| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
marihuana
Autor Wiadomość
Szalona
Junior
Junior


Dołączył: 23 Sty 2003
Posty: 186
PostWysłany: Nie 16 Mar, 2003 07:46   marihuana Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ostatnio mieliśmy zawody sportowe (nasza szkoła) a przed tymi zawodami mielismy treningi (2) na drugim treningu moj kumpel z mojej klasy (1 gimnazjum)Mateusz namowiony przez dziewczyne z 3 gimnajzum zapalil marihuane. Bardzo mu się to spodobało wiem tez ze od czasu do czasu pali paierosy z drugim kumplem z mojej klasy. Wiem ze ma zamiar palic jeszce marihuane z ta dziewczyna. Mateusza narzeka na zwrost ma okolo 148cm czy on jecsze u8 rosnie? jak mu mozna pomoc??

_________________
Wisła Kraków duma wszystkich Polaków!!! Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Pon 17 Mar, 2003 17:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Oczywiście możesz mu pomóc. Koniecznie z nim porozmawiaj.
Nie karć go za jego decyzję. Powiedz mu, dlaczego Ty uważasz, że niedobrze jest palić marihuanę. Opowiedz mu o uzależnieniu, o pieniądzach potrzebnych na narkotyki (tylko na początku można dostać narkotyki za darmo. w taki sposób dealerzy uzależniają nowych), o metodach zdobywania tych pieniędzy. Możesz posłużyć się przykładami osób, które zaczęły od popularnej "marychy" a skończyły na zarażeniu HIVem.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Szalona
Junior
Junior


Dołączył: 23 Sty 2003
Posty: 186
PostWysłany: Pon 17 Mar, 2003 20:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Deg dzięki za radę, powiedizałam o twojej radzie koleżanką, ale nie wiemy jak zacząć taką rozmowę. W sumie mamy z Mateuszem dobre kontakty ale...

_________________
Wisła Kraków duma wszystkich Polaków!!! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Wto 18 Mar, 2003 17:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Spróbujcie tak, aby zacząć jak każdą inną rozmowę. Bez tajemniczego umawiania się na "poważną rozmowę" itp. To mają być koleżeńskie dysputy. Tak do niego najłatwiej dotrzecie. Zakazami, nakazami czy wielką krytyką zrazicie go i być może to byłaby ostatnia Wasza rozmowa. Na razie trzeba działać delikatnie, ale TRZEBA działać.
Powodzenia!

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Szalona
Junior
Junior


Dołączył: 23 Sty 2003
Posty: 186
PostWysłany: Nie 23 Mar, 2003 13:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Deg rozmaiwałyśmy z nim, ale bez skutków. Papierosy pali kilka razy w tygodniu i bedzie ropbil to dalej a marihuana podejrzewam zze jak mu ktos zaprpoponuje to tez zapali. Sad Co robic Question

_________________
Wisła Kraków duma wszystkich Polaków!!! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Pon 24 Mar, 2003 21:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Odnoszę wrażenie, że Twój kolega pali, ponieważ chce pokazać tym swoją "dorosłość". Dlatego też może spróbuj mu uzmysłowić, że paleniem nie okazuje się dorosłości, a wręcz odwrotnie - dziecinne dążenie do pokazania wszystkim jaki jest świetny i ważny.
W skrajnym przypadku możecie nawet zacząć się śmiać z jego palenia (podkreślam - z palenia a nie z osoby!). Nikt nie lubi robić tego, za co jest wyśmiewany. Jednak ta metoda wymaga sporo wyczucia.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Szalona
Junior
Junior


Dołączył: 23 Sty 2003
Posty: 186
PostWysłany: Wto 25 Mar, 2003 09:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To już próbowałyśmy robić dawno i nawet jka na lekcji rozmawialiśmy o paleniu i pani zapytała dlaczego tylu młodych ludzi pali to on pwiedizał że dla szpanu. Wydaje mi się że on wie o tym i ze sam dlatego pali Crying or Very sad

_________________
Wisła Kraków duma wszystkich Polaków!!! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Wto 25 Mar, 2003 21:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czytałem dzisiaj elektroniczny ebook Ready, numer 19. Znalazł się tam ciekawy artykuł dotyczący palenia (tytoniu, a nie marihuany). Naprawdę warto go przeczytać, mając na uwadze, że marihuana może wywołać jeszcze większe problemy. Naprawdę zachęcam Was wszystkich do przeczytania tego przydługawego tekstu "ZARABIANIE MILIONÓW NA ŚMIERCI MILIONÓW". Myślę Szalona, że powinnaś ten tekst wydrukować i podarować Twojemu koledze.

http://www.ready.virtualis.pl/arch/19/online/dane/artykuly_1.htm

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
GoMati Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Mar 2003
Posty: 37
PostWysłany: Pią 28 Mar, 2003 23:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Okej deg ale czy on nie rzuci tego w kąt i nie przejmie siem tym? Czytałem ten artykuł i z początku brzmiał jak każdy inny wykładzik. Był hiper-giga nudny ale potem zaczął na mnie wyraźnie oddziaływać. Ja sam jestem ciemnych myśli że Szalona mu to podrzuci!

_________________
Drzewa płaczą i umierają ale ty tego nie słyszysz - Moro
Jesteś przeklęty? Cały świat jest przeklęty. - Mnich

Hayao Miyazaki - Mononoke Hime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Pon 31 Mar, 2003 19:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Każda metoda jest dobra, jeśli ma szanse być skuteczna i nie przynosi skutków ubocznych.
Ciężko walczyć z czyimś paleniem, szczególnie w okresie dojrzewania. Wtedy usiłujemy pokazać wszystkim naszą dorosłość i niezależność. Myślę, że największa szansa w tym przypadku tkwi w pokazaniu tej osobie, że paląc marihuanę nie staje się bardziej dorosłym (wręcz odwrotnie - stanowi to dowód jego niedojrzałego myślenia) ani też bardziej niezależnym (i znów odwrotnie - staje się zależnym od... narkotyków Sad). Problem w tym, jakie zastosować środki aby mu to uświadomić.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Szalona
Junior
Junior


Dołączył: 23 Sty 2003
Posty: 186
PostWysłany: Pią 02 Maj, 2003 11:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Trochę się zmieniło ALE NA GORSZE on pali z tą dziewczyną w szkole papierosya ponieważ szkoła jest mała wychodzą do innego budynku tam jest bufet i tam opaląb w kiblu on pali juz 5 razy dziennie ten drugi kumpel mniej ale on go namaiwa a ta dziewczyna namowila juz Mateusza i dziewczyne ze swojej kalsy ktora palila w wakacje irzucila a yteraz pali z powortem marihuany jeszce od tamtej pory nie palil alee mowi ze to jest superb ze calyczas sie smieje i wogole a z papieorsami to na wt pali pod szkola tam gdzie nie ma okien chowa papierosy a potem pali dobrze ze mam innych chlopakow w kalsie madrzejszych. aLe jak mateusz wejdzie do kalsy to smierdzi papierosami Rolling Eyes Mad Confused Sad Embarassed

_________________
Wisła Kraków duma wszystkich Polaków!!! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
:-)
Gość
PostWysłany: Pią 02 Maj, 2003 22:30   Marihuana

hmm mamm pytanie co do marihuany ? piszecie o tym ze pali sie dla szpanu ja czasem przypalam sprawia mi to ogromna przyjemnosc a nie jestem uzalezniony poprostu pale bo lubie to jak z piciem piwa czyz nie ??? dlaczego w holandi jest legalizacja bo stwierdzono tam ze marihuana nie jest az takim groznym "narkotykiem" uwazam ze w Polsce powinna byc legalizacja wtdey wszystko by sie zmienilo im wiekszy jest nacis na to ze palenie to przestepstwo tym wiecej osob pali bo jest to pewien dreszczyk emocji w holandi bardzo malo osob pali wiekszoc palaczy to turyscie ludzie z Polski itd :-) po czym poznac ze jest sie uzaleznionym nie uwazam ze jestemn uzalezniony pale bo lubie uprawiam seks bo lubie czy to nie to samo robienie czegos co sie lubi ??
Powrót do góry
Szalona
Junior
Junior


Dołączył: 23 Sty 2003
Posty: 186
PostWysłany: Nie 04 Maj, 2003 23:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś mi w końcu odpisze???? Crying or Very sad

_________________
Wisła Kraków duma wszystkich Polaków!!! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Pon 05 Maj, 2003 21:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Szalona: Problem faktycznie robi się coraz większy. Może spróbuj porozmawiać z Waszym wychowawcą (lub dyrektorem szkoły). Jeśli jest rozsądny powinien odpowiednio (delikatnie) porozmawiać z rodzicami Twojego kolegi. Oni z pewnością powinni wiedzieć o tym, że ich syn pali. Zwykle takie niemal nałogowe palenie ma swoje korzenie w domu rodzinnym. Zwykle po papierosy, marihuanę czy alkohol sięgają chłopcy, którzy nie mają poczucia własnej wartości. Być może w domu nie są najlepiej traktowani, być może rodzice nie zauważają, że z malutkiego chłopczyka urósł już niemal dorosły mężczyzna. Taki nastolatek będzie szukał potwierdzenia swojej dorosłości i dojrzałości właśnie przez zaimponowanie rówieśnikom. A nakłanianie innych do tego to nic innego jak próba tłumaczenia samego siebie - "czuję się winny i wiem, że robię coś idiotycznego, ale jeśli wszyscy będziemy to robili, to będę czuł się raźniej".

Teraz do :-) : Masz dużo racji. Jeśli papierosy i alkohol są legalne, to i marihuana powinna być legalna - jest mniej więcej tak samo szkodliwa. Tylko sięgać po nią powinni dojrzali ludzie, którzy mają świadomość, że ich przyjemność odkupiona jest przyszłymi problemami ze zdrowiem. 12-to czy 15-to latek nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo zdrowie jest ważne i jak duże skutki może mieć pierwszy papieros czy pierwszy drug. Oczywiście pierwszy papieros nie zaszkodzi mu zbytnio, jednak po pierwszym jest drugi, trzeci, tysięczny i tak się zaczyna.
Ponadto nie mogę się zgodzić z porównaniem palenia do seksu. Seks nie szkodzi nikomu. Pomyśl - ja na przykład mogę czerpać niezwykłą przyjemność z zabijania osób pisujących na tym forum i podpisujących się jako ":-)". Mogę przecież czerpać przyjemność ze zjadania takich osób żywcem, nie? Mogę robić to, bo lubię, nie? I czy to znak, że trzeba na takie zachowanie pozwolić?

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Szalona
Junior
Junior


Dołączył: 23 Sty 2003
Posty: 186
PostWysłany: Pon 05 Maj, 2003 22:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Deg sama nie wiem co mam robić z jednej strony to mój kumpel z klasy i nie chce go wydać z drugiej strony to dla jego dobra. Powiem szczerze że troche wstydze się iść do dyrektora.Co robić?? Question Rolling Eyes Confused

_________________
Wisła Kraków duma wszystkich Polaków!!! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |