| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Krycie....
Autor Wiadomość
Olcia Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Lis 2004
Posty: 227
PostWysłany: Pią 18 Mar, 2005 21:55   Krycie.... Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jestem zainteresowana na czym polega krycie psow jak to przebiega w jakich dniach trzeba kryc suczke i takie tam...Moja amstaffka niedlugo powinna miec cieczke i chcialam ja pokryc...razem z mama poszukujemy wiecej informacji na ten temat...Licze na was

P.S Jak ktosik jest z Wawki i ma przypadkiem psa rasy amstaff w wieku ok 3-4 lat masc pregowata i che go dopuscic do mojej suni to prosze o informacje Mr. Green

Pozdrawiam!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
11844071
Tsej
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 19 Mar, 2005 09:42   

przeczytaj swoje ps....sama sobie ospowiedziałas jak pokryc twoja "suczke" jakims warszawskim "amstafem" to takie krycie dogłębne, a przez ciebie powierzchowne
Powrót do góry
Olcia Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Lis 2004
Posty: 227
PostWysłany: Sob 19 Mar, 2005 10:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tsej napisał/a:
przeczytaj swoje ps....sama sobie ospowiedziałas jak pokryc twoja "suczke"


Jak sobie odpowiedzialam? Nie wiem w jakich dniach cieczki, jak to ma sie odbyc itp.
Wiec jak sobie niby mialam sama odpowiedziec?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
11844071
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Sob 19 Mar, 2005 12:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja z zalozenia jestem przeciwna kryciu psow ot tak sobie, bez papierow, tym bardziej ze wspominalas, ze owa amstafka jest agresywna. jesli szczeniaki pojda w nieodpowiednie rece znowu beda kolejne przypadki pogryzien (sama widzialam kilka takich przypadkow), ale coz pewnie jak postanowilas to nikt Cie nie odwiedzie.
w zwiazku z czym ja reki do tego nie przyloze, mimo tego, ze odpowiedz znam

_________________
It`s not that gold
It`s not as golden as memory
Or the age of the same name

It`s not that gold
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Olcia Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Lis 2004
Posty: 227
PostWysłany: Sob 19 Mar, 2005 16:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ale ja ja musze dopuscic to nie jest moje widzi misie...ja najchetniej nie chcialabym zadnych szczeniakow w domu, bo to klopot (kochany klopot=])...Tylko, ze jak suka nie bedzie miala choc raz w zyciu szczeniakow to dostaje bzika na starosc, wiem bo moja ciocia ma tak ze swoja sunia, nie miala nigdy szczeniakow, a teraz (ma 9lat) nie dopuszcza do siebie zadnego psa, a jak jakis podejdzie do niej na odleglosc 0,5 metra to piszczy jak by ja ze skory obdzierali...
Po za tym moja pani weterynarz stwierdzila, ze po ciazy moj piesek sie uspokoji, w sensie bedzie mniej agresywny. A szczeniaki nie trafia w nie powolane rece bo jeden idzie do mojego wujka a reszte moja mama chce zostawic w domku...zalezy jeszcze ile ich bedzie, bo jak bedzie tylko jeden szczeniak to nie damy go wujkowi tylko zostanie u nas...
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
11844071
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Sob 19 Mar, 2005 16:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

to mniejszym klopotem nie bedzie sterylizacja? moja suka szczeniakow nigdy nie miala a ma juz 5 lat i zachowuje sie zupelnie normalnie a zredukowalam przynajmniej wystapienie kilku chorob (np ropomacicze)....a co do uspokojenia itp to moja suka po sterylizacji tez sie uspokoila....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Sob 19 Mar, 2005 16:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

to, ze suka MUSI miec choc raz w zyciu szczeniaki to wierutna bzdura. a dokladnie jak pisala frigg- po sterylizacjitez sie uspokaja, nie bede tutaj ingerowac w kompetencje Twojego weta, ale coz, weci sa rozni.
a jak urodzi sie 10 ? to 9 w domu zostawisz ?

_________________
It`s not that gold
It`s not as golden as memory
Or the age of the same name

It`s not that gold
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Olcia Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Lis 2004
Posty: 227
PostWysłany: Sob 19 Mar, 2005 22:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nidhogg napisał/a:
a jak urodzi sie 10 ? to 9 w domu zostawisz ?


Nie sadze zeby urodzilo sie, az 10 szczeniakow, zwykle jest to 3-4 szczeniaki, ale jezeli juz tyle mialo by sie urodzic to tak zostawie...Nie jest to decyzja samodzielna, poniewaz tak chce moja mama...
I ja sie nie pytam czy powinnam ja dopuscic tylko sie pytam o wazne (w takiej sytuacji) dla mnie iformacje i chyba po to jest forum, zeby odpowiadac sobie na pytania, pomagac, a ty mi tylko utrudniasz sprawe...nie chcesz to nie mow i tak dojde do tych informacji, tylko poswiece wiecej czasu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
11844071
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Sob 19 Mar, 2005 22:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a mam pytanie bo nie znam sie na kryciach - ola, suka raz bedzie miala szczeniaki a potem co? zamierzacie ja wysterylizowac czy dalej rozmnazac?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Olcia Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Lis 2004
Posty: 227
PostWysłany: Sob 19 Mar, 2005 22:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

frigg napisał/a:
a mam pytanie bo nie znam sie na kryciach - ola, suka raz bedzie miala szczeniaki a potem co? zamierzacie ja wysterylizowac czy dalej rozmnazac?


Nie wiem to zalezy od mojej mamy, ale sadze, ze ja wysterylizujemy, bo nie ma co bawic sie w szczeniaki jedna ciaza nam w zupelnosci starczy... Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
11844071
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Sob 19 Mar, 2005 22:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hmmm bo ja wiem ze swojego doswiadczenia ze sterylizacja tez uspokaja zbyt wesole, agresywne itp a i suka tarci instynkt maciezynski wiec nic zlego jej sie z glowa nie dzieje, ze nie wspone o chorbach kotrych sie unika dzieki sterylizacji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Nie 20 Mar, 2005 15:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

to szukaj, ja tylko staram sie odwiesc od glupich pomyslow - w koncu to tez pomoc.

edit: a i jeszce co do ilosci, ostatnio w znajomej hodowli tez sie mialy 2 normalne mioty urodzic, wyszlo razem 19....

_________________
It`s not that gold
It`s not as golden as memory
Or the age of the same name

It`s not that gold
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 25 Mar, 2005 19:07   

Cytat:
Podobnie jak inne zwierzęta, psy mają popęd do rozmnażania się służący utrzymaniu gatunku. Suki mogą zostać zapłodnione tylko w okresie zwanym rują, który występuje zwykle dwa razy do roku. Samce natomiast zachowują płodność przez cały rok i jeśli mają taką możliwość, potrafią przebyć duże odległości w poszukiwaniu partnerki.

Ruja trwa zwykle około trzech tygodni, w czasie których suka staje się coraz bardziej atrakcyjna dla psów. Jej zachowanie może się w tym czasie zmienić: staje się bardziej pobudliwa i niespokojna, jednak dopiero w drugim tygodniu dopuszcza do siebie samce. Od tej reguły zdarzają się jednak wyjątki i może się zdarzyć, że suka pozwoli psom na krycie już pierwszego, albo dopiero ostatniego dnia rui, dlatego należy uniemożliwić jej kontakt z nimi przez cały ten okres.

Suka może mieć objawy ciąży nawet jeśli nie została zapłodniona. W sutkach pojawia się mleko, a zwierzę przejawia zachowania macierzyńskie, takie jak przygotowywanie gniazda i "opiekowanie" się zabawkami lub innymi przedmiotami. Jeżeli objawy te, świadczące o tak zwanej ciąży urojonej, wystąpią u twojej suczki, skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

Niektóre zjawiska związane z zachowaniami reprodukcyjnymi psów mogą być uciążliwe dla właścicieli. Jeżeli nie chcesz, aby Twój podopieczny miał potomstwo, wskazane może być przeprowadzenie kastracji lub zastosowanie innej metody kontroli rozrodu. Wszelkich informacji na ten temat udzieli Ci lekarz weterynarii.

/pochodzi z tej strony/

Prosze.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |