| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
szkodliwe, czy nie??
Autor Wiadomość
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Sro 21 Wrz, 2005 22:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A tabaka? Jak bardzo jest szkodliwa?
Wypowiedzcie sie jesli wiecie lub macie linki do zrodel ;]
Dla niewtajemniczonych - tabaka jest to zmielony tyton z dodatkami ziol ew olejkow lub roznych innych specyfikow ktory wciaga sie przez nos Smile

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
Robal Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 200
PostWysłany: Sro 21 Wrz, 2005 22:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przy częstym stosowaniu rozwala śluzówki. Powoduje ich przerost, rogowacenie, kłopoty z ukrwieniem, pękanie itp. Podobnie jak np kokaina przyjmowana wziewnie, z tym, że tabaka nie jest produktem jednolitym fizycznie, ale posiada w swoim składzie rózne fragmenty- bardziej i mniej miękkie, rozpuszczalne i nierozpuszczalne itp. Organizm ludzki ma mechanizmy wydalające zanieczyszczenia z układu oddechowego, ale mamy je w spadku po zwierzetach mających korpus w poziomie (uległy tylko śladowej ewolucji), więc działają bardzo mało wydajnie i dlatego tabaka, powodująca mechaniczne drażnienie, jest szkodliwa dla człowieka bardziej niż np dla szczura. Po prostu zawsze część z niej zostaje w płucach.
Dodatkowo ponieważ wszystkie zanieczyszczenia które "odcharczamy" są z zasady połykane tabaka przyczynia się także do uszkodzeń układu pokarmowego (nie dam głowy, ale możliwe że np powoduje wrzody żołądka. Tak działają papierosy, choć obecnie wykazano, że jednak większość owrzodzeń żołądka jest pochodzenia bakteryjnego).
Wydaje mi się, że również poprzez substancje mutagenne zawarte w tabace może dochodzić do uszkodzeń jąder komórkowych komórek układu pokarmowego i oddechowego (oraz innych, bo przecież w płucach bez problemu przenikają do krwiobiegu).
W każdym razie tabaka jest na pewno mniej skutecznie wydalana i bardziej drażniąca mechanicznie, a w efekcie bardziej szkodliwa dla ludzkiego organizmu niż dym z papierosa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5301654
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Sro 21 Wrz, 2005 23:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Do pluc leci? O to zes mnie przestraszyl musze przyznac.
Slyszalem kiedys ze ludzki organizm jest tak stworzon yze do pluc leci tylko woda i dym a zadne paprotki nie i teraz sie zaszokowalem Smile

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
Robal Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 200
PostWysłany: Sro 21 Wrz, 2005 23:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A niby azbest to co? Woda? A raka powoduje. Pewnie, ze leci. I do tego wyjśc nie chce bo grawitacja przeszkadza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5301654
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Sro 21 Wrz, 2005 23:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

OŻ ! Jeszcze troche i bym przestal tabaczyc.
A moglbys podac jakies zrodla swojej wiedzy? Stronki czy jakies ksiazki? Bo chetnie bym sobie na ten temat poczytal biggrin

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
Robal Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 200
PostWysłany: Sro 21 Wrz, 2005 23:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Głównie to co pamiętam z wykładów z toksykologii. Po części zlepek wiedzy i z innych tematów (genetyka, anatomia) no i trochę dorzuconej mojej specjalizacji. Nic konkretnie na temat tabaki, ale jakoś tak mi wynika jak poskładałem co wiedziałem Razz . Jak chcesz to mogę poszukać po necie (elsevier, springer itp), ale nie wiem czy znajdę coś dokładnie na temat tabaki bo świat raczej mało ją zna. W każdym razie zainteresowało mnie, bo ostatnio sam sie u znajomych tabaką raczyłem.
W każdym razie pisałem na tyle ogólnikowo, że wiele pomylić się nie mogłem Smile

eee. Nie jest źle. Świat jednak dobrze zna tabakę.
Wejdź na stronę http://www.highwire.org/ i wpisz w okienku keywords słowo "snuff". A potem czytaj, czytaj, czytaj... część to abstrakty, ale część to pełne artykuły. Tylko jak nie masz to zainstaluj acrobata. W każdym razie z zasady z abstraktów już da sie wyczytać jak coś zadziałąło, a podłoże molekularne niekoniecznie jest potrzebne.


Ostatnio zmieniony przez Robal dnia Sro 21 Wrz, 2005 23:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5301654
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Sro 21 Wrz, 2005 23:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hehe ja tabacze ponad rok ale ostatnimi miesiacami na wieksza skale wie sie zainteresowalem szkodliwoscia ;]
Jakbys cos mial to pisz pisz ;D Chetnie poczytam.

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
rogallo Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 6
PostWysłany: Pią 18 Lis, 2005 21:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tabaczka nie jest szkodliwa, raka nie powoduje, nie odstaje się do płuc, jedynie co to do żołądka i przy przedawkowaniu jedeorazowym mozna dostac torsji. Tabaka jest zmielonym tytoniem z różnymi innymi przyprawami, poprawia krążenie krwi(gawith czarna), przepycha nos. Negatywne skutki to co najwyżej torsje, krwawienie z nosa. Powoduje uzależnienie znacznie mniejsze niz od papierosów. Papierosy palimy i dym tytoniowy wraz z CO i nikotyną oraz substancjami smolistymi dostaje się do płuc, tabakę wąchamy albo jak kto woli wciągamy prawie wszystko zostaje w nosie, z nosa zostaje wydalone na zewnątrz wraz z zanieczyszczeniami(katar), dlatego zbyt częste jej stosowanie może powodować krwawienie z nosa. Nikogo do niczego nie namawiam, ale sam uważam że wąchanie tabaczki jest fajne, polecam Gawith czarną oraz Medicated seria 99(dwie najmocniejsze dostępne na rynku).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yan
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 18 Lis, 2005 21:37   

Gawith to mi mydlem zalatuje,a medic jest dobry tylko ze wzgledu na to,ze jak masz katar,potrafi przeswidrowac kinola.Preferuje Gawith Cola,ew.WoS.
Powrót do góry
rogallo Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 6
PostWysłany: Pią 18 Lis, 2005 21:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Gawith Cola jest słaba, cukierkowa nawet kichnięcia nie powoduje, a gawith czarna jest mocna i powoduje ze przez 5 minut czujesz jak bys przynajmniej te 0.4l wódki wypił.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yan
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 18 Lis, 2005 21:57   

Tu nie chodzi o "faze",tylko o doznania metafizyczne typu aromat.

Powiedz jeszcze,ze walisz przez rure ;x
Powrót do góry
rogallo Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 6
PostWysłany: Pią 18 Lis, 2005 22:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

aromat ma fajny kazda jaka do tej pory probowalem a moc jej jest moim zdaniem prawie najwazniejsza przez rure wacham zawsze(od 3 ładnych lat ją wciągam).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yan
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 18 Lis, 2005 22:43   

IMO przez rure to profanacja,nie mniejsza niz ladowanie fajek do tabaki.

Z reki lepiej czuc aromat.Poza tym,tabaka to nie fajki,nie zazywa sie po to by sie sfazowac,ale jak juz mowilem dla uczuc metafizycznych,dla klimaciku :>
Powrót do góry
rogallo Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 6
PostWysłany: Pią 18 Lis, 2005 23:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Yan napisał/a:
IMO przez rure to profanacja,nie mniejsza niz ladowanie fajek do tabaki.

Z reki lepiej czuc aromat.Poza tym,tabaka to nie fajki,nie zazywa sie po to by sie sfazowac,ale jak juz mowilem dla uczuc metafizycznych,dla klimaciku :>

sam jestes jak ta profanacja wejdz sobie na polska strone tabaki i zobacz jak sie wciaga, ja uwazam ze klimat jest wtedy gdzy jest moc, wciagam bo to lubie a nie ze wciagam bo szpanuje, wciagam nawet bo musze, wciagam bo nie zasne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yan
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 18 Lis, 2005 23:57   

www.tbx.pl ?

Na forum sa jakby dwa obozy,jedni stoja za rura,drudzy za reka.Popieram tych drugich,a wciaganie przez lufe uwazam za unizanie tabaki do poziomu amfy.Chcesz zeby koplo?Kup sobie bialego.

Cytat:
sam jestes jak ta profanacja

waz slowa,ja nie jezdze po tobie bo masz odmienne zdanie,co najwyzej wyrazam swoje :>
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |