| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
czy takie zmiany w okresie dojrzewania są normalne?
Autor Wiadomość
Ambra Płeć:Kobieta

Dołączyła: 26 Gru 2004
Posty: 21
PostWysłany: Wto 01 Lis, 2005 15:51   czy takie zmiany w okresie dojrzewania są normalne? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałyśmy z koleżankami i zmianach w okresie dojrzewania. Każda z nas ma jakieś dziwne sensacje z tym związane. Chciałybyśmy wiedzieć, czy to jest normalne. Po kolei:
jednej zaczęły się mocno kręcić włosy (zawsze miała proste a teraz ma takie prawie sprężynki)
inna zrobiła się cała włochata- ma dłufie włosy na rękach (mama zabrania jej tam golić), meszek na twarzy a na brodzie nawet kilka grubszych włosków, włosy łonowe rosną jej prawie do pępka, na całym ciele wyrastają jej pojedyncze włoski podobne grubością do włosków pod pachami, a nawet na piersiach ma króciutkie ale widoczne ciemne włoski a wokół jednej brodawki kilka grubszych i dłuższych
mi zjaśniały oczy i porobiły się jakby rozstępy na biuście
dwie koleżanki mają jakieś takie przerośnięte i wystające wargi sromowe
dwie z nas mają bardzo dużo wydzieliny z pochwy a jedna czuje się odwrotnie- za sucho (wszystkie mamy już miesiączki)
skóra u Kasi pokryła się całą takimi ciemnymi pieprzykami-ma je dosłownie wszędzie
Ani ściemniały włosy i zniknęły piegi
Czasem silnie podniecamy się z byle powodu- nawet od reklamy w telewizji czy na widok na ulicy fajnego chłopaka (ale obcego)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kradziejka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 01 Lis, 2005 16:06   

rośnięcie włosów, rozstępy na biuście, zmiany w wyglądzie warg sromowych [?], wydzielina, zniknięcie piegów, ściemnienie [tak sie pisze?] włosów - to sa zmiany związane z dojrzewaniem napewno
reszta hm, według mnie chyba też ale nie jestem do końca pewna, wiec mi nie wierz:)
Powrót do góry
Gabra
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 01 Lis, 2005 16:57   

cala skora w pieprzykach?z tym lepiej do dermatologa [lekarz zajmujacy sie skorą]
a te wargi sromowe to juz sprawa indywidualna Razz
a czy twoja kolezanka ta owlosiona to nie jest brunetką?
Jezeli tak,to niestety tak ma.
Powrót do góry
Iśka Płeć:Kobieta
Aktywista
zmiana
Aktywista

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2003
Posty: 1093
PostWysłany: Wto 01 Lis, 2005 21:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A więc odpowiadam po kolei Wink :
• czy kręcenie włosów jest związane z okresem dojrzewania nie wiem, ja mam od zawsze proste i nigdy mi się nie kręciły, jaki może być tego powód nie wiem, najlepiej zapytać stylisty czy fryzjera, oni powinni wiedziec jakie są powody skręcenia się włosów Wink
• rośnięcie włosów pod pachami, na łonie, na nogach, na rękach jest jak najbardziej normalne. Tak to jest, że niektórzy mają trochę więcej testosteronu od innych i włosy łonowe rosną np. aż do pępka. Dodatkowo brunetki (oraz ogolnie ludzie o ciemnym kolorze włosów) mają też ciemniejsze włosy na innych częsciach ciała. Włowy wokół sutków są normalne. Tak po prostu jesteśmy stworzeni Wink Btw: dobrze że mama koleżanki nie pozwala jej na golenie włosów na rękach, bo potem będzie jeszcze gorzej, będą mocniejsze, gęstsze i bardziej widoczne.
• o rozjaśnieniu oczu jeszcze nie słyszałam, ale pezykładowo mi ściemniały więc nie widzę żadnych przeszkód żeby miały rozjaśnieć Wink Rozstępy na biuście są związane z szybkim przyrostem tkanki tłuszczowej. To częsta "przypadłość" w okresie dojrzewania. Rozstępy często pojawiają się też na udach, czasem brzuchu, po prostu tam gdzie szybko przybierasz Wink
• wargi sromowe każda kobieta ma inne, jedna mniej - druga bardziej "wystające". To całkiem normalnie i nic strasznego.
• tak samo jak z wargami sromowymi jest z wydzieliną śluzową. Każda kobieta ma odpowiednie dla jej organizmu ilości. Moja koleżanka np. przez cały miesiąc nie rozstaje się z wkładkami, a ja używam ich maksymalnie 3 dni w miesiącu, w reszte nie sa potrzebne. O wydzielinę śluzową możecie zacząć się martwić wtedy kiedy będzie ona chorobowa (tzw. upławy chorobowe), czyli będzie miała zielonkawy, żółtawy lub różowawy kolor, i kiedy brzydko pachną. Już na WŻR pytałyśmy się kiedyś pani czy to normalne że jadna ma jakby za mało a inna za dużo, odpowiedź była taka że to jak najbardziej normalne.

http://www.resmedica.pl/zdart110011.html napisał/a:
Nawet obfite upławy nie zawsze świadczą o stanie chorobowym i nie wymagają leczenia, choć czasem są odczuwane przez kobiety jako nieprzyjemne. Fizjologicznie pochodzą m.in. z przedsionka pochwy, gdy w wyniku ekscytacji płciowej głównie gruczoły przedsionkowe większe (Bartholina) produkują duże ilości śluzu ułatwiające wprowadzenie prącia do pochwy. Również w okresie dojrzewania płciowego w wyniku "burzy hormonalnej" dziewczęta skarżą się na obfitą, białawą wydzielinę z pochwy.

(...)
Niejednokrotnie jednak upławy świadczą o stanie chorobowym i są jedną z najczęstszych przyczyn zgłaszania się kobiet do ginekologa.

Występują one przede wszystkim w zakażeniu pochwy i sromu. Powodują uczucie dyskomfortu, pieczenia i świądu. Może im wówczas towarzyszyć nieprzyjemny zapach, bolesne stosunki płciowe, czasem występują stany podgorączkowe i dreszcze. Przyczyną zakażenia są drobnoustroje przenoszone drogą płciową (np. Gardnerella vaginalis, Neisseria gonorrhoeae, Chlamydia trachomatis, Trichomonas vaginalis czy Herpes simplex - wirus opryszczki typ II, płciowy). Innym źródłem upławów może być zakażenie drożdżakami (Candida albicans) lub często spotykane u kobiet w okresie przekwitania zanikowe zapalenie pochwy (spowodowane zaburzeniami hormonalnymi).

Przewlekłe używanie tamponów czy podkładek higienicznych utrudniające odpływ wydzieliny i dostęp powietrza do pochwy może wtórnie spowodować rozwój beztlenowców i wystąpienie Bacterial vaginosis.

(ciekawa strona, poczytajcie sobie Smile )

• pieprzyki wbrew pozorom pojawiają się na ciele przez całe życie, nie tylko w okresie dojrzewania. Mi pojawiają się cały czas (jestem jeszcze w okresie dojrzewania), ale np. mojej mamie też. Każde ciało, każdy organizm jest inny i tak jak w wyżej opisanych przypadkach u każdej osoby będzie to inaczej wyglądało. Myślę, że pojawienie się dużej ilości pieprzyków u Kasi jest normalne. Mogą one jednak z czasem przerodzić się w te niebezpieczne, które trzeba usunąć. Ja jednak myślę, że jak na okres dojrzewania to normalne. Jeśli Kasia chce się upewnić, że nic jej nie grozi niech uda się do dermatologa Wink
• mi też, ku mojemu niezadowoleniu, ciemnieją włosy - to całkowicie normalne. Znikanie piegów też.
• no cóż, to że się podniecacie to nic dziwnego. W końcu hormony w was wariują Wink A kiedy chłopak jes na prawdę ładny, hehe... Nie ma się czego wstydzić. To też jest normalne.

A na zakończenie uważam, że bardzo mądrze postępujecie dzieląc się swoimi problemami i doświadczeniami, to uczy Smile
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |