| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Aparat
Autor Wiadomość
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Sob 07 Maj, 2005 19:20   Aparat Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wlasnie ... poszukuję jakiegos aparatu :>
W sumie jestem w tym zielona Razz nie znam sie zbytnio
I chcialam sie zpaytać co mi radzicie

Ah ... Zastanawialam sie Nad canonem Cyber Shot A 95
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
scv
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 07 Maj, 2005 19:25   

W zależności do czego będzie Ci potrzebny, czy do robienia zdjęć z wakacji czy do robienia zdjęć artystycznych i wywoływania ich w formacie 20x30 cm. Może opisz trochę Twoje potrzeby, a coś się wymyśli. Ale na pewno nie warto kupować aparatu bez min. 3-krotnego zoom'u optycznego i 3 megapikselowej matrycy. A więcej informacji to będe w stanie podać znając Twoje potrzeby, jeszcze też wartałoby wiedzieć ile jesteś w stanie na aprat przeznaczyć.

Kinga i jeśli Canon to POWERSHOT a nie CyberShot, CyberShot to aparaty marmi Sony o ile mnie pamięć nie myli.

Ten, o którym myślisz to nie jest najgorsze rozwiązanie.

Ja sam korzystam z HP z 2 megapikselową matrycą i mi to wystarcza, ale polecałbym coś trochę lepszego.

Ciekawym i nie nadmiernie kosztownym rozwiązaniem są aparaty Konica-Minolta DiMAGE Z10 i Z20. Oba mają 8-krotny zoom optyczny, pierwszy z nich 3 megapikselową matrycę, a drugi 5 megapikselową matrycę.
Matryca 5 megapikselowa w zupełności wystarcza do wywoływania zdjęć w formacie 20x30 cm czyli zbliżonym do formatu kartki papieru A4


Ostatnio zmieniony przez Kinga dnia Sob 07 Maj, 2005 19:38, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Chesterka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 30 Wrz 2004
Posty: 963
PostWysłany: Sob 07 Maj, 2005 19:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To zależy jakie zdjęcia chcesz robić i ile kasy możesz przeznaczyć. Sama właśnie dla siebie szukam i upatrzyłam sobie Canona PowerShot S2-IS. Jeszcze nie ma go w polsce, ale niedługo powinni sprowadzić. Będzie kosztował około 2500zł lub może ciut więcej na początku. Podobno jest świetny. Wkleję Ci informacje od mojego przyjaciela który mi doradzał ;]

Cytat:
Canon zapowiedział nowy model, PowerShot S2-IS, który powinien pojawić się
na rynku w ciągu najbliższych tygodni. Jest to modyfikacja i ulepszenie
starszego modelu S1-IS. Aparaty te należą do grupy aparatów Ultra-Zoom,
czyli z zoomami o przełożeniu rzędu 10x, co pozwala na robienie sporych
zbliżeń. Ponieważ przy takich zbliżeniach ręka drży i trudno zrobić zdjęcie
nieporuszone, S1 i S2 wyposażone są w tzw. Image Stabilisation (stąd IS w
nazwie), czyli stabilizację obrazu - specjalny układ wyczuwa drgania i
kompensuje je, pozwalając robić ostre zdjęcia (oczywiście w pewnych
granicach).

S2 ma mieć wiele ulepszeń w stosunku do S1 - czujnik 5 megapikseli (3 MP w
S1 - co było zresztą jego największą wadą), zoom 12x, ekran 1,8 cala (chyba
ruchomy - w S1 był ruchomy), obraz w wizjerze widoczny w ciemności, lampka
wspomagająca ustawianie ostrości w ciemności, dużą prędkość robienia zdjęć w
serii, makro z odległości od 0 (!) cm, możliwość nagrywania niezłych filmów.

Aparat prezentuje się (na razie na papierze, bo nie ma go w sklepach)
całkiem atrakcyjnie, na pewno bardziej atrakcyjnie od S1-IS.


Zaraz znajdę jego zdjęcie...

A i oto ono biggrin


Tak wygląda z tyłu:

_________________
Klik!
Przygody czerwonego trampka ;P
"Powietrze pachnie, jak malinowa Mamba..." biggrin


Ostatnio zmieniony przez Chesterka dnia Sob 07 Maj, 2005 19:40, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3687193
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Sob 07 Maj, 2005 19:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

scv napisał/a:
W zależności do czego będzie Ci potrzebny, czy do robienia zdjęć z wakacji czy do robienia zdjęć artystycznych i wywoływania ich w formacie 20x30 cm. Może opisz trochę Twoje potrzeby, a coś się wymyśli. Ale na pewno nie warto kupować aparatu bez min. 3-krotnego zoom'u optycznego i 3 megapikselowej matrycy. A więcej informacji to będe w stanie podać znając Twoje potrzeby, jeszcze też wartałoby wiedzieć ile jesteś w stanie na aprat przeznaczyć.

Kinga i jeśli Canon to POWERSHOT a nie CyberShot, CyberShot to aparaty marmi Sony o ile mnie pamięć nie myli.

Ten, o którym myślisz to nie jest najgorsze rozwiązanie.

Ja sam korzystam z HP z 2 megapikselową matrycą i mi to wystarcza, ale polecałbym coś trochę lepszego.


Aaa = = power faktycznie ...

raczej artystycznych Smile

Kasa ... Mhm .. to co mam to 1500 Razz wiec taka jest granica :>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
scv
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 07 Maj, 2005 19:41   

Więc albo ten Canon, albo Minolta DiMAGE Z20 z tych, które znam. Poza tym minimum to 4 megapiskele i 3 krotny zoom optyczny, jeśli byś chciała robić zdjęcia artystyczne. Z tego co widziałem ta Minolta powinna kosztować około 1200zł, a ma tę zaletę, że karty pamięci nie kosztują fortuny, ponieważ stosuje sie w niej karty Secure Digital, jedne z najpopularniejszych i najtańszych kart pamięci.

Jeśli dojdę jeszcze do czegoś ciekawego, to zedytuje posta, przy takim zakupie nie warto się spieszyć i lepiej trochę poczekać, ale dokonać trafnego wyboru.

Kiedyś był jeszcze aparat HP Photosmart 945 bodajże, ale nie jestem pewnien.

Jeszcze Olympus C-55 Zoom nie byłby najgorszy, tylko jeszcze nie wiem, czy się zmieści w granicy, ale do niego będą już droższe karty pamięci. Sprawdziłem, cenowo powinien się mieścić w granicy cenowej, ponieważ przy takich tawarach różnica cen między sklepem "A", a sklepem "B" bywa duża.

Sony DSC-P93 też jest ofertą do przyjęcia.
Nikon CoolPix 5200 nie jest zły.
HP Photosmart R707 jest też ofertą spełniającą te wymogi, jest na dodatek najtańszy ze wszystkich.
Powrót do góry
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Sob 07 Maj, 2005 20:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

HP mogę z pełną odpowiedzialnością polecić. Sam korzystam z HP PhotoSmarta 735 (3,2 mpx, zoom łącznie x15) i zdjęcia robi kapitalne, co zresztą można było ocenić - kilka fotek prezentowałem na Forum. Z Canonem również miałem do czynienia i również uważam go za bardzo dobry sprzęt. Lecz ja jak bym miał kupować jeszcze raz, to rozejrzałbym się właśnie za Hewlett-Packardem.

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
scv
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 07 Maj, 2005 20:13   

Na temat Canonów już różne opinie słyszałem, znam kogoś komu po 3 tygodniach użytkowania się zepsuł A75. A co do HP to też mogę z czystym sercem polecić, sam z niego korzystam, mimo że mam mała zaawasowany model[Photosmart 635] to jestem z niego zadowolony.
Powrót do góry
kradziejka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 07 Maj, 2005 21:18   

moim skromnym zdaniem to powiem to co ludzie wyżej - po co ci aparat w sensie jakie zdjęcia chcesz robić?
jesli chodzi o cyfrówki to osobiście polecam firme nikon a tak to of kors niezawodnego zenita:]
musisz tysz pomyśleć nad obiektywem i to zależy też czy 50 czy zooma [czyli taki optymalny do większości zdjęć od ponad 10m do 0.5m] czy nad 200-setką, statywem i innymi pierdołami bo w sumie sam aparat nic ci nieda.
Powrót do góry
Nikita Płeć:Kobieta
Nina
Moderator globalny


Pomogła: 45 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2004
Posty: 2212
PostWysłany: Nie 08 Maj, 2005 18:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja dwa lata temu wygrałam w czasopiśmie English Junior aparat fotograficzny marki OLIMPIUS no i narazie mam spokój Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7894138
Stokrotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 08 Maj, 2005 18:24   

Nikita napisał/a:
Ja dwa lata temu wygrałam w czasopiśmie English Junior aparat fotograficzny marki OLIMPIUS no i narazie mam spokój Very Happy
To może się ujawnisz
Tz. Pokażesz nam swoje foty Wink
Powrót do góry
Chesterka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 30 Wrz 2004
Posty: 963
PostWysłany: Nie 08 Maj, 2005 19:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A co sądzicie o aparacie Nikon'a COOLPIX 5600 ? Może na początek lepiej by było jakbym taki sobie kupiła? Kosztuje 1 111zł :]

_________________
Klik!
Przygody czerwonego trampka ;P
"Powietrze pachnie, jak malinowa Mamba..." biggrin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3687193
scv
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 08 Maj, 2005 19:37   

Ja pisałem o CoolPixie 5200, a to jest prawie to samo. A aparaty, które wymieniałem kosztują podobnie albo nawet mniej[HP około 800-1000zl]
Powrót do góry
Chesterka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 30 Wrz 2004
Posty: 963
PostWysłany: Nie 08 Maj, 2005 19:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czyli mam rozumieć, że ejst dobry?

_________________
Klik!
Przygody czerwonego trampka ;P
"Powietrze pachnie, jak malinowa Mamba..." biggrin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3687193
scv
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 08 Maj, 2005 19:49   

Owszem, owszem, jeśli byłby zły, bym nie wpisywał go w zestawienie. To jest aparat wystarczający do większości zasotsowań, nie kosztujący fortuny i mający najwazniejsze cechy.
Powrót do góry
Chesterka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 30 Wrz 2004
Posty: 963
PostWysłany: Nie 08 Maj, 2005 19:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Aaa, to b. dobrze biggrin W takim razie w czerwcu go dostanę biggrin hahaha nareszcie się zdecydowałam :]

_________________
Klik!
Przygody czerwonego trampka ;P
"Powietrze pachnie, jak malinowa Mamba..." biggrin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3687193
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |