| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Uzależnienia ? Proszę napiszcie...

Czy brałeś/łaś lub czy bierzesz narkotyki ?
Tak :D
9%
 9%  [ 4 ]
Tak, i bede brać dalej
2%
 2%  [ 1 ]
Tak, ale nie mam zamiaru brać
4%
 4%  [ 2 ]
Tak, i mam zamiar brać
0%
 0%  [ 0 ]
Nie :D
19%
 19%  [ 8 ]
Nie, ale będe brać
2%
 2%  [ 1 ]
Nie, i nie mam zamiaru brać
61%
 61%  [ 26 ]
Głosowań: 42
Wszystkich Głosów: 42

Autor Wiadomość
Crimson Lady Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 02 Maj 2005
Posty: 158
PostWysłany: Nie 08 Maj, 2005 11:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a ja palilam i rzucilam to swinstwo.
zaczelam jakies 3 lata temu, rzucilam jakis rok, moze poltorej. szczerze mowiac, to fajki ani dobrze nie smakuja, ani przeciez dobrze nie wplywaja na czlowieka. smierdza wlosy, rece, ubrania, oddech tez nie nalezy do najprzyjemniejszych.
ja tam dla szpanu nie palilam, po prostu sie uspokajalam jak sobie 'puscilam dymka'. wtedy ciezki okres przechodzilam po prostu i musialam jakos odreagowac. dobrze, ze sie nie cielam jak coniektorzy w tym wieku.. ;p

_________________
feel the hell.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2778392
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 08 Maj, 2005 12:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

moja kolezanka byla w monarze.. wyszla i co? i cpa dalej.. takie osrodki nie pomagaja wcale narkomanom... tu trzeba wsparcia, musza widziec ze komus na tym zalezy zeby przestali cpac..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nena
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 08 Maj, 2005 12:23   

nasty_girl napisał/a:
moja kolezanka byla w monarze.. wyszla i co? i cpa dalej.. takie osrodki nie pomagaja wcale narkomanom... tu trzeba wsparcia, musza widziec ze komus na tym zalezy zeby przestali cpac..

Czytałam książkę "Ćpun". Koleś poszedł do jakiegoś ośrodka ogólnie dla uzależnionych - alkohol, narkotyki. Jak wyszedł, zrobili imprezkę na jego cześć. Na której oczywiście zażył heroinę. Niby, że ostatni raz... I musiał zaczynać od początku...
Powrót do góry
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 08 Maj, 2005 12:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

no i wlasnie tak samo jak w tych ksiazkach jest w rzeczywistosci.. takie osrodki sa niepotrzebne.. nic nie daja..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ToJa Płeć:Kobieta
Aktywista
Jest mnie coraz mniej...
Aktywista


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Lip 2002
Posty: 607
PostWysłany: Nie 08 Maj, 2005 13:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Żaden ośrodek nie zrobi tego za nas. Tam nie ma cudotwórców. Człowiek sam musi chcieć z tego wyjść i mieć wsparcie rodziny i przyjaciół.
Piszesz, że koleś wyszedł i wziął ostatni raz... Będąc w takim ośrodku człowiek doskonale wie na co jest narażony po wyjściu. Wie, że musi zerwać kontakty z dawnym środowiskiem i że nie ma czegoś takiego jak "wezmę ostani raz" To był jego wybór. Równie dobrze zamiast wziąć mógł powiedzieć - Nie!

_________________
Pijemy za lepszy czas
za każdy dzień, który w życiu trwa
za każde wspomnienie, co żyje w nas
niech żyje jeszcze przez chwilę
---
http://www.dziecionline.pl/pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
245765
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Nie 08 Maj, 2005 13:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z toja - w takich osrodkach nie robia prania mozgu - daja tylko konkretna wiedze jak radzic sobie z glodem psychicznym, co robic po wyjsciu, czego unikac, ucza mechanzimow uzleznienia i radzenia sobie z tym...ale co taki czlowiek zrobi z ta wiedza po wyjsciu zalezy tylko od niego...
osrodki takie dziaja na zasadzie dobrej woli chorych, ich checi wyleczenia a nie przymusu czy strachu bo jak udowdniono przez dupe sie glowy nie wyleczy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 08 Maj, 2005 14:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

pilnuja zebys nie cpal i proboje cie na sile wyleczyc, czy tego chcesz czy nie chcesz.. zamiast wspierac, tlumaczyc ze to zle, pokazac ze chca pomoc robia wszystko na sile..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Nie 08 Maj, 2005 14:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

generalnie jest tak - ze idziesz tam bo chcesz - owszem czasem sad stosuje przymus leczenia, czasem kaza rodzice, ale wiadomo ze z takiego leczenia nic nie bedzie...ale w zdecydowanej wiekoszci osrodki te dzialaja na zasadzie dobrowolnosci...idzisz tam bo chcesz, a ze jest ostro - coz musisz sie nauczyc dyscypliny - nigdy nie jest lekko, zwlaszca jesli dysyplina nigdy wczesniej nie obowiazywala w zyciu

a ze pilnuja zebys nie cpal - to cie nasty dziwi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 08 Maj, 2005 14:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nie.. ale pilnowanie jak juz mowilam nie jest sposobem.. to ze przyjda rano i wieczorem popatrzyc ci na jezyk i sprawdzic oczy nie jest powodem zeby nie cpac.. pogadaja pogadaja, ale dla tych co sa tam z przymusu jest to tylko jakies nudne gadania i tych lekarzy traktuja jako wroga a nie osobe ktora chce pomoc..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Nie 08 Maj, 2005 15:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

zgadza sie - ja tez powiedzilam ze przez strach nie da sie mozgu wyleczyc (czyli ze przez dupe sie glowy nie leczy)...ale jak narzie nie ma lepszej metody niz takie osrodki do leczenia...zreszta jak ktos sie nie chce leczyc bo woli grzac to nic go nie przekona - sam sie musi przekonac...
ale dla tych ktorzy chce sie leczyc, taka terapia jest skuteczna zreszta jak narzie jedyna...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
opętana Płeć:Kobieta
Aktywista
masochista
Aktywista

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 02 Kwi 2005
Posty: 1210
PostWysłany: Nie 08 Maj, 2005 22:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mhmm no jasne, ze tak.. nigdy sie do konca z tego nie wylecza. Mowili ze chca kontynuowac terapie..ze chca z tego wyjsc. Ale sami powiedzieli ze ciagle maja ochote, ze gdyby im ktos zaproponował to by prawdopodobnie wzieli...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 08 Maj, 2005 22:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ale takie osoby zazwyczaj sa tam nie z wlasnej woli


matka mojej przyjaciolki ktora pracowala w monarze jak sie dowiedziala ze wciaga powiedziala ze woli jej w domu przypilnowac niz miala by wysylac do takiego osrodka ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Pon 09 Maj, 2005 00:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hmm ja znam tylko osoby, ktore leczyly sie w zmaknietych osrodkach z alkoholizmu - tam zdecydowana wiekszosc byla dobrowolnie...moze dlatego ze byli tam ludzie w pelni dorosli...bo na alkoholizm nie umiera sie tak szybko...ale wiem tez ze jedyne o czym sie tam gadalo to jak wypic, jak przemycic...ale coz - tak dzialaja wszytskie uzaleznienia
a matka twojej koelznaki to mysli ze to osrodki to wygladaj jak wygladaja przez kogo? przeciez nie przez szachistow czy zakonnikow - tylko wlasnie przez takie osoby jak jej corka..jako matka widzi ja jak corke a nie uzaleniozna bla bla
poza tym - kto powiedzil, ze pobyt w takim osrodku daje gwarancje na wyleczenie? zaden teraputa, poltyk czy ksiadz nie da na to gwarancji...wlasnie dlatego uzaleznienia sa tak ciezkie do leczenia...
i dziewczyny tak psioczycie na te zaklady - ja nie mowie ze sa dobre i cudowne - ale na dzien dzisejszy nie ma innych, lepszych metod, wiec albo sie bedzie leczyc tak albo wogole....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaleniec Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 798
PostWysłany: Pon 09 Maj, 2005 08:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a mi się wydaje, że jeśli ktoś bardzo chce zerwać z nałogiem i jeśli am wsparcie w rodzinie i przyjaciółach (ale tych nie uzależnionych) to taki ośrodek może pomóc. trzeba tylko zerwać kontakt z dawnym środowiskiem.
pozdro

_________________
bądź przy mnie blisko
bo tylko wtedy
nie jest mi zimno

H. Poświatowska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
altruista Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Sie 2004
Posty: 461
PostWysłany: Pon 09 Maj, 2005 08:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nasty_girl napisał/a:
pilnuja zebys nie cpal i proboje cie na sile wyleczyc, czy tego chcesz czy nie chcesz..

i co, uwazasz ze to zle? Wez zimny prysznic.
nasty_girl napisał/a:
zamiast wspierac, tlumaczyc ze to zle, pokazac ze chca pomoc robia wszystko na sile..

zalezy od osoby. Kumpel swego czasu poszedl do osrodka z wlasnej woli, bo stwierdzil ze browny go zabija. Efekt? Po 2 miesiacach kuracji ma dwoch kumpli-terapeutow z ktorymi wychodzi do pubow, nie bierze, przytyl jakies 15kg i przestal wygladac jak swoj wlasny cien, czlowiek wraca do normalnosci.
nasty_girl napisał/a:
takie osrodki sa niepotrzebne.. nic nie daja..

no, zimny prysznic naprawde sie przyda.

w ramach statystyki: jeden kumpel jest aktualnie w osrodku z 4-5 po detoxie, dwoch nie chcialo isc 'bo po co?' i nie zyja.

_________________
I wiped a silver bullet tear
and with every tear a drem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2090041
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |