| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Świat
Autor Wiadomość
cosinusik Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant

Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 31
PostWysłany: Sro 20 Wrz, 2006 17:07   Świat Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

słyszę cmentarny śpiew ptaków
widzę grobowy uśmiech starca
czuję mroczne spojrzenia ludzi,
ludzi, którzy kochać nie potrafią

słyszę kojący śpiew ptaków
widzę serdeczny uśmiech starca
czuję przyjazne spojrzenia ludzi
ludzi, którzy żyją miłością

a więc jaki jest ten Świat?
pełen miłości czy nienawiści?
zemsty czy przyjaźni?
radości czy smutku?

Świat jest pełen ludzi
od których zależy
jego piękno i brzydota,
życie i śmierć

_________________
Tak jak ciało bez ducha jest martwe,
tak też jest martwa wiara bez uczynków.

Jk 2,26
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Laki Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Trance Addict!
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 1293
PostWysłany: Sro 20 Wrz, 2006 18:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jakies niepoukladane Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4419134
cosinusik Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant

Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 31
PostWysłany: Sro 20 Wrz, 2006 18:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a co dokładnie jest niepoukładane w tym wierszu? dwie pierwsze strofy to dwie wizje rzeczywistości strofa trzecia to pytanie a czwarta to odpowiedź i podsumowanie zarazem

_________________
Tak jak ciało bez ducha jest martwe,
tak też jest martwa wiara bez uczynków.

Jk 2,26
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Laki Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Trance Addict!
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 1293
PostWysłany: Sro 20 Wrz, 2006 19:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cos mi nie pasuje, nie wiem dokladnie co. Czyli moje zdanie sie nie liczy, a wiec nie bierz go pod uwage Razz

Poprawione / Nikita.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4419134
Monik Płeć:Kobieta
Kici kici
Moderator globalny


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 26 Cze 2006
Posty: 1270
PostWysłany: Sro 20 Wrz, 2006 20:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hm... Takie to trochę dziwne Razz Nie umiem dokładnie wytłumaczyć dlaczego i Ci poradzić (jak pewien użytkownik tego forum ; ) ), ale taki jakiś trochę dziwny wydaje mi się ten wiersz Razz Bez urazy Wink

PS cosinusik, nie uwzięłam się na Ciebie i nie krytykuje Twoich wierszy żeby zrobić Ci na złość, tylko po prostu wyrażam swoją opinię na jego temat Razz W końcu będziesz pisał coraz lepiej... Po kilku dokładnych, profesjonalnych poradach (których ja Ci nie dam, bo sama jestem w tym temacie zielona ^^ nie potrafię dobrze pisać) zaczniesz pisać coraz lepiej. Ze mną też tak było... Wink Nie mówię, że tworzę jakieś wspaniałe wiersze, tylko po prostu lepsze niż kiedyś Wink

_________________
Just freelove...
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4961269
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 20 Wrz, 2006 21:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

słyszę cmentarny śpiew ptaków
widzę grobowy uśmiech starca
czuję mroczne spojrzenia ludzi,
ludzi, którzy kochać nie potrafią

słyszę kojący śpiew ptaków
widzę serdeczny uśmiech starca
czuję przyjazne spojrzenia ludzi
ludzi, którzy żyją miłością


Dobry wstęp, ale potencjał dwóch pierwszych strof bardzo niewykorzystany. Czytając pierwsze dwie strofy czytelnik ma wrażenie jakby był to wstęp do eposu wręcz - Kończy się na dwóch kolejnych, moim zdaniem bardzo słabych strofach. Czemu? Już spieszę z wyjaśnieniem.

a więc jaki jest ten Świat?
pełen miłości czy nienawiści?
zemsty czy przyjaźni?
radości czy smutku?


Same pytania - pytania, które podświadomie powinien sobie postawić czytelnik, po przeczytaniu "wstępu" - strofa, właściwie w całości, całkiem niepotrzebna. Pomijam fakt rozpoczęcia strofy (!) od "a więc...", oraz dwóch ostatnich wersów, całkowicie odbiegających od reszty - Nie rozwijają "fabuły" wiersza, po prostu dopowiadają coś, co jest niewiarygodnie jasne.

Świat jest pełen ludzi
od których zależy
jego piękno i brzydota,
życie i śmierć


Ogólnie, stanowczo zbyt epickie - W ogóle, stylem, gramatyką czy językiem nie podchodzi nawet pod lirykę - Wszystko czyta się "jednym tchem", co całkiem wyprowadza z równowagi czytelnika.



Co do ogółu:
1) Pierwsze dwie strofy dobre, jak mówiłem, bardzo pomysłowy wstęp, dobry temat.
2) Trzecia i czwarta strofa słaba.
3) Niewykorzystałeś nawet w 1/4 potencjału tematu, którego się podjąłeś. Napisałeś jedynie kilka całkowicie oczywistych prawd, właściwie wynikających (Jedynie nieco ukrytych) z pierwszych dwóch strof. Rzuciłeś paroma pytaniami, na które nieuzasadione odpowiedzi dałeś w następnych wersach.

Całkowicie niewykorzystany temat, aczkolwiek peirwsze dwie strofy zasługują na uwagę.




Powyższy post jest oczywiście tylko moim zdaniem, i nie musisz się z nim zgodzić, poza tym pisałem go wielce zmęczony, więc jak jutro mi coś wpadnie do głowy, to poprawię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cosinusik Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant

Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 31
PostWysłany: Sro 20 Wrz, 2006 22:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
Pomijam fakt rozpoczęcia strofy (!) od "a więc..."

a jak powinienem rozpocząć tą strofę, no bo mnie zawsze uczono, że nie zaczyna się od "więc" tylko od "a więc" lub "no więc".
dzięki wam za dobre rady. i nie uważam Laki że twoje zdanie się nie liczy, jest dla mnie ważne, tylko chciałem wytłumaczyć Ci jak ja to widze

_________________
Tak jak ciało bez ducha jest martwe,
tak też jest martwa wiara bez uczynków.

Jk 2,26
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 21 Wrz, 2006 06:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To nie epika - Tutaj możesz zostawić "Jaki jest ten świat?" - Dzięki temu czytlnik odniesie wrażenie, że ta strofa jest wręcz połączona z poprzednimi, a nie oderwana jak tu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |