| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Efektowna nauka?...
Autor Wiadomość
Nena
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 11 Maj, 2005 20:38   Efektowna nauka?...

Jak się uczyć, żeby się nauczyć??? Czytam, raz, drugi, dziesiąty i ciągle niczego nie pamiętam Sad Pomocy...
Przejdź na dół
Christine fan
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 11 Maj, 2005 20:39   

Skoncentruj sie na tym,czego sie uczysz.I nie kuj.Musisz dany temat zrozumiec.
Powrót do góry
kradziejka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 11 Maj, 2005 20:47   

ucz sie na logike w sensie że jak przeczytasz to spróbuj to sama sobie opowiedzieć albo napisać i dobre sa jeszcze mapki skojarzeniowe czyli np masz motyw przewodni powstanie kościuszkowskie na przykład i piszesz na środku i robisz strzałki w boki i w jakiś prostokątach czy chmurkach piszesz wygrali ci i tamci nazwiska ludzi daty i takie tam
Powrót do góry
Nikita Płeć:Kobieta
Nina
Moderator globalny


Pomogła: 45 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2004
Posty: 2212
PostWysłany: Czw 12 Maj, 2005 12:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytaj na głos i wyraźnie tak żebyś samą siebie mogła słyszeć Wink Skup się na tym co czytasz, bo najważniejsze jest to abyś dany tekst zrozumiała. Bo przecież bezsensu jest ciagle czytanie bez zrozumienia...

Np. jak czytasz coś w podręczniku do biologii, np. do sprawdzianu to najlepiej jakbyś najważniejsze informacje zapisywała sobie na oddzielnej karteczce, najlepiej kolorowej Wink Uwież, to pomaga zapamiętywać Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7894138
Elun Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Czw 12 Maj, 2005 14:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

po pierwsze to powinnas zadbac o stanowisko pracy czy tam nauki. Nie powinno sie miec na biurku sterty rzeczy, roznych zabawek, maskotek, pisakow itp, poniewaz to rozprasza uwage. Nigdy sie tez nie uczuc przy muzyce, telewizorze, czy kolezance, ktore ci w miedzy czasie opowiada rozne historie swojego zycia, bo to tylko strata czasu i malo co zapamietasz.
Nigdy tez nie kuj na pamiec, bo po tygodniu nieprzypominania materialu po sprawdzianie i tak zapomnisz, trzeba wszystko brac na logike.
Mozg tez nie lubi uczyc sie monotonnie ciagle tym samym sposobem, bo wtedy szybciej czyjesz sie znuzona.

_________________
Kiedys znajde dla nas dom z wielkim oknem na swiat,
znowu zaczniesz ufac mi,
nie pozwole ci sie bac!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Czw 12 Maj, 2005 20:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

najlepiej czytać na głos jak powiedziały poprzedniczki
ja np. ucze się wyszukując danych z zeszytu/podręcznika/ćwiczeń innych pomocy które musze umiec a następnie wszystko przepisuję na kartkę
podczas przepisywania dużo zapamiętuje
a potem siedze i sie ucze
ostatnio od niedzieli nie robie nic innego, caly czas poprawiam tylko oceny
naprawde pomaga przepisywanie takie (a i wszystko masz na 1,2 czy 3 kartkach, obok siebie, zwięźle napisane.)

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Pon 16 Maj, 2005 11:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a ja pisze sobie notatki.. np czytajac historie, biologie, geografie gdzie trzeba wykuc duza ilosc tekstu to wypisuje najwazniejsze rzeczy i je powtarzam, zreszta jestem wzrokowcem, i czasami potrafie przypomniec sobie po tym gdzie to np zapisalam..


Ostatnio zmieniony przez nasty_girl dnia Pią 17 Paź, 2008 15:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nitemare Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 19 Sie 2004
Posty: 70
Ostrzeżeń:
 1/3/6
PostWysłany: Wto 17 Maj, 2005 16:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja jak się ucze historii biologii itp to czytam tekst ze 3 razy, wypisują najważniejsze informacje na kartce i wszystko umiem, a jak ucze się przedmiotów takich jak matematyka czy chemia to próbuje zrozumieć dany temat, czyli robię zadania dotąd aż nie uznam że zrozumiałem(no nie zawsze tak jest jak czegoś nie zrozumiem po 10 zadaniach to już mam dość i idę na bmxa się wyluzować)

pozdr

_________________
lllwww.terroryzm.netlllserwis o terroryźmie na skalę globalną

Chcesz się poruszać po mieście? Nie wiąż się z nikim. Nie miej w życiu niczego czego nie mógłbyś porzucić w ciągu pół minuty jeżeli zacznie się robić gorąco
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4706524
AŚKA Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Kwi 2007
Posty: 112
PostWysłany: Nie 24 Cze, 2007 11:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

przede wszytkim musisz to rozumieć... i skoncentrować się na tym co czytasz... z historii możesz nauczyć się najważniejszych dat, a całą otoczkę, jak będziesz czytać, wyobrażaj sobie jakbyś oglądała film... możesz się uczyć również poprzez skojarzenia...

_________________
O! Cały TY... Na Twój widok totalnie mnie mdli... To właśnie Ty... Malutki iloraz... No ale masz spryt...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kamus07 Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 28 Lut 2007
Posty: 80
PostWysłany: Nie 24 Cze, 2007 20:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A ja się bawie w skojarzenia Wink Szczegolnie np. pierwiastki z chemi czy daty i nazwiska z histori. A tak to jestem wzrokowcem i parę razy przeczytam i zapamiętuje Wink

_________________
".. bo marzenia pozwalają przetrwać najtrudniejsze chwile"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4408987
AŚKA Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Kwi 2007
Posty: 112
PostWysłany: Pon 25 Cze, 2007 11:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Spróbuj uczyś się z kimś... Wspólne robienie zadań domowych czy przepytywanie się sprawią, że nauka nie będzie Cię tak strasznie nużyć. Zaznaczaj w książce i zeszycie kolorowymi karteczkami lub ołówkiem najważniejsze fragmenty. Dodawaj na marginesie słowo lub rysunek (najlepiej zabawne), wtedy łatwiej zapamiętasz zaznaczoną treść. Ucz się na głos, rób notatki - to działa! Zmień też nastawienie i nie traktuj nauki jak kary, niech będzie dla Ciebie raczej wyzwaniem. Nie jesteś ani gorsza, ani mniej zdolna od swoich koleżanek, ale zbyt szybko się zniechęcasz. Raz, drugi Ci coś nie wyjdzie i myślisz: "Jestem do niczego", a to przecież nieprawda! Zobaczysz, że każdy kolejny dobry stopień będzie Cię bardziej nakręcał do tego, by poświęcać lekcjom więcej czasu. Poszukaj też w bibliotece lub księgarni książki Moniki Łukasiewicz - "Sukces w szkole". Autorka podaje w niej mnóstwo sztuczek, dzięki którym można uczyć się szybciej i na szóstki :-)

_________________
O! Cały TY... Na Twój widok totalnie mnie mdli... To właśnie Ty... Malutki iloraz... No ale masz spryt...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
After School Płeć:Kobieta

Dołączyła: 15 Paź 2008
Posty: 4
PostWysłany: Pią 17 Paź, 2008 14:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Są świetne sposoby, żeby się nauczyć efektywnie i szybko uczyć. Trzeba znać swoje predyspozycje, preferencje stylu uczenia, dominacji półkul mózgowych, temperament. Ćwiczyć techniki szybkiego czytania i uczenia się. Służą do tego warsztaty psychologiczne.
Znam takie. obczajcie stronkę z tematu
Naprawde warto...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Pią 17 Paź, 2008 15:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hehe, jaka reklama. Chociaż.. jak mi znajdziecie sposób, na łatwe i przyjemne wkucie prawoznawstwa, to was pokocham.. After school :d
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |