| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Dlaczego odczuwamy smutek?
Autor Wiadomość
Blanka Płeć:Kobieta
Moderator


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Sty 2003
Posty: 632
PostWysłany: Czw 23 Cze, 2005 22:07   Dlaczego odczuwamy smutek? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Właśnie... emocje, uczucia... dlaczego sa i skąd sie biorą? Jak myślicie?

_________________
'...abyś pewnego dnia odkrył, że baśń może się nieco różnić od twoich wyobrażeń.'
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7399523
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Czw 23 Cze, 2005 22:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

emocje okreslamy w psychologii jako zlozony zespol zmian cielesnych i psychicznych , obejmujcych pobudzenie fizjologiczne (hormonalne, miesniowe itp), uczucia (stany afektywne dobre lub zle, specyficzne tony uczuciwe jak roadosc, smutek)), procesy poznawcze (interpretacja, wspomnienia,oczekiwania) i rekacje behawioralne (ekspresyjne - np smiech, lub dzialanie np - wolanie o pomoc)

na poziomie ukladu nerwowego za odczuwanie i tworzenie sie emocji odpowiedzilane jest cialo migdalowate

jest poza tym kupa teori mowiacych po co i dlatego czujemy emocje np:
- teoria reakcji organizmu jamesa i langego (bodziec -> rekacje fizjologiczna i odpowidania rekacja poznawcza i behawioralna np ladny koles->uczucie pozadania-> podniecenie, co zrobic? poderwac ->wykonanie ->milosc)

-teoria osrodkowych procesow poznawczych cannona i barda (bodziec ->interwencja mozgu-> reakcja)
-poznawcza teoria lazarusa i schachtera (pobudzenie fizjologiczne + ocena poznawcza -> emocja)


prawda jak psychologia potrafi uczucia (zwlaszcza te dobre) obedrzec z ich mistycyzmu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mroczny_jogurt Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 29 Maj 2005
Posty: 317
PostWysłany: Sob 25 Cze, 2005 15:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

frigg studiujesz psychologie ;]?

_________________
[a href="http://www.mmj.pl/~zuz/hahahahahhahha.gif"][img src="http://www.mmj.pl/~zuz/mniejszy.gif"][/a]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2740642
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Sob 25 Cze, 2005 15:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

pogratulowac spotrzegawczosci
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaleniec Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 798
PostWysłany: Wto 28 Cze, 2005 10:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

frigg... eee... ja nic nie zrozumialam z treog co napisalas O_o chociaz zebym sie postarala to mzoe bym cos wywnioskowala.. moim zdaniem powinnas odpowiadac na posty w troche mniej fachowy sposob, bo 11-12-letnie dziecko raczej tego nie zrozumie ^^"
chociaz z drugiej storny to dzial psychologia.. hmm..

_________________
bądź przy mnie blisko
bo tylko wtedy
nie jest mi zimno

H. Poświatowska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Wto 28 Cze, 2005 14:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

wiesz szalencze - pytanie fachowe to i odpowiedz fachowa..nie wiem czego sie spodziewalas...byc moze ktos nie zrozumie, ale ktos inny tak..ten kto nie zrozumie wcale nie musi sie ustosunkowywac do mojego postu, moze do tego pierwszego jesli ma na ten temat swoje teorie Smile

i jesli ty akurta mozesz sie wysilic i zrozumiec to fajnie - ciesze sie ze kogos moje posty mogla sklonic do zastanowienia sie i posiadania glebszej wiedzy Smile


ale wezme owszem pod uwage twoje slowa i nastepnym razem postrama sie dac bardziej obrazowe przyklady Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaleniec Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 798
PostWysłany: Wto 28 Cze, 2005 16:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

przeczytalam jeszcze raz i chyba kawalek rozumiem..

_________________
bądź przy mnie blisko
bo tylko wtedy
nie jest mi zimno

H. Poświatowska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |