| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Słodko-gorzkie
Autor Wiadomość
Keśka Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 24 Sie 2003
Posty: 185
PostWysłany: Pią 25 Lis, 2005 23:37   Słodko-gorzkie Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Opinia jest subiektywna.
Tak jak smak gorzkiej czekolady
na zaspokojenie głodu.
Chcę ufać słowom -
nie obrazom i przekonaniom.
Zaufam doświadczeniom.
Gdzie ten szyfr do prawdy
bym mogła rozpaczać
że nie umiem go złamać?
Niebo jest dzisiaj karminowe
a gorycz tak słodka
jak Twój uśmiech do kogoś innego.


Czekam. Jeśli nadal nikt tu nie będzie zaglądał - usunę. I tak nie czytacie.

_________________
Emancipate yourselves from mental slavery
None but ourselves can free our minds.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6324199
pola Płeć:Kobieta

Dołączyła: 19 Lis 2005
Posty: 29
PostWysłany: Nie 27 Lis, 2005 16:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dosyć fajne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
828093
Keśka Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 24 Sie 2003
Posty: 185
PostWysłany: Nie 27 Lis, 2005 19:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

O, dziękuję

_________________
Emancipate yourselves from mental slavery
None but ourselves can free our minds.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6324199
czemia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 19 Lis 2005
Posty: 16
PostWysłany: Sob 03 Gru, 2005 12:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Super. Muszę troszeczkę więcej czytać twojej poezji Keśka Wink

_________________
http://img220.imageshack.us/img220/1585/1208uh2.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tsej
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 03 Gru, 2005 15:04   Re: Słodko-gorzkie

Keśka napisał/a:
Opinia jest subiektywna.
Tak jak smak gorzkiej czekolady
na zaspokojenie głodu.

dzióra

Chcę ufać słowom -
nie obrazom i przekonaniom.
mniejsza dzióra ale dzióra
Zaufam doświadczeniom.
co ma piernik do wiatraka
Gdzie ten szyfr do prawdy
bym mogła rozpaczać
że nie umiem go złamać? -ładne trzy wersy ale po kiego kija ?
kogo obchodzi niebo?
Niebo jest dzisiaj karminowe
tu poniżej jest coś ciekawe jakaś spójność z początkiem i ciekawa puenta ale środek "wiersza" to stek bzdur
a gorycz tak słodka
jak Twój uśmiech do kogoś innego.


Czekam. Jeśli nadal nikt tu nie będzie zaglądał - usunę. I tak nie czytacie.
Powrót do góry
Keśka Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 24 Sie 2003
Posty: 185
PostWysłany: Nie 04 Gru, 2005 11:05   Re: Słodko-gorzkie Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tsej napisał/a:
Keśka napisał/a:
Opinia jest subiektywna.
Tak jak smak gorzkiej czekolady
na zaspokojenie głodu.

dzióra (dysortografia? i czy nie widzisz powiązania między pierwszym wersem a trzema poniżej?)

Chcę ufać słowom -
nie obrazom i przekonaniom.
mniejsza dzióra ale dzióra (Chcę ufać słowom, ale nie mogę w nie uwierzyć, dopóki sama nie doświadczę, że są prawdziwe)
Zaufam doświadczeniom.
co ma piernik do wiatraka (?)
Gdzie ten szyfr do prawdy
bym mogła rozpaczać
że nie umiem go złamać? -ładne trzy wersy ale po kiego kija ? (nie no, chyba nie potrafisz myśleć logicznie, bo moim zdaniem łatwo jest połączyć trzy poprzednie wersy z tymi trzema na zasadzie: ktoś mi coś powiedział i nie wiem, czy powinnam w to uwierzyć, bo jestem uprzedzona i mam utrwalone obrazy, które przeczą tym słowom. Więc chcę przekonać się sama i odnaleźć jakiś trop, który mi podpowie, w co mam wierzyć i jaka jest prawda. Już?)
kogo obchodzi niebo? (widać, że chyba sam nie piszesz wierszy, bo żaden wiersz nie może być zbiorowiskiem myśli ujętych w ładne słowa, które dla czytelnika nic nie znaczą. Potrzeba jakiejś drogi dotarcia. Karminowe niebo ma być obrazem, który trochę oderwie czytelnika od treści wiersza i skłoni do zastanowienia się: "Czy to coś oznacza?". Oczywiście, że nie oznacza, ale to taki haczyk. Poza tym kiedy pisałam ten wiersz, niebo było karminowe od efektów świetlnych na Starym Mieście i tyle.)
Niebo jest dzisiaj karminowe
tu poniżej jest coś ciekawe jakaś spójność z początkiem i ciekawa puenta ale środek "wiersza" to stek bzdur (ech... czyli zarzucasz mi niespójność wiersza i brak jego sensu? Dobra, tłumaczę. Na początku - chodzi o opinię. Ja myślę, że ktoś jest wspaniały, mam co do niego pozytywne uczucia. Ktoś inny mówi mi, że myślę niesłusznie, bo według tego kogoś jest zupełnie inaczej. Nie chcę uwierzyć, bo jestem przekonana inaczej i wolę ufać pozorom. Więc dochodzę do wniosku, że muszę wszystkiego doświadczyć. Jednocześnie jestem bardzo ciekawa, jaka jest prawda, chociaż wiem, że nie będę potrafiła jej odkryć, chyba że dowiem się wprost od tamtej osoby. Na końcu - wspomniane już niebo, które jest jakby oddechem przed puentą. I, na koniec - powrót do wspomnianej czekolady, która tym razem jest metaforą czegoś innego, a to banalne, bo - jednostronnej miłości. Połączenie z całością? Co do obiektu tej miłości mam mieszane uczucia i nie jestem pewna, czy mam wierzyć komuś innemu, czy sobie. Proste?)
a gorycz tak słodka
jak Twój uśmiech do kogoś innego.


Pozdrawiam.

_________________
Emancipate yourselves from mental slavery
None but ourselves can free our minds.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6324199
Ariamehr
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 04 Gru, 2005 17:16   

Krytyk nie musi być poetą.
Swoją drogą proponuję wam na początek, by podszkolić warsztat, ćwiczenie polegające na pisaniu wszelkiej maści sonetów, gazeli itp.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |