| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
nowa moda??
Autor Wiadomość
Monik Płeć:Kobieta
Kici kici
Moderator globalny


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 26 Cze 2006
Posty: 1270
PostWysłany: Pon 23 Paź, 2006 17:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

MKS napisał/a:
może ty się tak ubierasz skoro tak ich bronisz i rozumiesz jeśli tak to nie chciałem cie uraźić

Ja ich nie broniłam. Po prostu wyraziłam swoją opinię.
MKS napisał/a:
ok słuchają czego lubią i się z tym identyfikują ale ta ,,nowa moda'' niby z jaką kulturą się identyfikuje ??i co oni teraz będą mówić ziomal itd

A czy styl ubierania musi identyfikować się z jakąś kulturą? Ok, można ubierać się np. z kulturą lat 60, można w stylu kultury wschodniej itp., ale to nie jest powiedziane, że trzeba ubierać się tak, aby pasować do jakiejś kultury, religii itp.
MKS napisał/a:
Masz 11 lat może jeszcze nie znasz się na subkulturach czy co

Tak, tak, chwalcie się jacy to jesteście "dorośli", wywyższajcie się, podkreślajcie to przy każdym zdaniu. <śmiech>
MKS napisał/a:
to co dla ciebie jest dziwne w ubiorze??!!

Każdy ubiera się w swoim stylu i jak widzę kogoś ubranego "inaczej" to nie turlam się po chodniku ze śmiechu, tylko najwyżej się uśmiechnę. Ale może to ze mną, jedenastoletnią dziecinką, jest coś nie tak? Może dlatego, że staram się być kulturalna. Nie chciałabym się znaleźć na miejscu tego kogoś, za którym świętobliwe staruszki robią znaki krzyża a reszta społeczeństwa ich wyśmiewa.
MKS napisał/a:
a co do mojej ortografji to nie od dziś mam z nią problemy

Dyslektyk? Jeśli tak, to chyba powinieneś iść do jakiejś poradni czy coś. U nas w szkole polonistka dawała takie karteczki. Ale może my jeszcze jesteśmy mali i można coś z tym zrobić, ale u takiej starszej młodzieży jak ty już nic się nie da zrobić?

_________________
Just freelove...
Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4961269
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pon 23 Paź, 2006 18:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

MKS napisał/a:
chodzi mi o to że połowa ich ubioru to 1 styl a druga to zupełnie inny styl obie kultury może nie zwalczają się ale za sobą nie przepadają i jest conajmniej dziwne tak się ubierać nie obchodzi mnie to czy facet ma obcisły i różowy czy zwykły podkoszulek chociaż za metroseksualistami nie przepadam i rozumiem też ludzi ubranych w glany itd...

I co w tym złego? Jak komuś tak wygodnie i czuje się w tym dobrze, to co za problem?
MKS napisał/a:
ok słuchają czego lubią i się z tym identyfikują ale ta ,,nowa moda'' niby z jaką kulturą się identyfikuje

Może po prostu współczesną?
MKS napisał/a:
co oni teraz będą mówić ziomal itd a nosic długie włosy i słuchać metalu...

Oh, to straszne, żeby jakiś byle metal podszywał się pod Prawdziwych Ziomów. [cenzura] mu!
MKS napisał/a:
co do mojej ortografji to nie od dziś mam z nią problemy a nie chce karzdego zdania pisać z słowniekiem w ręku, dlatego robię błędy

W d u p i e to mam. Jak będziesz pisał CV to też narobisz pełno byków? W "prawdziwym życiu" nikogo nie interesuje papierek. On Cię nie usprawiedliwia, lecz zobowiązuje do dodatkowej pracy nad sobą (w zamian za to, że aktualnie masz obniżone standardy).
MKS napisał/a:
Masz 11 lat może jeszcze nie znasz się na subkulturach

Wypominanie rozmówcy wieku to brzydki nawyk. Sam pewnie też tak czasem robiłem, radzę jednak tego unikać.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MKS Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 55
PostWysłany: Pon 23 Paź, 2006 18:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

czy wyśmiewanie sie zemnie pomorze... tutaj właśnie wychodzi twój wiek 2 sprawa te wybuchy śmiechu to mała przenośnia no ale myślałem że to zrozumiesz...następna sprawa jeśli chodzi o te 2 typy ubioru to w 9 na 10 wypadkach określają przynależność do subkultury albo i częściej to poprostu bardzo charakterystyczny wygląd dla osoby słuchającej danej muzyki a ubrane się w taki nowatoroski sposób wygląda conajmniej tandetnie, a ja nigdy jakoś sie nie wywyrzszałem swoim wiekiem tylko jeśli ktoś zachowuje się jak dzieciak to to mówię wkońcu sam nie jestem dorosły
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pon 23 Paź, 2006 19:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

MKS napisał/a:
czy wyśmiewanie sie zemnie pomorze...

Nie, mazowsze.
MKS napisał/a:
sprawa te wybuchy śmiechu to mała przenośnia no ale myślałem że to zrozumiesz...

Popracuj nad stylistyką, wątpię, żeby ktokolwiek doszukał się tam przenośni.
MKS napisał/a:
następna sprawa jeśli chodzi o te 2 typy ubioru to w 9 na 10 wypadkach określają przynależność do subkultury

Z moich obserwacji wynika, że mniej niż połowa młodzieży należy do jakichś subkultur, a Ty wyjeżdzasz z 9 przypadkami na 10.
MKS napisał/a:
albo i częściej to poprostu bardzo charakterystyczny wygląd dla osoby słuchającej danej muzyk

To się sprawdza chyba tylko u dresów i ziomów.
MKS napisał/a:
a ubrane się w taki nowatoroski sposób wygląda conajmniej tandetnie

Dla mnie wszelkie ziomki wyglądają tandetnie, ale jeszcze nie zdarzyło mi się wybuchnąć śmiechę na widok jakiegoś.
MKS napisał/a:
wywyrzszałem

Czy to naprawdę taki wielki problem wrzucić taki tekst w Worda/OpenOffice i sprawdzić błędy przed wysłaniem?
MKS napisał/a:
jeśli ktoś zachowuje się jak dzieciak to to mówię

Jeśli ktoś się tutaj zachowuje jak dzieciak, to jedynie Ty.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Pon 23 Paź, 2006 19:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

szpanowanie? w drogich sklepach, tego typu nie zawsze są znane marki, a tymbardziej napisy na pół ubrania z nazwą sklepu, więc nie rozumiem co za szpanowanie, no chyba że ktoś chodzi i rozpowiada wszystkim ile za coś dał, ale w takich wypadkach to żadkość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MKS Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 55
PostWysłany: Wto 24 Paź, 2006 14:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

napisałem że 9/10 osób ubierających sie jak metal albo skejt przynależy do tych subkultur a nie każda osoba, a uwarzasz mnie za dzieciaka bo nie potrafie zrozumieć takiego połączenia czy może z innego powodu??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monik Płeć:Kobieta
Kici kici
Moderator globalny


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 26 Cze 2006
Posty: 1270
PostWysłany: Wto 24 Paź, 2006 18:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

MKS napisał/a:
tutaj właśnie wychodzi twój wiek

Gdzie? Czyj?
MKS napisał/a:
2 sprawa te wybuchy śmiechu to mała przenośnia no ale myślałem że to zrozumiesz...

Może nie zrozumiałam z powodu mojego wieku?
MKS napisał/a:
Najczęściej reaguje wybóchem śmiechu jak widzę tak ubranych

To ten fragment. Nie widać tu przenośni.
MKS napisał/a:
jeśli ktoś zachowuje się jak dzieciak to to mówię

Nie wiem, co dziecinnego było w mojej wypowiedzi po której stwierdziłeś, że mam tylko 11 lat.

_________________
Just freelove...
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4961269
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Wto 24 Paź, 2006 20:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

MKS - Mam dla Ciebie propozycję. Jeśli chcesz z kimś dyskutować, to zachowaj pewną kulturę wypowiedzi.

Ja nie mam 11 lat, znam się na subkulturach - I wierz mi, ubiór dzisiejszego "Metala", czy - O mój Boże - "Skate'a" wcale do żadnej subkultury go nie włącza.

Dla Ciebie - co jest typowe dla dzisiejszej młodzieży - subkultura kojarzy się jedynie (Ciekawe kto was faszeruje takimi informacjami) z danym gatunkiem muzyki - Punk, Metal, Rap - Wszystko... Niestety (Dla Ciebie) subkultury, a przynajmniej spora jej większość ma bardzo długą i stosunkowo głęboką historię. Nic nie poradzę na to że większość została wypaczona przez dzisiejsze czasy ("Ziomy hip-hopowcy"), jednak część stara się jakoś utrzymać na dzisiejszym tle politycznym.


Mniejsza o to - Prosta sprawa - Nie masz racji, przyjmij to do wiadomości. Nie ma tu żadnej subiektywności, to po prostu banalne informacje które musisz do siebie przyjąć. Dwa - Nie masz zielonego pojęcia o subkulturach. Trzy - Kultury trochę, boś taki stary jeszcze to nie jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czaja Płeć:Kobieta

Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 18
PostWysłany: Sob 14 Mar, 2009 22:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Inversja napisał/a:
hmm ja tam nic do różowych koszulek u chłopaków nie mam : P powiem wręcz przeciwnie nie którym to nawet pasuje gorzej jeśli nie... xD


rozowe do faceta nie pasuje!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dandżer Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 136
PostWysłany: Wto 17 Mar, 2009 20:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

czaja napisał/a:
Inversja napisał/a:
hmm ja tam nic do różowych koszulek u chłopaków nie mam : P powiem wręcz przeciwnie nie którym to nawet pasuje gorzej jeśli nie... xD


rozowe do faceta nie pasuje!

Ważne jaki różowy. Na pewno nie jaskrawy, ale bardzo stonowany. Mój kolega chodził w takiej bluzce i całkiem dobrze wyglądał, ale bez opryskliwych komentarzy od innych jak by mogło nie być.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |