| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
sekty
Autor Wiadomość
Myszonka


Dołączył: 11 Sie 2002
Posty: 10
PostWysłany: Pon 12 Sie, 2002 15:46   sekty Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zagubieni, szukający Boga, prawdziwej wiary, często szukają tam gdzie nie trzeba. Jednym z takich miejsc są sekty. W sektach panuje rozwiązłość, sekty często wyzyskują pieniądze należących do jej członków. Sekty starają się wpoić Ci nienawiść do rodziny, przyjaciół. Może się wydawać, że tam znajdziesz przyjaciół, radość, ale to nie prawda.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
info@sekty.prv.pl
Gość
PostWysłany: Czw 28 Lis, 2002 23:56   Racja

Masz rację. Pracuje w poradnictwie w ośrodku inf. o sektach. Zapraszam na www.sekty.prv.pl
Pozdrawiam z radoscią.
Jerzy
Powrót do góry
Pan_Feanor Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Cze 2003
Posty: 612
PostWysłany: Sro 18 Cze, 2003 15:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jest wiele religi, jeśłi poszukujecie innego sposobu na wiarę poszukajcie w innych religiach, jednak nie dajcie się zmylić wiele sekt uważą że są religiami a niemaja stosownych uprawnień czyli najpradopodobniej wykożystuą wiernych...

_________________
"Niech w ogniu staną kaplic ściany, niech dym zdusi zakonnic krzyk"
Czyń ZŁO !!! BLACK METAL IST KRIEG !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Myszorka Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 17 Paź 2003
Posty: 114
PostWysłany: Pon 20 Paź, 2003 08:25   niestety Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

to jest prawda coraz wiecej ludzi wstepuje do sekt
na poczatku jest fajnie....

_________________
Szkola jest jak WC -
trzeba do niej chodzic Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pan_Feanor Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Cze 2003
Posty: 612
PostWysłany: Czw 30 Paź, 2003 21:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dlatego mówie. NIema to jak wolnomyślicielstwo

_________________
"Niech w ogniu staną kaplic ściany, niech dym zdusi zakonnic krzyk"
Czyń ZŁO !!! BLACK METAL IST KRIEG !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kola
Gość
PostWysłany: Czw 18 Gru, 2003 11:22   

Gadanie o sektach to tak trochę straszenie kominiarzem. Istnieje kilka naprawdę niebezpiecznych grup wyznaniowych i je należałoby upublicznić i przed nimi ostrzegać. Większośc tak zwanych sekt to związki wyznaniowe, głoszące inne poglądy od Katolicyzmu co nie znaczy, że gorsze, że szkodliwe. Wiele grup wyznaniowych stosuje o wiele bardziej surowe zasady etyczne niż katolicyzm. Nie ma się czego bać a zawsze można pójść i zobaczyć. Pomysleć i porozmawiać z uczestnikami takiej grupy.
Powrót do góry
codi Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 581
PostWysłany: Sob 20 Gru, 2003 17:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

dobrze napisałaś Very Happy
sekty to same zło Exclamation

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gość
PostWysłany: Nie 21 Gru, 2003 10:13   

codi napisał/a:
dobrze napisałaś Very Happy
sekty to same zło Exclamation


No to chyba niezrozumiaeś koleżanki......
Powrót do góry
ToJa Płeć:Kobieta
Aktywista
Jest mnie coraz mniej...
Aktywista


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Lip 2002
Posty: 607
PostWysłany: Nie 21 Gru, 2003 12:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kola napisał/a:
Gadanie o sektach to tak trochę straszenie kominiarzem. [...] Nie ma się czego bać a zawsze można pójść i zobaczyć. Pomysleć i porozmawiać z uczestnikami takiej grupy.

Zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Młodzi ludzie są zbyt podatni na różne wpływy. Nie wiadomo gdzie trafią. Tak rozmowa może zakończyć się bardzo różnie. W naszym wieku szukamy luzu, buntujemy się przeciwko zasadom rodziców, chcemy sami decydować o swoim życiu. Szukamy miłości, przyjaźni, zrozumienia... Jeśli trafimy na ludzi, którzy naplują nam w uszy pięknych obiecanek to jesteśmy ugotowani. Nikt nie chodzi ze spisem sekt, ze zdjęciami tych ludzi i nikt nie będzie ich pytał kim są - sektą czy związkiem wyznaniowym. I to właśnie ludzi takich jak my najłatwiej przekonać, że tylko z nimi będzie nam super.

_________________
Pijemy za lepszy czas
za każdy dzień, który w życiu trwa
za każde wspomnienie, co żyje w nas
niech żyje jeszcze przez chwilę
---
http://www.dziecionline.pl/pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
245765
smutny
Gość
PostWysłany: Wto 30 Gru, 2003 02:05   

Witam

Heh. Co bym nie napisał dalej to i tak uważam, że w polsce (jak of course na świecie, ok europie) największą sektą jest KATOLICYZM. Ci niby przedstawiciele Boga (pisze z dużej, bo chyba mam szacunek ale niewierzę) jeszcze nietak dawno zabijali ludzi za to, że ci wierzyli w przysłowiowe "gruszki na wierzbie" choćby. I teraz prawdopodobnie robili by to dalej, bo przecież kościoły powoli robią się puste. Może jeszcze nie w polsce (chyba już powoli też), ale przecież w innych krajach europy to jest normalne. Polska pewnie trzyma się tylko jeszcze z jednego powodu. A ? No właśnie. Póki co jest jeszcze polski papież. No też mógłbym dołożyć teze, że upadek kościoła może trochę zastopować. Wiadomo. Terroryzm + zagrożenie, niepewność = daję powód by oczywiście zacząć się modlić. Już tak z tą ludzkością jest.

Dalej. Nieznam się dokładnie na sektach. Ale wiem, że istnieje sekta "Rycerze Jedi". Ot, taka ciekawostka. Mogę wypowiedzieć się co najwyżej o Świadkach Jechowy bo z tym z powodu brata jestem mniej więcej na bieżąco i jak by co mogę pytać Smile. Ale właśnie odnośnie ich. Jak by popatrzeć na defiicje sekty to ŚJ nią na pewno nie są. Możesz wejść, posłuchać i wyjść. Możesz dawać datki ale nie musisz (ale nie oszukujmy się, wszędzie są jakieś koszta). Możesz oficjalnie należeć i normalnie odejść. Itd. Nikt cię tu nie trzyma na siłę. I tak prawde mówiąc nie różni się tak bardzo od katolicyzmu. W końcu nic dziwnego, żyją wg. Bibli (dlaczego z dużej już pisałem). Ale co ciekawe interpretacje więkrzości psalmów są całkowicie odmienne od tych które nawet ja znam ze szkoły choćby. Weźmy np. Wigilie. ŚJ tego wogóle nieobchodzą. Mają tylko jedno święto (heh a katolicy to chyba co drugi dzień jakieś) chyba 12 kwietnia. Dokładnie niepamiętam, ale postaram się sprawdzić.

Odnośnie jeszcze wigilli. Katolicy mają taką tradycje. Dodatkowy talerz ma stole dla gości. Czy ktoś kiedyś wykorzystał to miejsce i ten talerz ?? Czy to tylko ślepa tradycja ?? Jak całe te święta. Ludzie jak te owieczki głupiutkie.

Okay. Wracam do pracy ekh znaczy spania Smile
-----------------------------------------------------
Chcesz pogadać. szukaj na gg opisu:
sometimes everything is wrong and everybody hurts
mile widziane rozmowy na takie tematy Wink
-----------------------------------------------------
gg: samotnik
Powrót do góry
ToJa Płeć:Kobieta
Aktywista
Jest mnie coraz mniej...
Aktywista


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Lip 2002
Posty: 607
PostWysłany: Wto 30 Gru, 2003 09:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Smutny ŚJ nie obchodzą również np. urodzin - heh w dzień urodzin czy imienin. Robią za to imprezę 3 dni po tym dniu. Obłuda taka sama jak wszędzie. Matka, która nie zgadza się na transfuzję krwi krwi swojego dziecka nie jest godna bycia matką. Jak to nazwiesz? To wiara? Czy w imię wiary rodzice mają prawo decydować o życiu swojego dziecka, skazywać go na śmierć? Sami niech poderżną sobie gardło jeśli wiara im to nakazauje, ale nie mają prawa decydować o życiu innych. To nie wyssane z palca czy zasłyszane w TV. To chłopak, którego znam jest chory. Ktoś, kto rodził się w tym samym czasie i szpitalu, co i ja. To prawie jak brat... Jeśli to nie sekta to co? Wyprać mózg dla matki do takiego stopnia, żeby poświęcała życie dziecka to gorzej niż sekta. Zgoda! Nie wszystko jest złe w innych religiach. I wcale nie bronię Katolików. Tu również jest wiele złych i dobrych rzeczy - jak wszędzie. Są różni ludzie a to przecież ludzie tworzą religię, Ale u JŚ większość ludzi, których znam to ludzie, którzy byli Katolikami. Skoro raz zmienili wiarę, to mogą zrobić to znowu. Jeśli ktoś nie umie wierzyć wystarczająco mocno to przy najbliższej okazji znowu ktoś go przekona do swoich poglądów czy zmiany religii.
A poza tym uważam, że ważniejsze jaki jest człowiek. Nie ważne w co wierzy i kim jest. Jeśli żyje tak, żeby nie krzywdzić innych to niech sobie będzie Katolikiem, ŚJ, Islamistą.... niech wierzy w Boga, Allacha czy w pieniądze.
A dla tych, co tak krzyczą, że księża katoliccy są beee... Ksiądz to tylko człowiek i tak jak wszędzie ludzie są różni. To nie w księży się wierzy, nikt się do nich nie modli. To, że część księży jest zła nie świadczy o całej religii.

_________________
Pijemy za lepszy czas
za każdy dzień, który w życiu trwa
za każde wspomnienie, co żyje w nas
niech żyje jeszcze przez chwilę
---
http://www.dziecionline.pl/pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
245765
smutny
Gość
PostWysłany: Sro 31 Gru, 2003 02:42   

ToJa napisał/a:
Smutny
A poza tym uważam, że ważniejsze jaki jest człowiek. Nie ważne w co wierzy i kim jest. Jeśli żyje tak, żeby nie krzywdzić innych to niech sobie będzie Katolikiem, ŚJ, Islamistą.... niech wierzy w Boga, Allacha czy w pieniądze.


Hehe. To tak jakbym ja to powiedział. Ale niestety nie każdemu to odpowiada. Jasne, że religia to ludzie a nie księża. Ale to nie MI musisz to tłumaczyć a temu stadu jeleni, które jest katolikami bo u nich inaczej niemożna itd. Po co w kółko pisać to samo. Ja nikogo nie krytykuje, ja nie nikogo nie odrzucam. Dla mnie nie liczy się to w co znajomy/przyjaciel/dziewczyna wierzy. Tylko to jaki jest na codzień. Czy mogę mu zaufać. Zostawić mieszkanie pod opieką. Itd. I naprawdę nieważne jest wyznanie czy kolor skóry. A jeżeli widzę, że on naprawdę w to wierzy a nie tylko odbębnia to się z tego ciesze. Ale z obserwacji katolików jedno wychodzi na jaw. Przez wieki dostosowywali sobie biblie do potrzeb. A często nawet ludzi do bibli. Sorry, że tak jade ciągle tylko o katolikach ale to mnie generalnie w kurza. Chodzi mi TYLKO o tych pseudo wyznawców. No a niestety myśle, że jest ich o wiele więcej i to oni rzucają się w oczy.
Powrót do góry
ToJa Płeć:Kobieta
Aktywista
Jest mnie coraz mniej...
Aktywista


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Lip 2002
Posty: 607
PostWysłany: Sro 31 Gru, 2003 16:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

smutny napisał/a:

[...] Ale to nie MI musisz to tłumaczyć a temu stadu jeleni, które jest katolikami [...] Ja nikogo nie krytykuje, ja nie nikogo nie odrzucam.

Tylko obrażasz... i pakujesz wszystkich do jednego wora...

_________________
Pijemy za lepszy czas
za każdy dzień, który w życiu trwa
za każde wspomnienie, co żyje w nas
niech żyje jeszcze przez chwilę
---
http://www.dziecionline.pl/pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
245765
Gość
PostWysłany: Pią 02 Sty, 2004 02:00   

Byle wyrwany cytat z kontekstu w Twoim poście nieposłużył komuś. Owszem stado jeleni. Zdecydowana więkrzość nawet biblii nie ... . A wiesz. Co mnie to generalnie obchodzi. Podobno człowiek jest wolny.

Pozdrawiam ToJa.
Powrót do góry
smutny
Gość
PostWysłany: Sob 03 Sty, 2004 02:29   

Może inaczej. ToJa. Może jesteś katoliczką. Napisz, dlaczego ty wierzysz/nie wierzysz w boga. Czy to dla ciebie jest.

Oczywiście wszystko poważnie. Z mojej strony też.

pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |