| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
WIara

(patrz temat)
Chrześcijanin
36%
 36%  [ 11 ]
Katolik
23%
 23%  [ 7 ]
Ateista
20%
 20%  [ 6 ]
Żyd
0%
 0%  [ 0 ]
pomiędzy dwoma
6%
 6%  [ 2 ]
inne
13%
 13%  [ 4 ]
Głosowań: 30
Wszystkich Głosów: 30

Autor Wiadomość
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Pon 28 Mar, 2005 13:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

wiesz wejdź prosze na
satanizm
poczytaj

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
R2
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 28 Mar, 2005 14:21   

Tak taki satanizm mam na myśli.
Powrót do góry
Ant0n
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 28 Mar, 2005 15:05   

Lol Satanizm polega na przejeciu spraw w swoje rece zamiast oddawaniu czci bogom ;o To jest tru satanizm ;o
Powrót do góry
inspektor_nr4
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 29 Mar, 2005 10:08   

Będę z Wami dalej polemizował Smile To o czym piszecie to nie religia a subkultura satanistyczna. Religia polega na wierze w coś np. w Boga, szatana, jakiegoś guru itp. Jeżeli ktoś słucha death-metalu, chodzi w koszulce z napisem 666 i wyznaje zasadę "róbta co chceta" to nie znaczy od razu że jest satanistą.
Powrót do góry
Tsej
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 29 Mar, 2005 10:48   

nie miałem styczności z satanizmem i nie chciałbym miec ale z tej dyskusji zwyciesko wychodzi inspektor...i do jego tez bym sie przychylał
Powrót do góry
R2
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 29 Mar, 2005 12:02   

inspektor_nr4 napisał/a:
Będę z Wami dalej polemizował Smile To o czym piszecie to nie religia a subkultura satanistyczna. Religia polega na wierze w coś np. w Boga, szatana, jakiegoś guru itp. Jeżeli ktoś słucha death-metalu, chodzi w koszulce z napisem 666 i wyznaje zasadę "róbta co chceta" to nie znaczy od razu że jest satanistą.

No i tu jest pseudo satanizm, nie chodzę w koszulce death metalowych zespołów, nawet ich nie słucham, bo to nie pociąga mnie.
Czerpie ideologie zarówno hedonistycznąjak i satanistyczną, nie wierząc w jakiegoś boga. O ile dobrze sobie oprzypominam to kościół Laveya czcił dzieci i młode zwierzęta jako znak młodości i czegośtam. Ja nie mam takiego zamiaru ;], a odłamów jest od cholery.
Powrót do góry
Himitsu
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 29 Mar, 2005 21:01   

Tsej napisał/a:
nie miałem styczności z satanizmem i nie chciałbym miec

A to niby dlaczego?
Niektórzy sataniści mogą być BARDZO porządnymi ludźmi. Nawet lepszymi od niejednego chrześcijanina czy jakiego tam innego "zwykłego" wyznania.
Parę lat temu czytałem wiele rzeczy o satanistach, w tym większość pozytywnych. Potem poznałem jedną satanistkę i się okazało, że większość pozytywów w jej przypadku się sprawdziło.
Poza tym, ta satanistka to jedna z najwspanialszych osób, jakie znam. Jeśli każdy satanista miałby być taki jak ona, to ja chcę ich znać jak najwięcej.
Powrót do góry
Ant0n
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 29 Mar, 2005 21:02   

Wlasnie, ciezko powiedziec, jaki satanizm jest "prawdziwy" skoro jest tyle odlamow.
LV uwazam za szarlatana, a wszystkich satanistycznych guru za zadnych pieniedzy naciagaczy.
A to co opisalem powyzej wg. mnie jest tru satanizmem, i szczerze to slabo mnie obchodzi, czy nazwiesz to religia, czy tez sposobem zycia. Ci, ktorzy wyznaja satanizm (przynajmniej w tej formie, o ktorej mowie) nie neguja istnienia Boga ani tez Szatana, tylko wlasnie "przejmuja sprawy w swoje rece" :]
Powrót do góry
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Wto 29 Mar, 2005 21:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja tam nie wierze ani w boga ani szatana.. ateistka jestem a satanizm i katolicyzm jest dla mnie taka sama glupota.. nie wierze ani w boga a tym bardziej w kosciol i ksiezy;/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Wto 29 Mar, 2005 21:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pulkownik Nikt napisał/a:
rotfl kurcze ludzie jak jeszcze raz uslysze ze ktos jest jakiekogolwiek wyznaniy ale nie przestzega jego zasad to padne jak locha w chlewie i zaczne kwiczec ze smiechu oraz wierzgac raciczkami.

Mądrze prawisz, miód Ci z gęby płynie. Serio Smile
Jeszcze można dodać, że przyjmujac jakas wiare, dajmy na to wiare chrzescijanska, to przyjmuje się wszystko. Owszem, mamy prawo odrzucic ale odrzucamy wszystko. Gdybysmy odrzucali wybiorczo ze uznajemy to, a nie unajemy tamtego, to bylibysmy drugim Lutrem.

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
Tsej
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 29 Mar, 2005 21:52   

sorry ale nie chcialbym spotkac ludzi bedacych lepszymi niz katolicy, jak i tych jak spotkac to trudno ździerzyć ...(oczywiscie biorąc pod uwage NIE wszystkich jak zawsze :>)
kurde...? lepszymi w czym?
jak na mój gust to dokładnie to samo
co prawda mój gust w tym zakresie jest dość ograniczony i nieutorytatywny ale jednak cos w tym musi byc skoro juz taka opinia padła
Powrót do góry
inspektor_nr4
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 30 Mar, 2005 11:47   

nasty_girl napisał/a:
ja tam nie wierze ani w boga ani szatana.. ateistka jestem a satanizm i katolicyzm jest dla mnie taka sama glupota.. nie wierze ani w boga a tym bardziej w kosciol i ksiezy;/


to że ktoś nie wierzy w Boga to rozumiem i jestem w stanie uszanować. ale jeżeli ktoś pisze że nie wierzy w kościół, księży i wogóle nic, to jest chyba z nim coś nietenteges Razz

wracając jeszcze do tematu satanizmu to rzeczywiście jest bardzo wiele odłamów, chociaż pierwotnie (w latach 60 XX wieku) ruch satanistyczny był sektą wyznawców szatana którzy wierzyli również w istnienie Boga, ale chrześcijan dażyli nienawiścią. myślę że nie ma sensu rozstrzygać, który satanizm jest prawdziwy a który nie, bo każdy z nas wie swoje Smile
Powrót do góry
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Sro 30 Mar, 2005 13:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

moze zle to napsialam... nie wierze np w slowa ksiezy, tu niby tacy katolicy, celibat itd a co sie dzieje ? i tak samo z tymi babciami wierzacymi tu siedza pare godz w kosciele modla sie itd a przy wyjsciu z kosciola to malo co sie nie pozabijaja bo im sie spieszy..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Sro 30 Mar, 2005 13:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a nie pomyslales ze spiesnzo tym babciom do zajecie sie np. domem rodzina? Moja babcia jest wlasnie taka i to naprawde dobra kobieta. Troche powoli mysli ale jest bardzo dobrak obieta biggrin. I z kosciola sie spieszy jak moze zeby zdjac z gazu ziemniaczki czy cos posprzatac itp.
A ja nierozumiem tej mody na antyklerykalizm heh ;P Jak w kazdym zawodzie zdazaja sie przypadki godne pozalowania jak np. gazownik ktory wyciek gazu sprawdza zapalnicza badz elektryk grzebiacy gwozdziem w gniazdu. No i jest wielu pozadnych ksiezy ( tzn takich ktorzy przestrzegaja zasad swojej wiary i wiedza w co wierza ). Jedyne czego nie lubie to ksieza pedofile zlodzieje i tacy ktorzy sie mieszaja do polityki. Jesli tego nie robi to jest ok :] No i nie lamie tych zasad zawartch w punktach dekalogu przykazan milosci itp.

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Sro 30 Mar, 2005 15:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ale ostatnio duzo slychac o tych ksiezach ktorzy chyba zapomnieli kim sa.. nie uwazam ze jest to jakas moda na antyklerycyzm, po prostu slyszy sie o tym wiec trudno nie poruszac tematu, a chyba nie ma w tym nic zlego ze ludzie maja swoje zdanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |