| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Stopy płasko koślawe i skolioza
Autor Wiadomość
Gotic Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 4
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Sob 24 Wrz, 2005 14:22   Stopy płasko koślawe i skolioza Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Siemka wszystkim mam 13 lat kiedy byłem ostatnio u ortopedy powiedzial ze mam ooogggromną skolioze i zaawansowane stopy płasko koślawe. Na skolioze kazal mi nosic gorset bede mial wykonywany za miesiac chcialem sie was zapytac jak to jest w takim gorsecie czy on bardzo przeszkadza itp. A co do stóp to operacja i jakby ktos powiedzial na czym ta operacja polega (co robi sie ze stopami) to byl bym b.wdzięczny prosze o w miare szybka odpowiedz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gabra
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 24 Wrz, 2005 14:33   

z tego co wiem,gorset nie jest za bardzo wygodny..
ale polecam Ci lekture o Twojej stopie [podobny temat ;]]
http://forum.dziecionline.pl/viewtopic.php?t=7226&start=0&sid=f5d1d2d39bb341f13fb63c804109d896
Powrót do góry
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 24 Wrz, 2005 14:48   

Gorset? Moja przyjaciółka nosi gorset. Podobnie jak Ty, ma zaawansowaną skoliozę. I też w wieku 13 lat zaczęła (teraz ma 15). Zacytuję jej słowa: "to jest poprostu koszmar. :/ Na początku po 'sesjach' bolały mnie całe plecy - przede wszystkim kręgosłup. Nie dość, że chodzenie w nim jest niewygodne (dużo trzeba się namęczyć, aby schylić się [w tym wypadku trzeba kucnąć] i coś podnieść), to jest on niesamowicie sztywny... Co prawda lepsze to, niż pogłębiająca się skolioza i inne choroby pleców, ale mimo wszystko, to jest niesamowicie męczące i uciążliwe. Przynajmniej dla mnie...".
Powrót do góry
Nikita Płeć:Kobieta
Nina
Moderator globalny


Pomogła: 45 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2004
Posty: 2212
PostWysłany: Sob 24 Wrz, 2005 22:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hym...Trafiłaś właśnie na osobę, która w gorsecie chodziła 10 lat..
Nie pamiętam początków, bo miałam wtedy 2 lata..
Później to była kwestia przyzwyczajenia. Zakładanie gorsetu było dla mnie czymś oczywistym, normalnym. Gdy miałam 10 lat zaczynałam się 'buntować'. Nie mogłam zrozumieć dlaczego ja go noszę, a inni moi rówieśnicy nie. W tym wieku zaczynałam już zwracać uwagę nie tylko na wygodę - bo gorset po tylu latach noszenia był dla mnie jakby 'drugim ciałem' i praktycznie nie przekszadzal mi on w schylaniu itp., a może i przeszkadzał, ale już się przyzwyczaiłam - ale też na mój wygląd. Mając 11 lat nie mogłam się po prostu patrzeć w lustro, nienawidziłam swojego ciała i tego gorsetu. Wyglądałam w nim okropnie. No i w szkole rówieśnicy zaczeli mi dokuczać, przezywać. Było to nie do zniesienia. Mając teraz 12 lat nie noszę już gorsetu. Po ostatniej, ostatecznej operacji nie noszę już go, no i dzięki Bogu Smile
Gotic, jeśli mogę się zapytać, to ile masz teraz stopni skrzywienia? I jakiego typu będziesz mieć gorset i gdzie go będziesz robiła?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7894138
Gotic Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 4
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Nie 25 Wrz, 2005 14:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Skolioze mam 40stopni gorset sam nieiwem jaki robiony bedzie gdzies w bytomiu.
Opowiedz coś więcej o gorsecie i operacji albo wyslij na maila gotic@vp.pl fotki ciebie w tym gorsecie i jak masz jakies z przed i po operacji.


PS.
czy ktos mial ta operacje na te stopy??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gabra
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 25 Wrz, 2005 14:06   

tą operacje miala chyba pechowa_ona
to jej temat -> http://forum.dziecionline.pl/viewtopic.php?t=7226&start=0&sid=f5d1d2d39bb341f13fb63c804109d896
Powrót do góry
Nikita Płeć:Kobieta
Nina
Moderator globalny


Pomogła: 45 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2004
Posty: 2212
PostWysłany: Nie 25 Wrz, 2005 14:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

40 stopni? Eee...dla mnie to mało. Jak masz 40 stopni skrzywienia to operacji jak narazie robić Ci nie powinni. Kłania się rehabilitacja jak narazie. Wink
Podaj mi swój numer GG, ok?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7894138
pechowa ona Płeć:Kobieta
Junior
Junior

Dołączyła: 06 Wrz 2004
Posty: 90
PostWysłany: Pon 03 Paź, 2005 19:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej Wink
Nio pierwszy raz ktoś dojrzał mnie w tym towarzystwie ale do rzeczy Wink
Miałam operacje na... staw skokowy <chrzęstno-kostna martwica w obrębie bloczka kości skokowej lewej> Smile Ze szpitalem mam bardzooo miłe wspomnienia i ciesze się że za pół roku znowu będe miała okazję tam być ;D Zależy na kogo się trafi Wink Naprawdę nie żałuje że wtedy powiedziałam TAK Smile A gorset ? Skoro trzeba, to trzeba Smile
Pozdrawiam Smile
HeLenKa! ;*

_________________
Najpiękniejszy uśmiech ma ten, kto wiele wycierpiał.. (:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2071312
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |