie warstwy)
7.
Gdy farbka wyschnie bierzemy się za upiększanie. Najpierw przyklejamy niżej położone upiększacze czyli np. posypka a nie oid razy drzewka. Ok, posypka np. zielona przyklejona (jeśli nie posiadasz posypki to proponuję posypać kawą tylko najpierw ją ,wywietrz, żeby się pozbyć zapachu) Czekamy aż przyklejona posypka zaschnie
8.
Teraz przyklajamy gdzie nie gdzie kamyki (może być zwykły żwir) i drzewka, żeby poprawić efekt można jeszcze raz przykleić troszke posypki w miejscach przyklejenia kamieni i drzewek aby nie było widać kleju.
9.
Połóż górkę na makiecie i ciesz się widokiem Very Happy

Sposób by © Aren ® używaj go ile chcesz, jak chcesz i kiedy chcesz (bez przesady Razz)

W następnym numerze czasopisma ,,Modelarstwo by Aren,, poznamy sposób jak zrobić skałkę (można zamówić prenumeratę) Razz
Piszcię tutaj wasze sposoby, pochwalcie się fotkami Smile
Przejdź na dół
Christine fan
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 11 Lut, 2005 20:57   

Ja też interesuję się modelarstwem,ale z nieco innej beczki.Robię plastikowe modele samochodów.Niedługo pożyczę od kumpla cyfrówkę,i postaram się zrobić pare fotek,może zamieszcze.
Powrót do góry
Aren
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 11 Lut, 2005 21:01   

Ależ jak najbardziej pokaż nam swoje arcydzieła biggrin już nie mogę się doczekać Smile zaglądajcie do mojego prywatnego albumu tam będe zamieszczał fotki mojej makiety i figórek Smile Λ R Σ N
Powrót do góry
Aren
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 11 Lut, 2005 21:25   

Nie stety w prywatnym albumie jest ograniczenie w ilości zjęć, ale będe na bieżąco dodawał nowe np. co tydzień lub 2 zresztą jak chcecie? hobbyści modelarstwa rozmnażajcie się!!!!!!!!!!! Very Happy
Powrót do góry
Aren
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 14 Lut, 2005 11:14   

<modelarstwo by Aren> numer drugi Razz

Ok no to dzisiaj się bieżemy za głaz.
+ super gratis! Smile sposób na zroibienie drzewka

Głaz

potrzeba:
1 styropian (najlepiej ten ,tłoczony, ale taki do ocieplanie moze tez być) wielki kwadrat
2 pilnik (małe i dużę ,ziarna,)
3 farby: czarna,biała,szara
4 podstawke (może być kawałek kartonu z pudełka po ryżu Razz)
5 posypki (trawa kamyczki itd.)
6 2 kleje (polimerowy będzie dobry, trzeba też cyjanoakrylowy ,cyjanopan,)
7. * jeśli mamy styropian do ocieplania to potrzeba trochę gipsu i szpachelkę

Do roboty:

1. Bierzemy naszego steropanowego kwadrata i piłujemy z róznych stron, lekko zaokrąglając krawędzie. Głaz ma być nie równomierny itd.
2. jeśli mamy styropian do ocieplania to głas należy pokryć małą ilością gipsu
3. Gdy gips wyschnie (zostaw na noc) to bierzemy się za malowanie
- najpierw malujemy czarną farbą, nie musi to być gruba warstwa, po prostu musimy pociemnić naszą skałkę
- Potem malujemy cieńka warstwą szarej farby tak aby gdzie nie gdzie było widać ciemniejsze/jaśniejsze miejsca
- Po częściowym wyschnięciu szarej farby, malujemy kanty i rozjaśniamy nie które miejsca białą farbą *metodą suchego pędzla*. Biała farbą musi się trochę zlać z szarą.

*metoda suchego pędzla (Drybrusch)- Jest to malowanie pędzlem z bardzo małą ilością farby i wody. Bardzo dobrze się nadaje do rojaśniania i pociemniania.

4. Teraz gdy nasz głaz wysycha zabieramy się za robienie podstawki.
-Musimy znaleźć twardy materiał, zby podstawka się nie złamała, lecz kanty powinna mieć spadziste aby ładnie komponowała się z resztą makiety
- Musimy wyciąć z naszego kartonu/plastiku itd. figurę na której zmieści się nasz głaz i żeby wystawało trochę miejsca na inne bajery. Podstawka najlepiej aby miała owalny kształt.
- Malujemy podstawkę na zielono/brązowo i czekamy aż wyschnie
- Można podrasować podstawkę rozjaśniając ją i pociemniając w różnych miejscach metodą suchego pędzla
- Teraz będzie nam potrzebny klej i posypki (kamyczki trawka). Najpierw przyklejamy wyschnięty głaz do podstawki, mniej więcej na środku-klej polimerowy. Teraz przyklejamy posypkę w różnych miejscach tak aby uzyskać efekt kęp trawy, przyklejamy tez posypkę w miejscu złączenia podstawki zgłazem aby nie beło widac nadmiaru kleju.
5. można jescze dodać tam drzewko, znak, trupa, i co wam tam tylko wyobraźnia przyniesie do głowy Smile
6. Delektuj się widokiem gotowego głazu.

Drzewko

Potrzeba:
1.Ciemnozielona gąbka np. szkolna
2.patyczki na szaszłyki
3.Jeśli ktoś chce zrobić drzewko z podstawką to karton, ale jest wiele lkudzie którzy drzewka umieszczają bezpośrednio przyklejając je np. do górki.

Też się nad tym długo zastanawiałem jak zrobić drzewko... no więc tak, kupujemy jakąś ciemnozieloną gąbkę i patyczki na Szaszłyczki. Wycinamy z gąbki wielkie kawałki kształtu nie równomiernej kuli czy np. coś takiego jak kształt wysokeij szklanki Razz Podcinamy patyczek tak aby był trochę dłuższy niż jest naszą pocięta gąbką. Malujemy patyczek na odpowiedzni nam kolor. ,Wkładamy, patyczek do gąbki tak aby nie pszeszedł na wylot. Drzewko przyklejamy na górkę itd. Można też zrobić podstakę, sposób taki sam jak przy głazie.


Domowe materiały:

Skąd wżiaść posypkę?
- można wziąść troszkę kawy i zostawić nie w zamknięciu, aby wywietrzał zapach.
- Można popytać się kogoś o trociny, wybrać te na prawde drobne do słoiczka i już posypka gotowa, można je zafarbować np. na zielono

Skąd skombinowac małe kamyczki?
- Jeśli ktoś ze znajomych ma akwarium to spoytaj się go o żwirek, powinien mieć.
- Ktoś kto buduje dom powinien mieć dużo żwiru


W następnym numerze poradnika modelarskiego i Warhammerowego sposób na jaskinię gipsową, już dziś kup mniejwięcej 1 kg. gipsu Smile
DO NAPISANIA W NASTĘPNYM NUMERZE
Powrót do góry
Aren
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 15 Lut, 2005 15:06   

Nie no ludzie! co jest?! o_O zero komentarzy?!?!?!?!?!? to ja się tu męcze i tu nawet zero krytyki?! ja wam dam! następny numer będzie na kilka stron, to będziecie musieć docenić! Cool
Powrót do góry
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Wto 15 Lut, 2005 15:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To ja powiem ze mi sie bardzo to podobaa baaardzo Smile
A jak bede miala chwilke czasu to cos pokombinuję biggrin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
R2
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 15 Lut, 2005 16:37   

Heh, akurat sposób na robienie skały jest za bardzo przekombinowany. Najprościej wziąć w łapę piankędo okien i zrobić z niej użytek. Modele wychodzą przepiękne i naprawdę realistyczne a wkład pracy jest nieco mniejszy.
Powrót do góry
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 15 Lut, 2005 17:03   

Ja mam tylko pytanie. Jak mowa o głazie, to jakoś nie widzę w myślach go z kawałka kwadratu styropianu... Czy to ma być jakoś wyjątkowo gruby kawałek czy taki... standard? Wink
Powrót do góry
Aren
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 16 Lut, 2005 10:16   

No to nie ma być taki kwadrat, trzeba go oszlifować a zresztą daje fotke, jeśli chcesz mieć duży głaz, to bierzesz gruby styropian, a jak chudy to chudy. Według potrzeb... Wink
A to z tą pianką, też tak można zrobić ale można się z tego troszke uwalić, jednak najlepszym sposobem jest styropian tłoczone - zniego robi się tacki styropianowe, nie kruszy się nie pyli nie elektryzuje, jest świetny Wink http://forum.dziecionline.pl/album_pic.php?pic_id=194
Powrót do góry
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 19 Lut, 2005 11:18   

aaaaa. dzieki, już czaje. Wink
Powrót do góry
Aren
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 23 Lut, 2005 13:43   

no ro dobra, zabieram się za to, czyli namber 3 Smile

No to w tym numerze pokaże i opowiem jak zrobić szybko,łatwo i przyjemnie jaskinię gipsową.
No to edziemy potrzebowali tak:
1. Gips budowlany lub szpachlowy
2.karton
3.czarna farbka
4.pędzel i woda
5. klej polimerowy/na ciepło, czy jakis inny


Rozrabiamy gips, gdy już nie będzie fałd itp. to troszkę wylewamy na karton, tak aby powstał podłóżny kawał gipsu (Razz) zanim jednak wyschnie trzeba zrobić wejście, dajemy trochę gipsy po bokach, a później robimy ,daszek, i trzymiemy go palcami by nie spadł aż trochę wyschnie. OK teraz przyklejamy gotową jaskinię do kartonu. na razie jaskinia jest biała, więc trzeba ją pomalować odrobiną czarnej farby z wielką ilością wody, tak aby wpływała w zakamrki. Następnie możemy naszą jaskinię trochę podbajerować, czyli psypka na podstawce lub drobny meszek w nie których wgłębieniach. Fotka gotowej jaskini:


1.
http://forum.dziecionline.pl/album_pic.php?pic_id=186

2.
http://forum.dziecionline.pl/album_pic.php?pic_id=207

Dzisiaj krótko bo nie miałem zbyt wiele czasu Wink Chociaż nie wiem czy komuś to się wogóle przydaje... ja się męcze i piszę a inni to olewają....
Powrót do góry
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pią 04 Mar, 2005 13:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

fajna ale nie łatwiej było by ze styropianu a potem pomalować?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aren
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 11 Mar, 2005 17:12   

No też można ale efekt jest jednak inny, ja zrobiłem z gipsu i mi styka Wink
Ok zamykam interes - za mało chętnych Crying or Very sad Sad
Powrót do góry
Devil Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Sie 2005
Posty: 16
PostWysłany: Czw 11 Sie, 2005 17:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Oj Aren było by więcej zainteresowanych gdybyś sie znał na żeczy może prześle Ci pare żeczy a ty je wstawisz na forum bo skoro modelarstwo by aren to nie będe sie wtrącał a nowego tematu nie chce mi sie otwierać.

PS. moje prace jeżdziły na konkursy i pare mam za to statuetek a jedną z nich jest Golden Demon z 2002 roku tak więc jestem dobry

Pozdro MASTER DEVIL

_________________
Obawiamy się sięgać po swoje największe marzenia, ponieważ wydaje nam się, że nie jesteśmy ich godni, lub że nigdy nam się to nie uda...
BLACK METAL RULEZ!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |