| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Mój pies je odchody
Autor Wiadomość
Paulinaaa Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 09 Kwi 2005
Posty: 3
PostWysłany: Sob 09 Kwi, 2005 11:21   Mój pies je odchody Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mam problem: Gdy ide na spacer z moim psem, gdy on zauważy kupe innego psa ... no właśnie, zjada ją. Nie wiem czy to normalne, bo to mały ozdobny pies. Poradźcie co mam zrobić.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Chesterka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 30 Wrz 2004
Posty: 963
PostWysłany: Sob 09 Kwi, 2005 11:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Są specjalne kagańce, takie beżowe, plastikowe, żeby pies nic nie zjadał. Zakładaj mu taki jak z nim wychodzisz, to niczego nie zje ;]

_________________
Klik!
Przygody czerwonego trampka ;P
"Powietrze pachnie, jak malinowa Mamba..." biggrin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3687193
Gabra
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 09 Kwi, 2005 12:34   

pies je ...?
Ja widziałam na filmie jak goryle to robią o.O
Ale psy?Niewiem..Pies mojej cioci co najwyzej je wącha.
A moze Twoj pies tez wącha a nie JE.. O.O
A moze mu zasmakowala ;] ?
Powrót do góry
Stokrotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 09 Kwi, 2005 12:46   

Twój pies ma dziwne upodobanie Wink Jedynym rozwiązaniem są kagańce
Powrót do góry
kradziejka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 09 Kwi, 2005 12:58   

może je je na przeczyszczenie żołądka jak koty trawe? nie wiem, zakładaj mu kaganiec albo taki żeby nos miał osłonięty coś a`la pasek aby tylko pyska nieotwierał to będzie mógł wąchać

ps. mój pies zawsze zżera dżdżownice
Powrót do góry
BamBI Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2004
Posty: 330
PostWysłany: Sob 09 Kwi, 2005 13:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Niektore psy tak robia Very Happy . Szczególnie szczeniaki, potem z tego wyrastają.
Teoria jest taka, ze w odchodach znajduja sie cenne skladniki pokarmowe, ktore nie zostaly nalezycie wykorzystane przez organizm, zatem pies je niejako "odzyskuje" z odchodow.
Przyjemne to nie jest, psa więc trzeba karmić dietą lekkostrawną, no i kaganiec tak jak mówili poprzednicy Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paulinaaa Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 09 Kwi 2005
Posty: 3
PostWysłany: Sob 09 Kwi, 2005 13:57   Dodaje Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zapomniałam dodać, że on ma 8 miesięcy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pigmej Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 56
PostWysłany: Sob 09 Kwi, 2005 14:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie widzialem zeby szczeniak cos takiego robil. Ale moja suczka jak miala male to jak one narobily to zjadala Wink

_________________
Czy to mój posthttp://forum.dziecionline.pl/templates/subSilver/images/icon_mini_faq.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ToJa Płeć:Kobieta
Aktywista
Jest mnie coraz mniej...
Aktywista


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Lip 2002
Posty: 607
PostWysłany: Sob 09 Kwi, 2005 14:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jeśli pies jest nieodpowiednio karmiony, to często uzupełnia potrzebne składniki zjadając odpadki ze śmietników, kał, itp. Najczęściej tak się dzieje jeśli sami przygotowujemy jedzenie dla psa, albo karmimy go np. resztkami z obiadu.
Jeśli karmicie psa gotową karmą (Pedigree, Chapi), to nie powinno się tak dziać.

_________________
Pijemy za lepszy czas
za każdy dzień, który w życiu trwa
za każde wspomnienie, co żyje w nas
niech żyje jeszcze przez chwilę
---
http://www.dziecionline.pl/pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
245765
Pigmej Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 56
PostWysłany: Sob 09 Kwi, 2005 15:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ToJa napisał/a:
Jeśli pies jest nieodpowiednio karmiony, to często uzupełnia potrzebne składniki zjadając odpadki ze śmietników, kał, itp. Najczęściej tak się dzieje jeśli sami przygotowujemy jedzenie dla psa, albo karmimy go np. resztkami z obiadu.
Jeśli karmicie psa gotową karmą (Pedigree, Chapi), to nie powinno się tak dziać.

Paulinaaa czy ty go głodzisz ? Sad

_________________
Czy to mój posthttp://forum.dziecionline.pl/templates/subSilver/images/icon_mini_faq.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
blackLady
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 09 Kwi, 2005 16:01   

Może nie głodzi, tylko daje nieodpowiedni pokarm Wink Pewnie psu brakuje jakiś tam elementów, i jakoś musi je uzupełnić Smile Paulinaa, może skonsultuj sie z weterynarzem?
Powrót do góry
Pigmej Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 56
PostWysłany: Sob 09 Kwi, 2005 16:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

blackLady napisał/a:
Może nie głodzi, tylko daje nieodpowiedni pokarm Wink Pewnie psu brakuje jakiś tam elementów, i jakoś musi je uzupełnić Smile
Tak odpowiednio będzie zjeść kał Wink

_________________
Czy to mój posthttp://forum.dziecionline.pl/templates/subSilver/images/icon_mini_faq.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Blanka Płeć:Kobieta
Moderator


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Sty 2003
Posty: 632
PostWysłany: Sob 09 Kwi, 2005 16:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hm... tez mi sie wydaej ze to przez niedobor jakiegos pokarmu...ale heh moj wczesniejszy piesek (juz go na tym swiecie na ma) zjadal wlasne... eh... nie wiem o co w tym chodzilo i chyba sie nie dowiem. Moze zmien pieskowi pokarm albo dawaj jakies witaminki... a co do kaganca to jesli zmiana dietki nic nie pomoze to chyba niezbedny, ale moze byc uciazliwy np. podczas dlugich spacerow kiedy psisko sie wybiega i zdyszy a nie bedzie moglo wystawic jezyka(my sie pocimy a pies ochladza sie wystawiajac jezyk), ani napic...no chyba ze bedziesz sciagac kaganice co jakis czas i poic psiaka... bo naprawde dlugie spacerki w gorach np., moga psiaka bardzo i niezdrowo zmeczyc. Nie wiem czy sa inne rozwiazania.

_________________
'...abyś pewnego dnia odkrył, że baśń może się nieco różnić od twoich wyobrażeń.'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7399523
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Sob 09 Kwi, 2005 17:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kaganiec akurat musi byc tak dopasowany, zeby pies mogl sobie spokojnie otworzyc pyska i wywalic jezor.

A co do kupy - to jak wyzej, karma moze byc zle zbilansowana, albo po zaminie karmy gorzej przyswaja wlasnie te konkretna - rownie dobrze moze przejsc, jak pies juz sie przyzwyczai.
Przy Chapi i Pedigree Pal akurat zjadanie kup nie jest niczym dziwnym, bo to nie sa dobre karmy w sensie jakosciowym.

Byc, moze jest tez tak, ze pies jest po porstu 'smakoszem' - im cos bardziej smierdzi tym fajniej, moje spy np gustuja w kocich kupach (i tylko kocich) mimo karmienia gotowa, komercyjna karma dobrej jakosci.

_________________
It`s not that gold
It`s not as golden as memory
Or the age of the same name

It`s not that gold
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 15 Kwi, 2005 12:08   

Zmień karmę (moim zdaniem najlepsza jest ROYAL). Jeśli zauważysz, że zbliża się do kupy (w celu zjedzenia jej :>) to poprostu go od niej odciągnij. Jeśli nadal będzie zjadał, to musisz kupić kaganiec - może się oduczy.
W każdym razie suki czasami jedzą kupy swoich małodych (tak miała m. in. "matka" mojego psa :>).
Mój poprzedni pies, zjadał kupy świnki morskiej (akwarium stało na ziemi), a wiązało się to z nieodpowiednią dietą (zabrałam go do p. weterynarz, poleciła karmę i już nie zjadał). Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |