| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Problemy z tatą :(:(:(
Autor Wiadomość
Pink Panter14 Płeć:Kobieta
Junior
Junior

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lis 2007
Posty: 149
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Pią 30 Maj, 2008 18:22   Problemy z tatą :(:(:( Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bardzo Was proszę o jakiekolwiek wsparcie psychiczne, bo już nie mogę sobie poradzić z pewnym kłopotem. Może to będzie nudne, ale muszę to z siebie wyrzucić, a nie mam komu SadSad. Otóż mój tata od kilkunastu lat pali. Chociaż już wielokrotnie obiecywał, że z tym skończy, to słowa nie dotrzymywał. Dzisiaj był u lekarza, który zapisał mu jakiś proszek do wdychania i powiedział, że jeśli nie będzie tego brać to będzie potrzebny już do końca tlen. A nie oszukujmy się, to jest czekanie na śmierć. Powiedzcie, co byściezrobili na moim miejscu, bo ja już nie mam psychicznie siły.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pią 30 Maj, 2008 18:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Poszedłbym zapalić.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pink Panter14 Płeć:Kobieta
Junior
Junior

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lis 2007
Posty: 149
PostWysłany: Pią 30 Maj, 2008 19:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Naprawdę dzięki za jakże ,,cenną" radę.. Jak czujesz potrzebę, żeby z kogoś kpić i drwić, to lepiej byłoby, gdybyś w ogoóle nie wypowiadał się w danej sprawie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cornelia.j.m Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Kwi 2007
Posty: 315
PostWysłany: Sob 31 Maj, 2008 14:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Musisz zdac sobie sprawe ze to nałog, a nalog baaardzo trudno zwalczyc. Byc moze Twoj ojciec rowniez w duchu obiecuje sobie ze z tym skonczy ale poprostu nie ma na tyle silnej woli, zeby sobie z tym poradzic. Ja tez mam ojca ktory kilkanascie lat pali. Nawet juz z nim o tym nie gadam bo wiem ze to nic nie da. Organizm tak bardzo sie przyzwczail ze zaczyna "wariowac" jesli nie dostarczy sie mu tych substancji ktore znajduja sie w papierosie. Najlepiej poprostu nie zaczynac palic ale jak sie juz zaczelo to trzeba wszystko robic zeby to przerwac. Fakt faktem ze przez papierosy wiele chorob sie ujawnia, niestety osoba ktora jest uzalezniona sama raczej nie potrafi poradzic sobie z tym nalogiem. Radzilabym raczej wspierac ojca. Jesli lekarz mu nie przegadal to moze zrobi to jakies stowarzyszenie zwalczajace uzaleznienia od papierosow?
Ale dostepne sa rowniez pastylki lub plastry przeciwnikotynowe, np Nicorette. Moze sproboj namowic ojca zeby zaczal tego uzywac, najwazniejsze zeby przynajmniej sprobowal.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
pytac+na+PW
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sob 31 Maj, 2008 14:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jak to przeciwnikotynowe, skoro ten syf jest po prostu nasączony nikotyną? Krążą nawet legendy o ludziach co rzucili palenie, a uzależnili się od plasterków Smile

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cornelia.j.m Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Kwi 2007
Posty: 315
PostWysłany: Sob 31 Maj, 2008 14:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hmm a tego to nie wiedzialam szczerze mowiac, ale legendy to legendy, jak nie plasterki to pastylki np. Niquitin

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
pytac+na+PW
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sob 31 Maj, 2008 16:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

We wszystkich środkach na rzucanie palenia substancją czynną jest nikotyna, bez różnicy czy są to pastylki, plasterki czy czopki.

BTW, dzisiaj Międzynarodowy Dzień Bez Papierosa, z tej okazji postanowiłem być antyglobalistą Smile

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sob 31 Maj, 2008 16:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Słupek - nie może być mowy o uzależnieniu od "plasterków". Uzależnienie od nikotyny, tej w papierosach, czy tej w plasterkach niczym się nie różni od siebie, prócz tego że plasterki nie szkodzą zdrowiu.

Dodatkowo plasterki, tabletki i wszystkie tego typu specyfiki są bardzo mało użyteczne, bo uzależnienie, plus bardzo duża przyjemność płynąca z zapalenia papierosa są po prostu silniejsze : )

Pink Panther - Spokojnie, nie ma się co martwić. Nie wierć też dziury w brzuchu ojcu żeby przestał palić, bo nic to nie da. Po prostu przyzwyczaj się że tak jest i już. Każdy ma prawo do swoich przyjemności, nie uważasz : )?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pink Panter14 Płeć:Kobieta
Junior
Junior

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lis 2007
Posty: 149
PostWysłany: Nie 01 Cze, 2008 10:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ta każdy ma prawo, ale niech te przyjemności nie odbywają się kosztem cudzego zdrowia. Nie potrafię być szczęśliwa, kiedy nie jestem pewna jutra.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cornelia.j.m Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Kwi 2007
Posty: 315
PostWysłany: Pon 02 Cze, 2008 17:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

no fakt ze osoba palaca w domu naraza domownikow na palenie bierne czyli sila rzeczy zmusza do wdychania tego swinstwa, niemniej jednak uwazam ze sama nie poradzisz sobie z problemem swojego ojca, on musi chciec rzucic palenie..

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
pytac+na+PW
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pon 02 Cze, 2008 19:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Co wy z tym paleniem biernym? A samochody na ulicach Cię nie denerwują? Ich wpływ na Twoje zdrowie jest dużo gorsze niż palący ojciec. Wierz mi.

Pink Panther - Jeśli pali od 20-go roku życia powiedzmy. Powiedzmy paczkę dziennie. To wierz mi - poczuje efekty tego w wieku 60-70 lat, nie wcześniej. Nie ma się czym przejmować, palenie zabija, ale zabija baaaaardzo powoli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pink Panter14 Płeć:Kobieta
Junior
Junior

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lis 2007
Posty: 149
PostWysłany: Pon 02 Cze, 2008 20:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nie no, nie od 20 roku życia..Gdzies tak od 30.

[ Dodano: Pon 02 Cze, 2008 20:27 ]
i nie paczkę dziennie.. Tak 7-12 papierosów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pon 02 Cze, 2008 20:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zawsze można grzecznie tatusia poprosić, żeby udał się na balkon.

BTW, jakie pali? Smile

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Wto 03 Cze, 2008 13:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pink Panther - Paląc od 30-tki papierosy, do tego ledwo dyszke dziennie to wierz mi - nic mu nie będzie. Nawet specjalnie życia mu to nie skróci.

Po prostu przestań się przejmować i już. Jeśli Ci dym nie pasuje - wywal tatusia na balkon i po problemie : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cornelia.j.m Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Kwi 2007
Posty: 315
PostWysłany: Sro 04 Cze, 2008 18:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
Co wy z tym paleniem biernym? A samochody na ulicach Cię nie denerwują? Ich wpływ na Twoje zdrowie jest dużo gorsze niż palący ojciec. Wierz mi.

ale my w tym momencie rozmawiamy o papierosach a nie wplywie spalin na zdrowie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
pytac+na+PW
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |