| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Sataniści...

Czy boisz się Szatana?
Tak
25%
 25%  [ 17 ]
Nie
43%
 43%  [ 29 ]
Nie wierzę że istnieje
30%
 30%  [ 20 ]
Głosowań: 33
Wszystkich Głosów: 66

Autor Wiadomość
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 16 Lis, 2004 21:33   

Jak przeczytałam 9. to myslałam, ze z krzesła spadnę ze śmiechu... jakbym skondś znała ten tekst
Przejdź na dół
KoT
Gość
PostWysłany: Sro 17 Lis, 2004 07:17   

Witam.
Ja też to już kiedyś czytałem. W gruncie rzeczy czytając posty chcialem napisać o "Ave" mniej więcej to, co zostało napisane, ale...Ale to już zostało napisane. Wink Gwoli wyjaśnienia, cytat, który przytoczył Ppark ("Witaj, Imperatorze. Idący na śmierć pozdrawiają Cię") jest ni mniej, ni więcej jak pozdrowieniem władcy Rzymu przez gladiatorów wchodzących na arenę. Jeżeli chodzi o te zasady - tam jest napisane, że

"8 Szatan reprezentuje wszystkie tak zwane grzechy, ponieważ prowadzą one do psychicznego, umysłowego i emocjonalnego zadowolenia!"

Czyli jest przeciwieństwem przykazań. Ja sobie nie wyobrażam jakie umysłowe, psychiczne i emocjonalne zadowolenie będzie stanowić dla mnie złamanie przykazania "Nie zabijaj". To tyle.
Pozdrawiam Kwiat
Powrót do góry
Ppark Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 13 Cze 2004
Posty: 132
PostWysłany: Czw 18 Lis, 2004 15:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

KoT napisał/a:
Witam.
Ja też to już kiedyś czytałem. W gruncie rzeczy czytając posty chcialem napisać o "Ave" mniej więcej to, co zostało napisane, ale...Ale to już zostało napisane. Wink Gwoli wyjaśnienia, cytat, który przytoczył Ppark ("Witaj, Imperatorze. Idący na śmierć pozdrawiają Cię") jest ni mniej, ni więcej jak pozdrowieniem władcy Rzymu przez gladiatorów wchodzących na arenę. Jeżeli chodzi o te zasady - tam jest napisane, że


To nie ja Smile

_________________
I ze zgrozą pojąłem, że zazdrościć zdolnym
Temu, co w otchłań biegnie z skwapliwością wściekłą,
I, własną krwią pijany, po życiu mozolnym
Na śmierć przeniósłbym mękę, a nad nicość piekło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2020949
KoT
Gość
PostWysłany: Pią 19 Lis, 2004 00:17   

Witam.
Ech, no tak. Jakoś tak dziwnie mnie się z Tobą skojarzyło jak zobaczyłem cytat, i to jeszcze łacinę... Wink A więc, cytat przytoczony przez RaV'a.
Pozdrawiam
Powrót do góry
buli Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant

Dołączył: 13 Lis 2004
Posty: 33
PostWysłany: Sob 20 Lis, 2004 08:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czyli jest przeciwieństwem przykazań. Ja sobie nie wyobrażam jakie umysłowe, psychiczne i emocjonalne zadowolenie będzie stanowić dla mnie złamanie przykazania "Nie zabijaj". To tyle.


Nie znajdziesz w nim zadowolenia, poniewaz twoje "sumienie" jest "przyzwyczajone" do innych zachowan.

Ale zaluzmy ktos cie bardzo wkurzyl, nie miales kiedy ochoty go zabic?

Poza tym satanista nie zabija bez potrzeby. (patrz wyzej)

Satanista nie zabije dziecka, badz zwierzecia, poniewaz to by bylo sprzeczne z zasadami, ktore sa zawarte w dalszej czesci Bibli Satanistycznej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KoT
Gość
PostWysłany: Sob 20 Lis, 2004 20:25   

Witam.
ZałÓżmy, że ktoś mnie bardzo wkurzyl. Nie miałem ochoty go zabić. Dziwne? Wink
Pozdrawiam
Powrót do góry
buli Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant

Dołączył: 13 Lis 2004
Posty: 33
PostWysłany: Sob 20 Lis, 2004 23:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziwne, jezeli mowisz, ze naprawde BARDZO.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Inteligencja Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 230
PostWysłany: Nie 21 Lis, 2004 00:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ta zasada jest całkowicie bezsensowna Smile.

Pomyślmy, jak by to zadziałało w przykładowym społeczeństwie, wyznającym tę właśnie zasadę. Załóżmy, że jest rok 2004, dzień taki, jak każdy inny Smile. Na biologii jest niezapowiedziany sprawdzian. Jaś się b. zdenerwował na nauczycielkę, więc rzucił w nią nożem. Niestety, nie trafił. Kobieta sięgnęła po siekierę i zamachnęła się, ale trafiła w inną osobę. Następuję sieczka, tylko kilka osób przeżyło. Później rodzice przychodzą ze skargą do dyrekcji. Mąż nauczycielki bardzo się zdenerwował, więc ciężko pobił kilku rodziców na wywiadówce... Itd.

Ja sobie to wyobrażam. A wy Smile?

Wniosek: to przykazanie nie jest dobre Smile.

_________________
Carpe diem, quam minimum credula postero.
Horacy

***
KoFfAjMy SiĘ mIŁoŚcIoM bOŻ0-PoKeMonOwOm !!! YoŁ!!!
Irony is my mother...

***
Femme Fatale, dziękuję Ci za te piękne zdjęcie w moim profilu Smile:*. Masz gust, dziewczyno :*Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KoT
Gość
PostWysłany: Nie 21 Lis, 2004 06:53   

Witam.
Ja się całkowicie zgadzam. Nie jest dobre. Buli...Co innego uderzyć, a zabić. Owszem, kiedy mnie ponoszą emocję, chętnie bym przyłożył takiemu idiocie, który stoi przede mną. Ale nigdy nie zdecydowałbym się na morderstwo. Jak już stwierdziłeś, takie sumienie. Poprę Inteligenta, to byłoby minimum chore. Przecież prawie codziennie ktoś nas wyjątkowo denerwuje.
Pozdrawiam Kwiat
Powrót do góry
buli Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant

Dołączył: 13 Lis 2004
Posty: 33
PostWysłany: Pon 22 Lis, 2004 16:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wniosek: to przykazanie nie jest dobre .


to nie jest przykazanie (ale to nie tu wazne).

jezeli was bardzo denerwuje niezapowiedziany sprawdzian to spoko, ale nie sadze ze nie mialbys ochoty zabic pacjenta, ktory wymordowalby ci cala rodzine i powywieszal sobie ich glowy jako trofea sportowe.

Ono nie ma byc dobre jako takie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ppark Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 13 Cze 2004
Posty: 132
PostWysłany: Pon 22 Lis, 2004 17:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dobro i zło są pojęciami moralnymi, wartościującymi.
Wyjaśnijcie (Kot i Inteligencja) co jest dla was źródłem tych pojęć, bo bez tego jakakolwiek dyskusja musi przypominać zabawę w ciuciubabkę.

_________________
I ze zgrozą pojąłem, że zazdrościć zdolnym
Temu, co w otchłań biegnie z skwapliwością wściekłą,
I, własną krwią pijany, po życiu mozolnym
Na śmierć przeniósłbym mękę, a nad nicość piekło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2020949
KoT
Gość
PostWysłany: Wto 23 Lis, 2004 07:09   

Witam.
Oczywiście wszyscy mamy kompletnie subiektywne pojęcie dobra, które mimo, że może być podobne, jednak się czymś różni. W tym przypadku dla mnie złem było zabijanie ludzi kompletnie niewinnych. Zabijanie z zimną krwią i tylko w przypływie złości, wcale nie furii, co dla mnie jest po prostu chore.
Pozdrawiam

Buli: Znasz taki przypadek? Nie? ... I dobrze.
Powrót do góry
Inteligencja Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 230
PostWysłany: Wto 23 Lis, 2004 07:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ppark, czym jest dla mnie dobro i zło... Cóż, nie zamierzam się długo wypowiadać, bo na takowe rozmowy ostatnio nie mam czasu. Odsyłam do e- encyklopedii:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dobro - czyli dobro
http://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82o - i krótko opisane zło

_________________
Carpe diem, quam minimum credula postero.
Horacy

***
KoFfAjMy SiĘ mIŁoŚcIoM bOŻ0-PoKeMonOwOm !!! YoŁ!!!
Irony is my mother...

***
Femme Fatale, dziękuję Ci za te piękne zdjęcie w moim profilu Smile:*. Masz gust, dziewczyno :*Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ROTFL
Gość
PostWysłany: Wto 23 Lis, 2004 16:52   Ma ktos ochote na kota?? :D

Ma ktos z was moze ochote na kotka z grilla? :D
Ps. Posluchajcie sobie stairway to heaven od tylu :D
Powrót do góry
buli Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant

Dołączył: 13 Lis 2004
Posty: 33
PostWysłany: Wto 23 Lis, 2004 18:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Buli: Znasz taki przypadek? Nie? ... I dobrze.


Niestety znam...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |