| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Palenie marihuany.
Autor Wiadomość
Ant0n
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 11 Lut, 2006 12:31   

ale przez x miesiecy wywyzszales sie wiekiem, wiec sorry, sam sobie zasluzyles na taka przypinke !

i gowno, nic nie ma to wspolnego z fajkami, po za tym, ze i to i to uzaleznia. Sok jablkowy tez uzaleznia, a nikt go nie porownuje do marihuany. Dzialanie jest inne.
Przejdź na dół
Wielka Łapa Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 87
PostWysłany: Sob 11 Lut, 2006 15:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że stawianie piwa, fajek, maryhy i innych używek w jednym rzędzie może być słuszne. Bo właściwie różnia się tym, że te pierwsze są legalne, a te drugie nie. Działanie jest inne, ale trudno wymagać żeby się niczym nie różniły. Pamiętajmy, że to co jest legalne jest tylko przepisem prawnym i o tym zadecydowali ludzie.

I nie zapominajmy o tym, że np. niewielkie ilości alkoholu są nawet wskazane, bez papierosów można się obejść, chociaż wykazano, że u osób palących nikotynę zmniejsza sie ryzko zachorowania na Parkinsona, ale to co powoduje palenie ogółem daje bilans na 0%. Tak samo z (meta)amfetaminą, jako środek który zmniejsza reakcje nerwowe i nie trzęsą się ręce...

Praktycznie każdy lek, grzybek lub roślinka może stać się używką. Lecz narkomania zaczyna się wtedy gdy bierzemy ot tak bez powodu, nie w celach medycznych.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sob 11 Lut, 2006 22:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Anton - A co jeśli mam 50 lat?

Uważasz że papieroski nie szkodzą? To fakt, jeśli chodzi o dojrzałość to jestem o 50 lat starszy od Ciebie...

Wielka Łapa - Akurat narkotyki są wykorzystywane w medycynie - więc mają swoje zastosowanie. Tak samo jak klej przecież nie jest używką - szkoda tylko że tak go się używa...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Blanka Płeć:Kobieta
Moderator


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Sty 2003
Posty: 632
PostWysłany: Sob 11 Lut, 2006 23:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A dla mnie bez róznicy czy stawia się to w jednym rzędzie... dla mnie ważne jest to, do czego prowadzi "jednorazowe" uzycie... papierosy, marichuana... pomyślmy do czego to prowadzi...chcemy więcej...coraz więcej...a może hery? też z roślinki! a potem kooka? hhmmm a poem amfa...a potem dworzec, brak kasy, zygi i GÓWNO z którego cholernie trudno wyjść... niby są ludzie, którzy potrafią nad tym panować... gratulacje dla nich...a co z resztą? Temat był o legalizowaniu... ponoć w państwie ważne jest dobro wiekszosci wiec... to nie jest dobry pomysł...

Picie piwa... to chyba zdarza się każdemu, a przynajmniej bardzo dużej ilosciu ludzi i nie sądzę, żeby było to coś złego...troszkę w upalny dzien- chyba nie przestępstwo, gorzej jeśli prowadzi to później do uzależnień.

A pozatym(DO WSZYSTKICH)- Pamiętaj. To Twoje życie, Twoje zdrowie, Twoja decyzja, Twoja opinia... upadając na dno- cierpisz TY... no i te osoby, którym na Tobie zależy....nie bądź egoistą. To tyle... Zapamiętaj...

_________________
'...abyś pewnego dnia odkrył, że baśń może się nieco różnić od twoich wyobrażeń.'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7399523
Ant0n
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 12 Lut, 2006 04:17   

Shaunri napisał/a:
Anton - A co jeśli mam 50 lat?

Uważasz że papieroski nie szkodzą?

Wtedy stwierdzam, ze moglbys chociaz 1/20 tego czasu posiwecic na edukacje, moze w ten czas, biorac pod uwage inteligencje, zdolal bys czytac ze zrozumieniem i logicznym wyciaganiem wnioskow z moich wypowiedzi.
Powrót do góry
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Nie 12 Lut, 2006 09:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Anton - Jestem inteligentny... Huraaaa... Jakoś nie mam ochoty się kłócić, więc koniec tematu - jestem 50-letnim kretynek i kuniec.

Blanka - Bla bla bla, dlatego ludzie chcą zalegalizować, bo to w końcu "Twoje zdrowie, twoje życie i tak dalej" - Jak chcesz to bierz... Czyż to nie dobry tok myślenia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 12 Lut, 2006 10:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Blanka napisał/a:
A dla mnie bez róznicy czy stawia się to w jednym rzędzie... dla mnie ważne jest to, do czego prowadzi "jednorazowe" uzycie... papierosy, marichuana... pomyślmy do czego to prowadzi...chcemy więcej...coraz więcej...a może hery? też z roślinki! a potem kooka? hhmmm a poem amfa...a potem dworzec


jak juz to po jaraniu najpierw amfa, potem koka, a potem hera. owszem, biale jest popularne, ladwo zalatwic, duzo osob bierze,ale koka jest juz mniej dostepna, jest drozsza, i taka pierwsza lepsza osoba ma na pewno mniejszy dostep niz do amfy, nie mowiac juz o herze, i zadko kto, moze jakis malutki procent osob ktore zaczynaja od jarania na tym koncza, w sumie to zazwyczaj konczy sie na bialym, chyba ze sie nie podoba zostaja przy jaraniu albo niczym. istnieje stereotyp ze jak sie zacznie od jarania konczy sie w monarze. a gowno prawda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ant0n
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 12 Lut, 2006 10:40   

Shaunri napisał/a:
Anton - Jestem inteligentny... Huraaaa... Jakoś nie mam ochoty się kłócić, więc koniec tematu - jestem 50-letnim kretynek i kuniec.

no brawo :D
Powrót do góry
Wielka Łapa Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 87
PostWysłany: Nie 12 Lut, 2006 14:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
Blanka - Bla bla bla, dlatego ludzie chcą zalegalizować, bo to w końcu "Twoje zdrowie, twoje życie i tak dalej" - Jak chcesz to bierz... Czyż to nie dobry tok myślenia?


Każdy zakaz kusi, żeby go złamać, zwłaszcza młodzież, której nie wolno palić i pić przed ukończeniem 18 roku życia. I co? Coś co jest zakazane i nielegalne jest takim "zakazanym owocem". Chociaż po legalizacji marihuany większość mogłaby zacząć ją palić (niestresowaliby się karą), ale wątpię żeby to kogoś zachęciło, ten co che palić to i tak to zrobi, czy jest zakaz czy nie. Zakaz jedynie chamuje "upublicznienie" tego zjawiska do wyższej rangi, bo inaczej co chwila widzielibyśmy ludzi z jointem w ręku.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Nie 12 Lut, 2006 19:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wielka Łapa napisał/a:
Zakaz jedynie chamuje "upublicznienie" tego zjawiska do wyższej rangi, bo inaczej co chwila widzielibyśmy ludzi z jointem w ręku.

Z tego co pamiętam, to np. w takiej Holandii palenie jest dozwolone jedynie w spoecjalnych coffee-sshopach i domach, wiec z tym upublicznieniem to nie do końca prawda. Faktem ejst jednak, ze najlepszym wyjściem jest legalizacja. Z zakazem jest tak jak z prohibicją w USA, wtedy właśnie paradoksalnie wzrosła sprzedaż alkoholu. Tyle że, zamiast państwa zarabiały różne mafie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 12 Lut, 2006 19:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

wydaje mi sie ze nie mial na mysli tego, gdzie sie pali, ale powszechnosc, i przyzwolenie na to.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Nie 12 Lut, 2006 20:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
co chwila widzielibyśmy ludzi z jointem w ręku.

Więc jednak chyba chodzi właśnie o tłumy ludzi palące na ulicach.

A co do tego przyzwolenia, to jesdna sprawa, że prawnie MJ jest zakazana. Druga, ze ludzie ze starszego pokolenia są u nas ostro przeciw, bo się utarł jakiś stereotyp, ze wszyscy co zaczynają z MJ kończą na dworcu. Trzecia sprawa, że zmoich obserwacji wynika, iż większość ludzi gdzieś w granicach powiedzmy trzydziestki nie ma nic przeciwko. W końcu ci najstarsi przeciwnicy odejdą w (że tak to określę) niebyt, natomiast ci co teraz są w gimnazjach i szkołach srednich zyskają prawa wyborcze. Wtedy szanse będzize miała jakaś poważna siła polityczna będąca za legalizacją (z tego co kojarzę to na razie tylko UPR i szeroko pojęte organizacje lewicowe są za).

Gwoli scisłości, ja marihuany nigdy nie paliłem, a co za tym idzie mam niekompletną wiedzę na ten temat (wedle moich ustalonych norm, w których najważniejsze są doznania empiryczne) . Czekam na okazję Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 12 Lut, 2006 20:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

polska teraz zadzi rydzyk i moherowe berety. wszystko co niezwiazane z kosciolem w polsce nie ma szans.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stefcio Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 132
PostWysłany: Nie 12 Lut, 2006 20:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pale marihuane od czasu do czasu i myślę że żadnych używek nie można stawiać na "tej samej półce"
Ten temat jest o marihuanie więc napisze co o tym myśle.

-Palenie marihuany-jak palenie czegokolwiek- "brudzi" płuca.
-Palenie marihuany w młodym wieku i przez dłuższy okres czasu może spowodować schizofrenie.

Każda używka ma swoje plusy i minusy, ale trzeba być dojrzałym psychicznie aby decydować.

Poprawiłam błędy ortograficzne - Nikita.

_________________
<i>There is no dark side of the moon, really.
Matter of fact it's all dark.</i>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 12 Lut, 2006 20:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

stefcio napisał/a:
Każda używka ma swoje plusy i minusy, ale trzeba być dojżałym psychicznie aby decydować.


z tym zdaniem sie jak najbardziej zgodze. bo wiekszosc z was potrafi tylko mowic ze wszystko jest zle, niedobre, tak naprawde nie wiedzac zbyt wiele o tym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |