| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Następny
Jehowi..
Autor Wiadomość
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 26 Lip, 2005 23:15   

Dokłądnie na weselu też mozesz sobie tańczyć w sukni slubnej... ja kościelnego miec nie chce, bo skoro nie jestem wierząca to na kija mi to, a tylko w sumie obrażam wiarę, chodzeniem i nie wierzeniem po budynku, przyzekaniem czegoś co mi jest na kija... moi rodzice też nie chcieli koscielnego, ale by dziadkowie nie zapewnili im pomocy na początku
Przejdź na dół
Robal Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 200
PostWysłany: Sob 30 Lip, 2005 23:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Śluby kościelne w 99% są wyprute z jakiejkolwiek duchowości. Liczy się jak panstwo młodzi byli ubrani, jak ksiądz powiedział kazanie (a długośc i jakość kazania jest uzalezniona od wpłaty- przynajmniej w Toruniu- 2 tyg temu byłem u kumpeli na ślubie więc się podowiadywałem paru rzeczy bo moze ja też kiedyś...niedługo...), ile razy sie walnął w międzyczasie (kumpela uboga więc się ksiądz nie przygotował. Pomylił imiona, nie poświęcił obrączek...organista zagrał Ave Maryja jak juz para młoda opuściłą kościół bo pił herbatkę w zakrystii), jakie potem były prezenty itd.
Dla mnie, od kiedy sakramenty zrobiły się płatne (bo ciężko dziś dostać jakikolwiek sakrament za darmo), stały się sprowadzeniem moralności do biznesu, posługi do usługi. W przypadku małżeństwa to po prostu odpłatna moralizacja kopulacji i tyle. Zresztą popatrzcie na pierwsze komunie- co jest dla dziecka ważniejsze- komunia czy prezenty?
A religii ze szkół nie wycofają, bo za religię w kościołach płaciły kurie a w szkołach opłaca podatnik. Tysiące katechetów wziąc znów na swój garnuszek? A w życiu...
Co do dobrowolności to nie wiem jak jest teraz, ale gdy ja chodziłem religia była jako przedmiot wpisana w pismo urzędowe jakim jest dziennik szkolny, figurowała na zwykłym świadectwie szkolnym a nie oddzielnym (czyli nawet szukając pracy człowiek jest zmuszony ujawniać swoje wyznanie na śwadectwie maturalnym), a za nieobecności na religii wychowawca urządzał piekło, i dobrowolność uczęszczania na ten przedmiot nie miała miejsca. Z rozczuleniem wspominam religie w kościele. Zakonnice prowadzące zajęcia, fajny klimat, czasem przenosiliśmy się do kościelnej kapliczki, czasem szliśmy na spacer do parku...Zajęcia tam były o religii a nie stanowiły mieszanki godziny wychowawczej, religii i plotek z życia szkoły. I pierwsza komunia znaczyła więcej niż nowy komp, rower, komórka itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5301654
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 02 Sie, 2005 00:31   

Jeśliby za pewne usługi się księdzu nie płaciło, to z czego by żył?
Powrót do góry
altruista Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Sie 2004
Posty: 461
PostWysłany: Wto 02 Sie, 2005 17:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

robal - dobrze gadasz. Zarowno slub, jak i lekcje religii zatracily swoja celowosc. Kiedys [damn, gadam jakbym starym piernikiem byl] ludzie wierzacy brali slub koscielny bo czuli taka potrzebe, bylo to wazne dla ich duchowosci, za to teraz, kiedy pytam znajomych, ktorzy biora/brali ostatnio slub, po co robili sobie koscielny, to slysze 'bo wypada' 'bo rodzina chciala', w nielicznych przypadkach 'bo xxx by mnie zabila jakby sie nie mogla w sukni slubnej pokazac', a chyba nie o to chodzi... Religia w szkolach to wogole dno, poracha i farsa, nie ma nawet co o tym gadac, i o ile sam fakt nauczania 'jak byc dobrym katolem' mi nie przeszkadza, o tyle robienie tego za moje, wyjatkowo ateistyczne, pieniadze - juz nie.

Otwieracz napisał/a:
Jeśliby za pewne usługi się księdzu nie płaciło, to z czego by żył?

z tego co mu wpada na tace od tych kilkuset osob z parafii?

_________________
I wiped a silver bullet tear
and with every tear a drem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2090041
Ant0n
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 02 Sie, 2005 22:07   

Otwieracz napisał/a:
Jeśliby za pewne usługi się księdzu nie płaciło, to z czego by żył?

Rozumiem rowne oplaty, ale kosciol to teraz chyba najbardziej lapowkarska instytucja..
Powrót do góry
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 02 Sie, 2005 22:51   

Taca idzie na utrzymanie budynków i świeckich pracowników parafii. Osobiście uważam, że księża powinni zarabiać głównie na działalności gospodarczej, ale niestety nie wszystkich stać.
Powrót do góry
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 10 Sie, 2005 19:42   

Jechowi są uczciwymi ludźmi (spotkałam się z takimi i tak mówią) i żyją z własną wiarą nie nakłaniając innych do niej. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to pomagają. Po prostu są wyznania innej wiary, ale to nie znaczy, że są źli i gróźni.
Powrót do góry
Christine fan
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 10 Sie, 2005 20:12   

KleO napisał/a:
żyją z własną wiarą nie nakłaniając innych do niej.

Nie liczac Jechowitow ktorzy przylaza do drzwi,sa natretni jak muchy i probuja naklaniac innych do swojej wiary,ale juz w natretny sposob.Nic tylko siarczyscie kopnac w dupsko i zamknac drzwi przed nosem.
Powrót do góry
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 10 Sie, 2005 20:58   

Nom... takim to nagadać prosto z mostu na jego nachalność i już Razz
Powrót do góry
Christine fan
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 10 Sie, 2005 22:39   

Najskuteczniejsza metoda...Przyszli po raz 11 w tygodniu,wtedy nie wytrzymalem,obrzucilem ich kilkoma wiazankami(bynajmniej nie kwiatow),zamknalem drzwi przed nosem,a moze na nosie,i to zadzialalo.
Powrót do góry
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Sro 10 Sie, 2005 23:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

chyba bede musiala tak zrobic ze stara baba sprzedajaca jajka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Czw 11 Sie, 2005 09:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Robal napisał/a:
Śluby kościelne w 99% są wyprute z jakiejkolwiek duchowości. Liczy się jak panstwo młodzi byli ubrani, jak ksiądz powiedział kazanie (a długośc i jakość kazania jest uzalezniona od wpłaty- przynajmniej w Toruniu- 2 tyg temu byłem u kumpeli na ślubie więc się podowiadywałem paru rzeczy bo moze ja też kiedyś...niedługo...), ile razy sie walnął w międzyczasie (kumpela uboga więc się ksiądz nie przygotował. Pomylił imiona, nie poświęcił obrączek...organista zagrał Ave Maryja jak juz para młoda opuściłą kościół bo pił herbatkę w zakrystii), jakie potem były prezenty itd.
Dla mnie, od kiedy sakramenty zrobiły się płatne (bo ciężko dziś dostać jakikolwiek sakrament za darmo), stały się sprowadzeniem moralności do biznesu, posługi do usługi. W przypadku małżeństwa to po prostu odpłatna moralizacja kopulacji i tyle. Zresztą popatrzcie na pierwsze komunie- co jest dla dziecka ważniejsze- komunia czy prezenty?
A religii ze szkół nie wycofają, bo za religię w kościołach płaciły kurie a w szkołach opłaca podatnik. Tysiące katechetów wziąc znów na swój garnuszek? A w życiu...
Co do dobrowolności to nie wiem jak jest teraz, ale gdy ja chodziłem religia była jako przedmiot wpisana w pismo urzędowe jakim jest dziennik szkolny, figurowała na zwykłym świadectwie szkolnym a nie oddzielnym (czyli nawet szukając pracy człowiek jest zmuszony ujawniać swoje wyznanie na śwadectwie maturalnym), a za nieobecności na religii wychowawca urządzał piekło, i dobrowolność uczęszczania na ten przedmiot nie miała miejsca. Z rozczuleniem wspominam religie w kościele. Zakonnice prowadzące zajęcia, fajny klimat, czasem przenosiliśmy się do kościelnej kapliczki, czasem szliśmy na spacer do parku...Zajęcia tam były o religii a nie stanowiły mieszanki godziny wychowawczej, religii i plotek z życia szkoły. I pierwsza komunia znaczyła więcej niż nowy komp, rower, komórka itp.


LOL! Nie wiedziałam że sakramenty w kościele katolickim są płatne! O_o
A zresztą, co mnie to. Nie jestem katoliczką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 13 Sie, 2005 09:57   

Mm... to kim jesteś? :> Tzn. jeśli wolno zapytać.. Nie urażając..
Powrót do góry
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Sob 13 Sie, 2005 10:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

w kosciele wiele rzeczy jest platnych, msze jak sie zamawia, sluby, itd.. i nie ktore nie koniecznie sa oficjalnie platne.. po prostu sie daje ile sie chce.. ale ksiadz potrafi powiedziec ze dana kwota to za malo.. w
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Graffitiasz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Sie 2005
Posty: 15
PostWysłany: Sob 13 Sie, 2005 10:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A największą durnotą jest płacenie za mszę św. za zmarłych, to jest przesada, około dwie dychy trzeba dać, żeby ksiądz przeczytał w kościele nazwisko zmarłego. Być może idzie to na potrzeby kościoła, ale ten kościół do którego chodzę to poracha, ciągle brak kasy na remonty, a po każdym remoncie jest tam jeszcze okropniej.

_________________
www.mumin.blog.onet.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |