| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Jehowi..
Autor Wiadomość
Robal Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 200
PostWysłany: Pią 22 Lip, 2005 21:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Co do pieniędzy- o pożyczkach jakich udzielał aferzystom przeor Klasztoru Jasnogórskiego było niedawno dośc głośno. Co do interesów kościoła- cóż- jakbym miał takie ulgi podatkowe a za kradzieże milionów otrzymywałbym wyrok w zawieszeniu to też nieźle bym zarabiał.
Co do Jezusa- zgadza się. Jechowi nie uznają go za wcielenie Boga, ale chrzest jest jednym z ich sakramentów (a tradycja chrztu nie pochodzi od Chrystusa tylko Jana Chrzciciela), a w Boga wierzą tego samego co i katolicy (jak zresztą i Żydzi, Muzułmanie, prawosławni czy grekokatolicy).
Co do tradycji - przepraszam ale jej nie znam. Wiem tylko, że ulegała ona w historii tak olbrzymim przeobrażeniom że trudno mi powiedziec, który odłam chrześcijaństwa jest jej bliższy (skoro np apostołowie mieli rodziny to czy bliższy ich tradycji jest kościół katolicki czy może jednak bardziej protestanci?Ten sam dylemat dotyczy spowiedzi- czy Jezus spowiadał? Albo sprzedaży odpustów przez setki lat kultywowanej przez kościół katolicki- czy wg Biblii można kupić zbawienie za pieniądze i rozgrzeszyć sie z grzechów, które jeszcze nie zostały dokonane).
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5301654
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 22 Lip, 2005 21:53   

Jednak np. wśród apostołów nie było kobiet; celibat zaś niezwykle zwiększa mobilność duchownych i ilość czasu, jaką mogą poświęcić wiernym.

Wskaż mi te "olbrzymie ulgi podatkowe". Pamiętaj jednak o tym, że ciągle nie oddano ogromnej części majątku zagrabionego przed odzyskaniem częściowej niepodległości w 1989 roku.

Jakie kradzieże milionów? Więcej ukradł np. Mahomet.
Powrót do góry
Robal Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 200
PostWysłany: Pią 22 Lip, 2005 22:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dziwną masz mentalnośc. NIe jest dla ciebie zły ten kto kradnie, a ten kto kradnie więcej. CZyli patrząc odwrotnie dobrym człowiekiem jest złodziej który ukradł miliony bo inny ukradł miliardy.
Najprostsza ulga- przedmioty przeznaczone na cele sakralne nie podlegają cłu (czyli pod pretekstem tego możesz przewieźć wszystko). Dalej- każda nowopowstała parafia dostaje od państwa (tu mogę sie mylić co do wielkości) bodajże 15ha ziemi, a klasztor lub seminarium 40ha (panstwa czyli podatników- w tym żydów , muzułmanów itd). Darowizny na kościół niezaleznie od wielkości nie są opodatkowane i nie podlegają szczegułowej kontroli skarbowej (ale już gdy tobie dziadek da kasę na urodziny to powinieneś to zgłosić do skarbówki i odprowadzić procencik, nawet, jeśli potem ci go oddadzą), wprowadzenie religii do szkół spowodowało, że kosztami katechizacji obciążeni są podatnicy a nie parafię do których należą dzieci itd itp.
Ja nie twierdzę że celibat jest zły czy dobry (choć moim zdaniem sprzeczny z idźcie i rozmnażajcie się), tylko po prostu nie jest zgodny z życiem apostołów. Powołujesz się na tradycję a nie wygodę więc dlatego o tym mówię.
Oczywiście ulgi obejmują też inne religie, ale a) gdy w szkole jest przewaga katolików panstwo nie opłaci katechety dla paru protestantów czy wyznawców innych religii
b) ingerencje w prawo coraz bardziej ograniczają możnośc legalizacji nowych wyznań, religii itp na danym obszarze.
c) to, że ktoś zabrał kościołowi nie znaczy, ze dziś kościół ma to odzyskiwać moim kosztem
d) przywilej jest wrogiem demokracji Very Happy

Zresztą czego by nie mówić, niezaprzeczalnym faktem jest to, że wszystkie zachodnie odłamy chrześcijanstwa po części dlatego odłamały się od nurtu katolickiego, że stał się on nadmiernie nastawiony na czerpanie zysków z wiernych i umoralnianie ludzi poprzez ingerencję w politykę i prawo a nie w ludzkie serca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5301654
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 22 Lip, 2005 22:47   

Na protestantów akurat się nie powołuj, bo mają obecnie tyle wspólnego z Kościołem Chrystusa co ja z czołgiem.

Ulgi mają zaś wszystkie wspólnoty wyznaniowe.
Powrót do góry
Robal Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 200
PostWysłany: Pią 22 Lip, 2005 22:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tylko przelicz procentowo kto ma większą. To tak jakbyś porównał dodatek 10% do pensji dla rencisty mającego 400 zł i prezesa banku. Dlatego ogólnie jestem przeciw ulgom. Dla każdego i wszystkich.
Zaciekawiło cię może kiedys ile kościołów stoi na fundamentach świątyń innych wyznań? Myslisz, ze kiedyś również kościół katolicki odda to co zabrał ludziom, którzy obecnie wracają do wierzeń starosłowiańskich (a jest takich w Polsce coraz więcej).
Jak widać postęp w dziedzinie wojskowości jak zwykle znacznie wyprzedza technikę dla przeciętnego człowieka. Mówiący czołg. Życie dogoniło fantastykę Very Happy
A tak szczerze- nie obrażaj ludzi innych wyznań, bo nie chciałbyś by oni mówili tak samo o twojej wierze, twojej wiedzy o kosciele i religii i/lub i sposobie w jaki swoją wiarę praktykujesz.
A co do ulg- miałem w klasie w liceum własnie osobe innego wyznania. Panstwa nie było stać na katechetę- siedział godzinę na korytarzu. W sumie też ulga...od lekcji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5301654
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 22 Lip, 2005 23:00   

Kiedy obraziłem inne religie? Piszę jedynie czym nie są. Z pewnością prowadzą do Boga, jednak gorszą ścieżką.
Powrót do góry
Robal Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 200
PostWysłany: Pią 22 Lip, 2005 23:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Właśnie mówiąć że "gorszą" obrażasz. Inną, po prostu inną. A kto wie jaki naprawdę jest Bóg i która ścieżka jest lepsza? Czy lepsza jest ta która pozwala szybciej dotrzeć do ludzi z mniejszym ich zrozumieniem, czy też ta, która umożliwia głębsze zrozumienie człowieka i pojecia rodziny, choć uniemożliwia czasem pełne poswięcenie się posłudze? Może on ocenia ludzi za to jak żyją a nie w jaki sposób się modlą (jeśli to robią)? Kto to wie? spadam spać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5301654
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 22 Lip, 2005 23:34   

Robal napisał/a:
Właśnie mówiąć że "gorszą" obrażasz. Inną, po prostu inną. A kto wie jaki naprawdę jest Bóg i która ścieżka jest lepsza? Czy lepsza jest ta która pozwala szybciej dotrzeć do ludzi z mniejszym ich zrozumieniem, czy też ta, która umożliwia głębsze zrozumienie człowieka i pojecia rodziny, choć uniemożliwia czasem pełne poswięcenie się posłudze? Może on ocenia ludzi za to jak żyją a nie w jaki sposób się modlą (jeśli to robią)? Kto to wie? spadam spać.


Bóg wie. Duch Święty jest zaś w Kościele Katolickim.
Powrót do góry
Robal Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 200
PostWysłany: Sob 23 Lip, 2005 08:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Widze, że znasz dobrze zamysły Stwórcy. Jakbyś wycyganił od Niego cyferki dzisiejszego totka i dał mi to byłbym bardzo wdzięczny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5301654
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 23 Lip, 2005 10:53   

Udowodnij mi więc, iż Kościół Katolicki myli się w kwestiach religijnych.
Powrót do góry
*Neona*
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 23 Lip, 2005 11:08   Re: Jechowi..

gosia_vip napisał/a:
Mam mały prblem. Jest u mnie w klasie jedna dziewczyna (jechowa). Nikt jej nie lubi, nie ze względu na wiare. Tylko ,że jest wielką peplą. Raz z nią gadałam... Doszłyśmy do tematu wiary. Namawiała mnie ,żebym przyszła na spotkania. Powiedziałam jej ,że nie moge, bo spotkania odbywają się wtedy gdy przeważnie jestem w kościele. A ona zaczeła mnie wyzywać . Nie wiem co w nią wstąiło. Zawsze gdy mnie widzi mówi o tych spotkaniach. No zawsze znajduje jakieś wymóki. Głupio mi jest powiedzieć, że mam jej religie gdzieś.. Co mam jej powiedzieć??


Odpuść sobie rozmowy z nią i pójdź lepiej na spotkanie ruchu Światło - Życie w najbliższej parafii Razz. Przynajmniej Ci na zdrowie wyjdzie, a poznasz może kogoś ciekawszego od niej (czasami trafia się fajna "sztuka", że tak się wyrażę). I nikt do niczego nikogo tam nie namawia Wink

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Robal Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 200
PostWysłany: Sob 23 Lip, 2005 13:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

KOsciół może nie, ale jego przedstawiciele tak. Mogę ci powiedzieć odwrotnie- udowodnij, że ma rację. I nie rób tego, jeśli mozna, metodami jakimi przez kilkaset lat kościół przekonywał do swoich racji tylko może zacznij od słów.

Jak możesz powiedz mi jak daleko sięgają kwestie religijne- czy słowa opisane w Biblii to religia czy nauka (płaska ziemia, Adam i Ewa itd- dziś kościół przyjął heliocentryzm układy słonecznego i przyjmuje teroię ewolucji, choć widzi w niej rękę Boga). CZy życie bliźniego które dał Bóg to religia (stosy, inkwizycje a potem słowa o pojednaniu) czy kawałek mięsa? CZy czyściec i spowiedź opierają się na biblii czy na wymysłach człowieka? Udowodnij że Jezus się mylił wybierając na apostołów ludzi z rodzinami a nie mężczyzn samotnych.
No ale cóż- w sumie jak stwierdziłeś katolicy sami sobie napisali biblię...Więc i sami mogą ją zmieniać.

PS. I daj mi te nr totka, bo mi kolekturę pod domem niedługo zamkną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5301654
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 23 Lip, 2005 16:45   

To nie Kościół rozpalał stosy. Kościół jedynie stwierdzał zgodność głoszonych przez kogoś poglądów ze swoim nauczaniem. Reszta zależała od władz świeckich.

Poza tym wytłumacz mi te słowa:
Cytat:
KOsciół może nie, ale jego przedstawiciele tak.

W zdaniu tym sam sobie przeczysz.
Powrót do góry
Robal Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 200
PostWysłany: Sob 23 Lip, 2005 17:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To, że ludzi skazano na cierpienia to była wina ludzi świeckich nie powiązanych w żaden sposób z kościołem? Przecież jakby nie byli częścią kościoła to oni też mieliby spore szanse znalezienia się na miejscu skazańca. Każdy ochrzczony, jest częścią kościoła, nawet jeśli się nie udziela i nie praktykuje. Równiez kat- w takim samym stopniu jak ksiądz czy zakonnik (i pijak, i kierowca, i homoseksualista, i leworęczny i nauczyciel a nawet kierownik hipermarketu). "Kościół jedynie stwierdzał zgodność głoszonych przez kogoś poglądów ze swoim nauczaniem. Reszta zależała od władz świeckich". CZytając twoje wypowiedzi dochodzę do wniosku, że jesteś człowiekiem który kompletnie nie wie do jakiej wspólnoty należy. Jechowi przynajmniej znają założenia własnej wiary, a ty nie wiesz nawet kiedy powstała Biblia czy też co oznacza pojęcie "Kościół katolicki".Znają również dobrze podstawy innych religii, bo to służy im w przekonywaniu ludzi do przejścia na ich wiarę. A ty wypowiadasz się o innych religiach nie znając nawet własnej. Szkoda czasu na dyskusję.
Polecam się dokształcić.

Mam nadzieję, że wypowiadałeś się Otwieraczu jako ty a nie jako osoba należaca do wspólnoty kościoła katolickiego, bo jeśli wypowiadałeś się jako przedstawiciel kościoła to inni katolicy (w tym ja) niestety powinni się za ciebie wstydzić. I dlatego Embarassed

P.S. Uważam temat za zakonczony- nie czuje się na siłach ani psychiznych ani fizycznych (przyznaję również, że mam za małą wiedze i wiarę) by zaczynać z kimś od podstaw. Wiem, że to nie po katolicku, ale cóz... Miłego dnia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5301654
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 23 Lip, 2005 22:34   

Na temat wiary i Biblii wiem zapewne więcej niż ty. Kościół nazwałem natomiast autorem, ponieważ to WSPÓLNOTA spisała Biblię.

Użyłem tu sformułowania "Kościół" w sensie "hierarchia kościelna", "władze kościelne". Osoba choćby przeciętnie inteligentna powinna jednak mimo to zrozumieć moją wypowiedź.

Nie każdy ochrzczony jest częścią Kościoła- może być ekskomunikowany.

Znam założenia innych religii, m.in. kalwinizmu, zoroastryzmu, manicheizmu, islamu.

Dotąd wytrzymuję twoje obraźliwe sformułowania pod adresem moim i mojej wiary, nie mogę się jednak doczekać, aż dasz mi pretekst, bym otrzymał trzecie ostrzeżenie.

Wstyd mi za ciebie- nie tylko nie znasz swojej wiary, ale psujesz mi wyobrażenie o mieście, w ktorym się urodziłem.

Jeszcze jedno- poczytaj o niektórych religiach innych niż katolicyzm, a dowiesz sie, czemu nie wszystkie można tolerować. Jesteś osobą w typie dziennikarza (zwłaszcza z "Wybiórczej" lub z "Polityki")- w sumie to nic nie wiesz, ale zawsze zaznaczasz, że ty wiesz wszystko i dlatego jestes otwarty i tolerancyjny, a pozostali to ciemnogród.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |