| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Wojsko
Autor Wiadomość
Holy Knight Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior

Dołączył: 10 Kwi 2005
Posty: 154
PostWysłany: Wto 03 Maj, 2005 02:21   Wojsko Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Skoro juz mieszm na tym forum dla własnych korzysci to chociaz w zamian postaram się pomóc w tym na czym znam . Wilu z was dorasta i zapewne niedlugo stanie albo juz staneło na mocy art 52 ustawy o powszechnym obowiazku obrony Rzeczpospolitej Polskiej
Dla tych co nie chca isc to mam rady jak uniknać , a dla tych co chca moge poradzić jakie jednostki najlepsze jak przejsc ten okres bez żadnych większych problemów jak np jak nie zrobic sobie krzywdy strzelając ze złomu zwanego AKM, co zrobic by zostac np na konrakt lub na zawodowego i kilka innych żeczy a przedewszystkim by obalić niektóre mity i stereotypy krążace o naszym wojsku . Tam na serio nie ma tak źle ( poza jedzeniem zwłaszcza jak ktos lubi dobre Twisted Evil ) ale problemem jest że naprawde nie karzdy powinien tam trafić.

_________________

A moment of laxity spawns a lifetime of heresy

Gloria Exterminatus
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2770494
Tsej
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 03 Maj, 2005 07:50   

he he lepiejdawać wskazówki jak tam nie trafić i/lub dostać sie na studia : D
dla mnie na szczeście wojsko istnieje jedynie w czasie wojny : D
: D
Powrót do góry
codi Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 581
PostWysłany: Wto 03 Maj, 2005 09:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja tam do wojska nie zamierzam iść ;d.
Wydaje mi się to troche chore aby na siłe ciągnąć ludzi do wojska.
A ja mam jedno pytanko biggrin.
Jeżeli ktoś ma wadę wzroku to go wezmą do wojska ?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Himitsu
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 03 Maj, 2005 09:46   

Hmm... to ja bym chętnie skorzystał z tych rad, jak nie trafić do woja :].

Kiedyś myślałem, coby sobie pożyczyć na czas stawki aparaty słuchowe od szwagra Laughing. Z zaświadczeniami lekarskimi byłoby trudniej, ale przynajmniej miałbym pewność, że mnie nie wezmą Razz.
Innym razem znów słyszałem, że nie biorą od wojska żonatych z rodziną na utrzymaniu... To i obmyślałem, coby się jak najszybciej ohajtać Laughing. Ale potem znów się okazało, że to nieprawda... przepadło Razz.
Ciekawi mnie, czy jeśli powiem na stawce, żem pacyfista (Laughing), to czy będą chcieli na to jakichś dowodów Razz. A może też jakieś specjalne zaświadczenie? Razz
Powrót do góry
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Wto 03 Maj, 2005 09:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

wystarczy pojsc na studia a jak sie nie zdalo matury to na okres do nastepnego pisania matury do jakies odpowiedniej szkoly ktora chroni przed wojskiem..

no albo udawac psychola..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Himitsu
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 03 Maj, 2005 09:51   

nasty_girl napisał/a:
wystarczy pojsc na studia a jak sie nie zdalo matury to na okres do nastepnego pisania matury do jakies odpowiedniej szkoly ktora chroni przed wojskiem..

no albo udawac psychola..

Wystarczy? Razz Jakby to było takie łatwe ;P. Ale nie powiem, o to będę się starał... i nie tylko dlatego, żeby do woja nie iść Razz.

A chore pomysły to ja czasem może i mam, ale bez przesady... :] (chociaż nie wiem, czy byłoby co udawać Razz)
Powrót do góry
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Wto 03 Maj, 2005 10:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Himitsu no jest latwe.. tylko trzeba miec pieniadze i byc szybkim.. w kazdym razie u nas jest takie miejsce gdzie mozna sie uczyc jak sie matury nie zda i ci co sie tam dostaja nie musza sie przynajmniej do poprawki matury martwic..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Wto 03 Maj, 2005 10:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

codi napisał/a:
Ja tam do wojska nie zamierzam iść ;d.
Wydaje mi się to troche chore aby na siłe ciągnąć ludzi do wojska.
A ja mam jedno pytanko biggrin.
Jeżeli ktoś ma wadę wzroku to go wezmą do wojska ?

le wada wzroku musi być mocno zaawansowana. Większa niż +/- 6 D bodajże.

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
Himitsu
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 03 Maj, 2005 10:10   

EU07 napisał/a:
le wada wzroku musi być mocno zaawansowana. Większa niż +/- 6 D bodajże.

Jea!! Może jeszcze uda mi się załapać :].
Powrót do góry
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Wto 03 Maj, 2005 10:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Himitsu napisał/a:
EU07 napisał/a:
le wada wzroku musi być mocno zaawansowana. Większa niż +/- 6 D bodajże.

Jea!! Może jeszcze uda mi się załapać :].

To masz "szczęście". Ja mam około 2 D i niestety dostałem A Laughing Ale do dziadów i tak nie pójdę Laughing

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
Himitsu
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 03 Maj, 2005 10:22   

Dokładnie. "Szczęście" :].
Ale kij z tym. Słyszałem, że można wyleczyć wadę wzroku -6 jakimiś laserowymi zabiegami do 0. Przy najbliższej wizyty u okulisty będę musiał się wypytać.
A z woja jakoś się wywinę Twisted Evil. Ucieknę do Afryki Razz. Albo lepiej do Kanady Razz.
Powrót do góry
codi Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 581
PostWysłany: Wto 03 Maj, 2005 10:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

EU07 napisał/a:
codi napisał/a:
Ja tam do wojska nie zamierzam iść ;d.
Wydaje mi się to troche chore aby na siłe ciągnąć ludzi do wojska.
A ja mam jedno pytanko biggrin.
Jeżeli ktoś ma wadę wzroku to go wezmą do wojska ?

le wada wzroku musi być mocno zaawansowana. Większa niż +/- 6 D bodajże.


Cholera, a już się cieszyłem że mnie nie wezmę xD.
No to cholera trzeba na studia iść xD.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Wto 03 Maj, 2005 12:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Himitsu napisał/a:
Dokładnie. "Szczęście" :].
Ale kij z tym. Słyszałem, że można wyleczyć wadę wzroku -6 jakimiś laserowymi zabiegami do 0. Przy najbliższej wizyty u okulisty będę musiał się wypytać.
A z woja jakoś się wywinę Twisted Evil. Ucieknę do Afryki Razz. Albo lepiej do Kanady Razz.

Też się tym troszkę interesowałem i z tego co się orientuję, to taki zabieg robią osobom powyżej bodajże 21 lat, kiedy już na pewno nie rozwija się oko. Szanse na poprawę wynoszą 98% Laughing (ciekawe, co z tymi 2%). No i jak na razie jest to zabieg dość drogi, kosztuje około 1500 zł za jedno oko, czyli razem koło 3000 biggrin

codi napisał/a:
Cholera, a już się cieszyłem że mnie nie wezmę xD.
No to cholera trzeba na studia iść xD.

Ale teraz obowiązek powszechnej służby wojskowej jest chyba do 28 lat. Więc jako skończysz studia to będziesz miał 24-26 lat to i tak na jakieś szkolenie Cię wezmą. Tylko nie jako szeregowego a już automatycznie jak kończysz studia to zdobywasz jakiś tam wyższy stopień. Jakoś tak Laughing

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 03 Maj, 2005 12:08   

Zwalnia -6 na oboje oczu. Ja mam lewe -6 a i tak dostałem A. Teraz myślę, że chyba najłatwiej to wszystko odfajkować robiąc po studiach kurs na oficera rezerwy:D (trwa zdaje się 60 dni).
Powrót do góry
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Wto 03 Maj, 2005 13:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Eh ... ja wam nie radze migać sie od woja ...
Pozniej bedziecie miec problemy z dostaniem pracy ...
Bo jesli np z powodu jakiejs wady to pracodawca zawsze wezmie kogos innego niz jakis " wybrakowany towar "
A jelsi z powodu jakis nie wiem leczenia czy cos tam ... to pracodawca bedzie sie obawial ze w czasie pracy u niego w jakims momencie bedziecie musieli te sluzbe odbebnic ... O ! Razz


Jest mozliwosć laserowej korekcji wzroku ... ale po 21 roku zycia Smile
koszt okolo 2 tysiecy ... ale nie wiem czy jedno oko czy oba
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |