| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Zakazać DHMO!
Autor Wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sob 07 Lut, 2009 16:16   Zakazać DHMO! Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niewidzialny zabójca

Monotlenek diwodoru (ang. "dihydrogen monoxide", w skrócie DHMO) jest bezbarwny, bezwonny, nie ma smaku i zabija corocznie nieprzeliczone tysiące ludzi. Większość tych zgonów jest spowodowana niezamierzonym wprowadzeniem DHMO do płuc, lecz niebezpieczeństwa związane z tą substancją nie ograniczają się do przypadków inhalacji. Przedłużony kontakt z zestaloną postacią DHMO powoduje rozlegle zniszczenia tkanek. Objawy spożycia DHMO mogą obejmować nadmierne pocenie się, zwiększenie ilości oddawanego moczu, a nawet zaburzenia samopoczucia, nudności, wymioty i zaburzenia równowagi elektrolitycznej organizmu. Pozbawienie dostępu do DHMO oznacza dla osób uzależnionych pewną śmierć.

Monotlenek diwodoru:
jest niekiedy określany jako kwas protonowy i jest głównym składnikiem kwaśnych deszczów,
przyczynia się do zwiększenia efektu szklarniowego na Ziemi,
może być przyczyną poważnych poparzeń,
współuczestniczy w procesach erozji gleb,
przyspiesza korozję i rdzewienie wielu metali,
może spowodować awarię urządzeń elektrycznych,
zmniejsza skuteczność działania hamulców samochodowych,
został wykryty w komórkach nieuleczalnych nowotworów złośliwych,
Zanieczyszczenie osiągnęło rozmiary epidemii!
Duże ilości monotlenku diwodoru zostały znalezione we właściwie wszystkich strumieniach, jeziorach i zbiornikach współczesnej Ameryki. Ale skażenie nie ogranicza się do jednego kraju i przybrało zasięg globalny: substancje te znaleziono nawet w lodzie Antarktydy. W dolinach wielkich rzek DHMO powoduje niekiedy zniszczenia idące w miliony dolarów.

Pomimo zagrożeń, DHMO jest wciąż używany
jako rozpuszczalnik i czynnik chłodniczy w przemyśle,
w reaktorach jądrowych,
w produkcji pianek z tworzyw sztucznych,
jako opóźniacz zapłonu
na wiele sposobów podczas okrutnych doświadczeń na zwierzętach,
podczas rozprowadzania pestycydów; nawet po starannym spłukaniu otoczenie pozostaje zanieczyszczone DHMO,
jako dodatek do "szybkiej żywności" i innych produktów żywnościowych.
Fabryki zrzucają odpadowy DHMO do rzek i oceanów i nie udaje się tego w żaden sposób powstrzymać, ponieważ ta praktyka jest wciąż legalna. Wpływ DHMO na dziką przyrodę jest również przeogromny i nie wolno nam tego dłużej ignorować.

Ten horror trzeba powstrzymać!
Rząd amerykański odmówił wprowadzenia zakazu produkcji, rozprowadzania i stosowania tej niebezpiecznej substancji chemicznej powołując się na jej "ważność dla stanu gospodarki narodowej". Faktycznie, marynarka i inne organizacje wojskowe prowadza eksperymenty z DHMO i projektują kosztujące miliardy dolarów urządzenia do kontrolowania i wykorzystania DHMO podczas wojen. Setki wojskowych instytutów wojskowych otrzymują całe tony DHMO za pomocą skomplikowanych instalacji podziemnych. Wiele z nich przechowuje zapasy DHMO do używania w przyszłości. Jeszcze nie jest za późno!
Zacznij działać TERAZ by uniemożliwić przyszłe skażenia. Dowiedz się więcej o tym niebezpiecznym związku chemicznym. To, czego nie znasz, też może zaszkodzić tobie i innym na całym świecie.


http://chemfan.pg.gda.pl/Chemiczny_Hihot/Zakazac_DHMO.html

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chippy
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 07 Lut, 2009 16:22   

Rzeczywiście to jest bardzo groźne zjawisko. Tylko to trudne do powstrzymania..
Powrót do góry
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Nie 08 Lut, 2009 00:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czy czasem już tego tu nie wrzucałeś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Nie 08 Lut, 2009 00:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie pamiętam. Wyszukiwarka mówi, że nie. Zagrożenie jednak dalej istnieje, więc warto przypomnieć Rolling Eyes

Nosz, przez Ciebie wzięło mnie na czytanie swoich starych postów. Nawet ciekawe Mr. Green

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Nie 08 Lut, 2009 09:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Twoje? Niezaprzeczalnie ciekawe ; )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Nie 08 Lut, 2009 11:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Myślałam że tacy jak Ty gardzą wszelką działalnością ekologiczną, więc wielkie zaskoczenie Smile rzecz w tym że ludzie poczują zagrożenie dopiero po jakiejś wielkiej i groźnej epidemii/katastrofie, na razie dla większości to pseudo - eko - gadanie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Nie 08 Lut, 2009 11:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Myślałem, że się na to złapie jakiś gimnazjalista, a nie Ty biggrin Przeczytaj jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chippy
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 08 Lut, 2009 12:02   

Słupek napisał/a:
Objawy spożycia DHMO mogą obejmować nadmierne pocenie się, zwiększenie ilości oddawanego moczu, a nawet zaburzenia samopoczucia, nudności, wymioty i zaburzenia równowagi elektrolitycznej organizmu. Pozbawienie dostępu do DHMO oznacza dla osób uzależnionych pewną śmierć.


Coś mi tu nie pasuje..


Słupek napisał/a:
w produkcji pianek z tworzyw sztucznych,
jako opóźniacz zapłonu
na wiele sposobów podczas okrutnych doświadczeń na zwierzętach,
podczas rozprowadzania pestycydów; nawet po starannym spłukaniu otoczenie pozostaje zanieczyszczone DHMO,
jako dodatek do "szybkiej żywności" i innych produktów żywnościowych.


No kurde, coś mi tu nie pasi...


Słupek napisał/a:
zmniejsza skuteczność działania hamulców samochodowych,



Wiem, to jakiś żart Smile
Powrót do góry
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Nie 08 Lut, 2009 12:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wszystkie te informacje są prawidziwe, więc nie wiem o co Ci chodzi Rolling Eyes

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chippy
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 08 Lut, 2009 12:33   

ale tak to jakoś nie łączy się w kupę Smile
Powrót do góry
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Nie 08 Lut, 2009 18:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

O, Akacyjka się dała złapać ; )

Moja Droga, "Monotlenek diwodoru", mówi Ci to coś ; )?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Nie 08 Lut, 2009 19:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Uuu ;( no i ukazała się w końcu moja mentalność gimnazjalisty i co więcej bzik na punkcie ekologii, co pewnie ktoś już zdążył zauważyć ;p i szczerze mówiąc pierwszy raz spotykam się z taką nazwą i nie przeczę że akurat chemii to ja trochę nie doceniam ;p

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Nie 08 Lut, 2009 20:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pewnie różnym Alom Gore'om też wierzysz na słowo Smile

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Nie 08 Lut, 2009 20:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie jest tak że wierzę na słowo wszystkim, są różne teorie i trudno mi zweryfikować która jest prawdziwa, bo mam zbyt małą wiedzę, a wiadomo że niektórym ekologia może się bardzo opłacać, tak samo jak spychanie problemu i wyśmiewanie ekologów. Wiem że moje poprzednie słowa tego nie potwierdzają, ale to nawet nie chodzi o konkretny czynnik czy on jest czy go nie ma, ale łatwiej chociażby wrzucić wszystkie odpady do rzek niż starać się je zneutralizować i fabrykom zawsze będzie na rękę żeby odrzucać i wyśmiewać ochronę środowiska.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Nie 08 Lut, 2009 21:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Fabrykom bardzo jest na rękę lobbować za ochroną środowiska Smile
http://www.youtube.com/watch?v=kd0W5AfR2Lg

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |