| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Sam na sam z samotnością
Autor Wiadomość
Papierowa Tęcza Płeć:Mężczyzna
Turbo Szatan
Moderator


Dołączył: 14 Sty 2005
Posty: 841
PostWysłany: Pon 24 Sty, 2005 14:18   Sam na sam z samotnością Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cierpię, umieram powoli. Ileż to już dni odkąd po raz ostatni widziałem ludzką twarz, rozmawiałem z kimś. Choć często błagałem Boga, aby dał mi odrobinę prywatności, abym mógł pobyć sam ze sobą, to teraz widzę, że był to błąd. Człek samotny dziczeje, traci zmysły. Mając za towarzysza jedynie kieliszek i półpełną już butelkę napoju alkoholowego rozmyślam: "w jakim celu Bóg stworzył kogoś takiego jak ja?" - pytam jakby sam siebie, naiwnie oczekując odpowiedzi. Głucha cisza unosi się w pokoju. A ja pochłaniając kolejny kieliszek cieczy, coraz bardziej pogrążam się w agonii. "Śmieć" - mówię - "Nikomu niepotrzebny śmieć" - powtarzam. Kiedyś miałem wielu przyjaciół, ale teraz odeszli - prawde mówiąc - zasłużyłem sobie na to. Zacząłem traktować ludzi jak przedmioty - martwe, bez własnej woli - kiedy zaś zrozumiałem swój błąd było już za późno. Przez głowe przewijała mi się niezliczona ilość myśli. Zastanawiałem się, czy jest sens dalej prowadzić taki żywot - czy nie lepiej z tym skończyć? W pewnym momencie chciałem chwycić za słuchawkę telefonu, którego już tak dawno nie używałem i zadzwonić do któregoś z moich byłych przyjaciół. Kiedy już miałem
dzwonić, w mojej głowie pojawiła się pewna wątpliwość, pytanie - Co ja mu właściwie powiem? Przecież nie mogę od tak udawać, że nic się nie stało... a jeżeli nie zrozumie? - po wielu minutach rozterki - zrezygnowałem. Czułem, że zaczynam wariować - w pewnym momencie zastanawiałem się, czy ja jeszcze w ogóle żyje - przez cały czas myślałem o wszystkich swoich złych czynach wobec swoich przyjaciół - obwiniałem się, jednocześnie naiwnie próbując się usprawiedliwiać - jednakże te usprawiedliwienia wcale nie wydawały się mi przekonujące. Wraz z czasem zaczynałem coraz bardziej rozumieć ile błędów popełniłem. Nagle - zadzwonił telefon - odruchowo złapałem za słuchawke i pełen nadzieji powiedziałem "Halo?" - niestety - okazało się, że ktoś po prostu pomylił numer. Kiedy odłozyłem aparat, z moich oczów popłynęły łzy - pierwszy raz od wielu lat. Wtedy też ostatecznie zrozumiałem jak bardzo się myliłem, jak cenną rzeczą są przyjaciele, przy których nigdy nie będziesz sam. Wstałem, podszedłem do szuflady i wyciągnąłem rewolwer, który kupiłem kiedyś na wszelki wypadek - jako zabezpieczenie - niestety, dzisiejsze czasy nie należą do najbezpieczniejszych. Wyszedłem z domu, wsiadłem do samochodu i pojechałem nad jezioro, nad które kiedyś miałem zwyczaj jeździć z przyjaciółmi.
- Już nie wytrzymam - pomyślałem - nie zniosę tej samotności - wysiadłem z samochodu i podszedłem bliżej wody. Była noc, a jezioro jak zwykle było bardzo spokojne i ciche. Jedynym dźwiękiem jaki zdało się słyszeć to regularny rechot żab. Przyłożyłem broń do skroni i nagle zawachałem się - Czy aby na pewno to jedyne rozwiązanie? - wachanie po woli zamieniło się w strach, a strach w panikę. Stałem w miejscu tak przez kilka minut, które wydawały mi się być wiecznością. Nagle pomyślałem - Zrobie to! - ponownie przystawiłem lufe do skroni. Pociągnąłem za spust.

_________________
www.normsart.glt.pl
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
8989120
Agnieszka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 24 Sty, 2005 16:25   

yyy.... takie przykre ale i straszne na koncu. hmm... wiesz masz mucio talento Mr. Green mam nadzieje ze to nie jest prawda...
Powrót do góry
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Czw 27 Sty, 2005 10:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

krtótkie opowiadanie, krótkie ale z jasnym przesłaniem, ciekawe, ładne. podobało mi sie, nieco brutalności? moze w przekazie samobójstwa, ale to nadało opowiadaniu dynamiki =]

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
Eithne Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant


Dołączyła: 24 Mar 2005
Posty: 41
PostWysłany: Pią 25 Mar, 2005 00:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawie skonstruowane, no i oczywiście wszystko dzieje sie wgkół mojego ulubionego tematu "smierć"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5232984
Tsej
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 25 Mar, 2005 11:09   

ej no co wy...nie płakać....nie napisał że trafił biggrin
Powrót do góry
Papierowa Tęcza Płeć:Mężczyzna
Turbo Szatan
Moderator


Dołączył: 14 Sty 2005
Posty: 841
PostWysłany: Nie 27 Mar, 2005 15:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pusty magazynek? xD

_________________
www.normsart.glt.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
8989120
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |