| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Czy wieżycie w życie po życiu??
Autor Wiadomość
Yarpen_Abbil Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 238
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 14:48   Czy wieżycie w życie po życiu?? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jakie jest wasze zdanie na temat reinkarnacji??
Wierzycie w nią??
Ja wierze.

_________________
"Życie przeminie bezpowrotnie, niczym łzy pośród deszczu... - Pozostaną wspomnienia..."
- Yarpen Abbil


Ostatnio zmieniony przez Yarpen_Abbil dnia Pią 20 Maj, 2005 18:25, w całości zmieniany 2 razy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 15:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Reinkarnacja jest bardzo ciekawa, i gdybym wierzyła w życie po śmierci to na pewno wybrałabym tą forme ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tsej
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 15:43   

eh widze że starasz sie wprowadzić tematy podobne do tych co ja w nowym diale filozofia...niedoszłym dziale...jak juz sie porwyasz na cos takeigo to z gracją...a nie spartańskie "ja wierze" no i co my ammy z tem zrobić...powiedzieć "a ja nie?"
albo "ja też"?
Powrót do góry
codi Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 581
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 16:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja w reinkarnację nie wierzę.
Uważam że coś takiego jest nie możliwe.
Praktycznie w każdej wierze jest coś wymyślonego, związanego raczej z fantastyką niż z religią.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 17:47   

Yarpen, co robisz z tymi wieżami?
Powrót do góry
Yarpen_Abbil Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 238
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 18:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No więc... Po śmierci coś być musi.... No bo gdyby nic nie było, to oznaczałoby, że nasze życie na Ziemi nie miało żadnego sensu.... Nieprawdaż??!!

***

Sorx na literówkę....

_________________
"Życie przeminie bezpowrotnie, niczym łzy pośród deszczu... - Pozostaną wspomnienia..."
- Yarpen Abbil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
scv
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 18:22   Re: Czy wieżycie w życie po życiu??

Yarpen_Abbil napisał/a:
Jakie jest wasze zdanie na temat reinkarnacji??
Wieżycie w nią??
Ja wierze.


Ja jakoś nie jestem przekonany i nie wierzę, jest to wierzenie typowe dla religii dalekiego wschodu i jakoś mnie by było trudno do niej przekonać, a po śmierci owszem powinno coś być, ale przecież jest i chyba nie muszę mówić co.
Powrót do góry
Yarpen_Abbil Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 238
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 18:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przydałoby się...

Niebo?!?! Czy troche po buddyjsku: Nastęþne życie i tak aż do momentu uzyskania całkowitej harmonii i stania się godnym wizyty w niebie....

_________________
"Życie przeminie bezpowrotnie, niczym łzy pośród deszczu... - Pozostaną wspomnienia..."
- Yarpen Abbil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
scv
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 18:35   

Skoro nie wierzę w reinkarnację to kolejne życia odpadają, a więc NIEBO, moim zdaniem jest to oczywiste. Można to było przecież logicznie wywnioskować.
Powrót do góry
Tsej
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 18:52   

he eh i nie chcieli filozofii...a tu wyskakuje jakis lamus i go zmietli nim cokolwiek podyskutował :K
Powrót do góry
scv
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 18:57   

Tsej napisał/a:
he eh i nie chcieli filozofii...a tu wyskakuje jakis lamus i go zmietli nim cokolwiek podyskutował :K


Bo żeby móc dyskutować trzeba być przygotowanym na każdą możliwą odpowiedź i być ogólnie przygotowanym do tematu.
Powrót do góry
Yarpen_Abbil Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 238
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 19:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ten temat miałbyć raczej czymś w stylu zebrania głosów na "TAK" i "NIE" oraz ewentualnego przedyskutowania kwestii, dlatego nie byl zwykłą ankietą....

Pozatym temat raczej nie daje możliwości rozbudowania wypowiedzi na referaty Very Happy .

I proszę, nie mów o mnie "lamus".

Nie nadmieniłem tutaj, iż proszę o dłuższe i wyczerpujące wypowiedzi chodziło mi bardziej o "Ja wierzę", "Ja nie wierzę, bo...", Ja wierzę, bo...", "Ja nie wierzę" itd.

Sorki, ale szukałem tutaj właśnie działu filozofia, ale nie znalazłem, a tam właśnie chciałem dłuższe i wyczerpujące tematy rozpocząć.... :/ .

_________________
"Życie przeminie bezpowrotnie, niczym łzy pośród deszczu... - Pozostaną wspomnienia..."
- Yarpen Abbil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
scv
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 19:09   

Rada na przyszłość jeśli Ci o coś chodzi pisz o tym w pierwszym poście, aby uniknąć nieporozumień.

A co do działu filozofia, było już kilka propozycji, ale wszystkie nie przeszły, ponieważ większość użytkowników, których głos ma tutaj jakieś znaczenie byli przeciwni stworzeniu owego działu, tłumacząc to wiekiem użytkowników forum i tym, że na forum jest niewiele osób, które nadawałyby się do szerszej dyskysji w w.w. Może za jakiś czas, gdy znajdzie się więcej takich jak Ty to pomysł powróci i zostanie zaakceptowany.
Powrót do góry
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 19:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

wydaje mi sie ze nie ma zycia po smierci.. zamykaja nas w trumnie nie idziemy do zadnego niebia czy piekla.. no bo skad ludzie mogli by wiedziec o istnieniu takowych miejsc.. jest to tylko wytwor wyobrazni.. tak samo reinkarnacja.. zyjemy jako ktos inny.. no ale przeciez nie wiemy nawet ze bylismy kims wczesniej, nie wiemy ze zylismy i ze bedziemy potem kims innym.. jak dla mnie to calkiem inne zycie, ktore nie ma z nami nic wspolnego.. takie przynajmniej jest moje zdanie.. umieramy, trumna w piach i po jakims czasie znikamy bezpowrotnie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
codi Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 581
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 19:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja myślę że to jest tak biggrin.
Po smierci idziesz pod sąd ostateczny.
Czyli ma się swoje ciało i można chodzić, jest się w jakimś pomieszczeniu, na powietrzu lub gdzieś w kosmosie.
I jest taki duży stół jak w sądzie.
A za stołem siedzi sędzie.
Nie ten najwiekszy ale ten co ma prawo oceniac delikwenta.
I ten sędzia sprawdza przeszłość i życiorys danej osoby.
Jeżeli zdecyduje że ta osoba jest godna by żyć dalej to przesyła ją do takiego świata gdzie nie ma wojen, nie ma bulu, nie ma śmierci czyli jesteśmy niesmiertelni i dane nam jest życie wieczne.
Ale jeżeli sędzia zdecyduje że nie możemy iść do lepszego świata to po prostu przestajemy istnieć a po nas zostanie tylko ciało.
I decyzję o przesłaniu człowieka do lepszego świata nie można cofnąć.

To jest moje trochę fantastyczne zdanie Very Happy .

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |