| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Antykoncepcja
Autor Wiadomość
yellow_flower Płeć:Kobieta


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 16 Lut 2005
Posty: 27
PostWysłany: Nie 24 Kwi, 2005 19:44   Antykoncepcja Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam! Ostatnio na wychowaniu do życia w rodzinie dużo mówimy o środkach antykoncepcyjnych. Wiem już na ten temat praktycznie wszystko pomijając jedną rzecz...otóż chciałabym wiedzieć ile kosztują tabletki antykoncepcyjne...Faktem jest to, że narazie nie planyje współżycia ze swoim chłopakiem =P ale po prostu mnie to ciekawi. Nie spytałam o to pani na lekcji bo jeszcze by sobie coś pomyślała =/
A i jeszcze jedno słyszałam ostatnio o pewnym środku antykoncepcyjnym, otóż o plasterkach które podobne są np. to tych na uzależnienia nikotynowe, tylko mają rzecz jasna inne działanie. Jeżeli ktoś wie na ten temat coś więcej to prosiłabym o napisanie tego na forum.....

Pozdrawiam i z góry dzięki =**

_________________
.-*-. Najpiękniejsze jest to czego nie ma, to co dopiero ma spełnić się .-*-.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1759424
Stokrotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 24 Kwi, 2005 19:49   

Z tego co gdzieś kiedyś czytałam (i o ile dobrze pamiętam) opakowanie (nie wiem ile tabletek) kosztuje ok.10 zł , a kondony to gdzieś tak ok. 5 zł (sie patrzyło Razz (ŻART))
Powrót do góry
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Nie 24 Kwi, 2005 19:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Stokrotka - gratuluje optymizmu.
Pigulki kosztuja roznie w zaleznosci od producenta, konkretnego srodka:
srednio jest to w granicach 30 zeta (refundowane sa jedne, czy 2 - i kosztuja okolo 10).
Prezerwtywy tez sa drozsze... w granicach 10-15 zeta.
O plastrach masz np. tu

_________________
It`s not that gold
It`s not as golden as memory
Or the age of the same name

It`s not that gold
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ant0n
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 24 Kwi, 2005 19:58   

potwora: niedotowane przez panstwo tabletki kosztuja w okolicy 30 zl, natomiast te, na ktore panstwo przeznacza srodki kosztuja ok 8 zl

co do plasterow to fakt, sa takowe- polega to na tym ze uwalniaja one stala dawke hormonow i w zaleznosci jakich to rozne jest ich dzialanie. Ale raczej nie jest to pewna metoda.
Powrót do góry
agag Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 05 Kwi 2005
Posty: 262
PostWysłany: Nie 24 Kwi, 2005 20:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

refundowana jest o ile pamiętam Diane 35 i kosztuje ok 12 zł (to jedne z tańszych)
zdaje się że też Cilest (ok 15 zł)
Ale nie jestem pewna, bo przestałam ponad 2 lata temu

_________________
a życie toczy, toczy swój garb uroczy,
toczy, toczy się los...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 24 Kwi, 2005 20:02   

Swoją drogą trochę durne jest to, że państwo wydaje pieniądze wszystkich obywateli na bezstresowe bzykanko dla niektórych.
Powrót do góry
agag Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 05 Kwi 2005
Posty: 262
PostWysłany: Nie 24 Kwi, 2005 20:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

niektóre ze środków antykoncepcyjnych mają też inne działanie i stanowią poprostu terapię hormonalną, a działanie antykoncepcyjne jest "przy okazji". Dlatego refundacja
Mogą być zapisywane tez np po konsultacji z dermatologiem

_________________
a życie toczy, toczy swój garb uroczy,
toczy, toczy się los...


Ostatnio zmieniony przez agag dnia Nie 24 Kwi, 2005 20:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Nie 24 Kwi, 2005 20:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

swoja droga otwieraczu pigolki maja tez dzialenie lecznicze - reguluja cykl miesiaczkowy (tak ja wiem, ze z tym mozna zyc - ale tak moze mowic tylko facet co okresu nie ma, zwlaszcza tego nieregularnego), likwiduja niezbyt przyjemny dla samej zaintreresowanej i otocznia PMS, oraz reguluja inne zaburzenia hormonalne.....moze dlatego tylko kilka jest refundowanych....

a wogole to dla mnie jest troche glupie ze m.in moje pienadze ida na domy dziecka bo ktos sie bzykal bezstresowo...nie lepiej sie zabezpieczyc (bo jak wiemy ludzie i tak sie bede bzykac i tak) niz usuwac czy oddawac do domu dziecka, ze nie wspomne o bardziej drastycznych metodach?


Ostatnio zmieniony przez frigg dnia Nie 24 Kwi, 2005 20:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 24 Kwi, 2005 20:10   

Dzięki za informację. Antykoncepcja jest więc tu po prostu "działaniem ubocznym"?
Powrót do góry
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Nie 24 Kwi, 2005 20:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W przypadku niektorych chorob - tak - stad obecnosc na rynku kilku preparatow z kilkudziesiaciu, ktore sa refundowane - nie sa one bynajmniej z rozbiegu przepisywane.

_________________
It`s not that gold
It`s not as golden as memory
Or the age of the same name

It`s not that gold
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Nie 24 Kwi, 2005 20:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

masz napisane jak wol ze czesto jest - bo pigolki sa NIE TYLKO przepisywane w ramach antykoncepcji ale tez jako leki na konkretne choroby czy zaburzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stokrotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 24 Kwi, 2005 21:04   

nidhogg napisał/a:
Stokrotka - gratuluje optymizmu.
Pigulki kosztuja roznie w zaleznosci od producenta, konkretnego srodka:
srednio jest to w granicach 30 zeta (refundowane sa jedne, czy 2 - i kosztuja okolo 10).
Prezerwtywy tez sa drozsze... w granicach 10-15 zeta.
O plastrach masz np. tu
Ale na serio w gazecie tak było napisane jakieś tam tabletki 10 zł nie wiem nie interesuje sie tym tylko napisałam co tam było napisane. A o kondonach to wiem bo w ... PEWNYM MARKECIE było takie cudo popatrzyłam na cene i napisałam.... oj moge sie mylić nie przecze.... jestem dzieckiem i nie interesuje sie tym biggrin
Powrót do góry
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Nie 24 Kwi, 2005 21:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Stokrotka napisał/a:
(nie wiem ile tabletek)


to powiem ci tak na przyszlosc jesli teraz cie to jescze nie interesuje ze pigolek jest zawsze 21
czasem bywa 28, ale z z tych 28 tylko 21 to pigolki hormonalne (ktore sa oznaczone) a pozostale 7 to cukierki - sluza one wygodze, zeby brac co dzien i nie zapomniec o kolejnej paczce
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 24 Kwi, 2005 21:09   

Takie najzwyklejsze to z 6 złotych kosztują, wiem, bo swego czasu wiele poszło przez moje okno...
Co do pigułek to im mniej hormonów one zawierają tym są droższe, wiadomo, im mniej hormonów tym mniejsze skutki na zdrowiu... im więcej hormonów tym tańsze, dodając, ze te pierwsze prawie od razu wyniszczały zdrowie kobiety, coraz nowocześniejsze mając coraz mniej hormonów
Powrót do góry
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 24 Kwi, 2005 21:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

tabletki sa w bardzo roznych cenach od paru do kilkudziesieciu zlotych, i to lekarz zadecyduje jakie beda dla ciebie najlepsze, ale jezeli bedziesz uwazala ze moga byc zadrogie powinnas powiedziec ginekologowi i wtedy znajdzie jakies tansze odpowiednie dla ciebie..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |