| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
MIESIACZKA

ile miałas lat gdy dostalas 1 miesiaczkę
9
4%
 4%  [ 1 ]
10
4%
 4%  [ 1 ]
11
13%
 13%  [ 3 ]
12
9%
 9%  [ 2 ]
13
18%
 18%  [ 4 ]
14
9%
 9%  [ 2 ]
15
0%
 0%  [ 0 ]
16
0%
 0%  [ 0 ]
jeszcze nie mam
40%
 40%  [ 9 ]
Głosowań: 4
Wszystkich Głosów: 22

Autor Wiadomość
Blanka Płeć:Kobieta
Moderator


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Sty 2003
Posty: 632
PostWysłany: Pon 02 Cze, 2003 18:02   MIESIACZKA Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

jaK PRZEZYLAS PIERWSZA MIESIACZKE

_________________
'...abyś pewnego dnia odkrył, że baśń może się nieco różnić od twoich wyobrażeń.'
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7399523
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 05 Cze, 2003 23:01   

Ja zaczęłam się drzeć na całego i płakać, nie poszłam do szkoły o panikowalam.
Powrót do góry
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 06 Cze, 2003 16:48   

Blanka

Jak w wieku 9 lat można dostać miesiączkę ? NIe można, bo dojrzewanie zaczyna się miedzy 10 a 16 rokiem życia a nie 9 a 16 rokiem życia... Wink
Powrót do góry
NaStKa Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Dołączyła: 24 Sty 2003
Posty: 384
PostWysłany: Pią 06 Cze, 2003 17:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

oj....KleO

To ze miesiaczka występuje między 9-16 rokiem życia to tylko steryotypy!!
Równie dobrze moze ona wystąpić w wieku 9 jak i (ale to znacznie rzadziej) 8 lat!
Każdy organizm pracuje inaczej....każdy inaczej dojrzewa, więc nigdy nie kieruj sie do końca tym co piszą gazety bo to tylko takie dane przeprowadzone gdzieś tam , w którymś tam roku, na których podstawie stwierdzono ze mniej wiecej powinna wystąpić ona w tych przedziałach wiekowych Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Nie 08 Cze, 2003 17:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nastka - masz sporo racji.
Analogicznie pierwsza miesiączka może pojawić się po 16 roku życia, choć jest to już sygnał świadczący o opóźnionym dojrzewaniu płciowym.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Pon 09 Cze, 2003 08:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hm.. a co powiecie, że ja mam 13 lat i jeszcze nie miałam a moja koleżanka (niższa ode mnie, mniej rozwinięta itp.) ma już chyba od 2 lat?
Question Question Question

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
Szalona
Junior
Junior


Dołączył: 23 Sty 2003
Posty: 186
PostWysłany: Pon 09 Cze, 2003 16:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kleo to jest możliwe ja mam koleżanke która w wieku 9 lat dostala okres Confused

_________________
Wisła Kraków duma wszystkich Polaków!!! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Pon 09 Cze, 2003 19:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

panienka_wierzba: powiemy tylko tyle:
nie ciesz się - i tak Cię dopadnie Wink

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Wto 10 Cze, 2003 13:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a czy ja si cieszę ? Razz po prostu używam życia i chodze na basen póki mnie nie dopadnie biggrin :]

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
Blanka Płeć:Kobieta
Moderator


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Sty 2003
Posty: 632
PostWysłany: Wto 10 Cze, 2003 19:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a ja chce miec miesiaczke... okropnie sie czuje gdy czytam na forum, w inernecie albo slusze w tylewizji:
dostalas miesiaczke , bylas mala dziewczynka a stalas sie kbieta.
czuje sie jak bobas z przedszkola gy do szkoly przychodze a koleznki mowia ze maja juz miesiacke...to okropne kczucie wchodzic do sklepu(jestem wysoka) i albo wszystko mi za małe albo nie mam talkiego biustu jak trzeba albo nie wyksztalcone biodra. wcodze do apteki kupic podpaske na wsazelki wypadek a aptekarka na to ze troche poczekam zanim ja zuzyje... itd.

_________________
'...abyś pewnego dnia odkrył, że baśń może się nieco różnić od twoich wyobrażeń.'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7399523
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Wto 10 Cze, 2003 19:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Blanka - dziewczyna nie staje się kobietą w ciągu jednej chwili, jednego dnia.
Pierwsza miesiączka to tylko jeden z dużych kroków w stronę kobiety. Trudno jednoznacznie powiedzieć, kiedy dziewczyna staje się kobietą, ale z pewnością kobietą nie można nazwać dziewczynę w wieku np. 9 lat dlatego, że wcześnie zaczęła miesiączkować.

Podobnie z "pierwszym razem" - to też nie przesądza o byciu lub nie byciu kobietą. Jeśli dziewczyna zostanie zgwałcona w wieku 10 lat to i tak nie jest kobietą. A jeśli inna dziewczyna nie podejmie współrzycia płciowego np. do wieku 30 lat, to przecież nie oznacza, że jest jeszcze dzieckiem!

Granica między dzieckiem a kobietą jest płynna i moim zdaniem ważniejsza jest dojrzałość psychiczna niż fizyczna.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nena
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 11 Lip, 2003 13:56   

Oj, nie ma czego zazdrościć i się martwić Confused Ja dostałam kilka dni temu i naprawdę... nie chce... nie wygodnie mi z podpaską, boli mnie brzuch i kżyrz (czy jak to się pisze, na pewno nie kżyrz Razz) i w ogóle... Było lepiej jak jej nie miałam. Ale przerzyłam to normalnie.
Powrót do góry
Ulka
Junior
Junior


Dołączył: 19 Kwi 2003
Posty: 116
PostWysłany: Pią 11 Lip, 2003 21:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja dostałam miesięczke w wieku 11 lat. Pamięatm, ze byłam w pizzeri i strasznie bolal mnie brzuch. Myślałam, że to przezto, że mało zjadłam na śniadanie i zaczęłam się opychać pizzą. Po zjedząnym posiłku brzych mnie bolał jeszcze bardziej. Poszłam do domu. Chciałam się załatwić. Zdjęłam majtki i patrze.... KREW!! Na początku się przestraszyłam, że jestem w ciąży ( wiem, ze byłam głupiutka), potem myślałam, ze to wylew. Przypomniałam sobie jak mama mi odpowiadała jak dostała też w wieku 11 lat miesiączke i że myślała że umiera. No więc się uspokoiłam, nałozyłam mamy podpaske i poczekałam na powrót mamy. No i było OK.
Mama ma wytłumaczyła, ze mam se zaznaczać kiedy mam miesiączke, ze mam się kilka razy dziennie podmywać itp.
Dzisiaj się z tej sytuacji śmieje biggrin

_________________
,,Nie mów źle o nikim, ale mów wszystko co najlepsze o każdym"- Ulka nr gg 3066241
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Sob 12 Lip, 2003 12:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

towja opowieść była fajna, podobała mi się. kiedyś czytałam w jakiejś tam broszurce, że dawno temu kiedy dziewczyny dostawały miesiączki myślały że usiadły na truskawce, ponieważ wszyscy myślelie, że nie potrzebne jest uświadamianie młodych dziewcząt i chłopców

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |