| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zwierzęta z duszą...
Autor Wiadomość
Marcia10 Płeć:Kobieta
Aktywista
Hate me, my friend...
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 29 Sty 2005
Posty: 1787
PostWysłany: Pią 22 Gru, 2006 15:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

pytam szczerze, a z tego co wiem to szczerze mi nie odpowiadasz

_________________
Nie szukaj nieszczęścia w świecie zapełnionym szczęściem... Zawsze jesteś tu mile widziany..
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6482031
rotorvator Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 31 Lip 2006
Posty: 242
PostWysłany: Pią 22 Gru, 2006 15:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

marcia, wez zrob cos z soba
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcia10 Płeć:Kobieta
Aktywista
Hate me, my friend...
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 29 Sty 2005
Posty: 1787
PostWysłany: Pią 22 Gru, 2006 15:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

mowisz o sobie

_________________
Nie szukaj nieszczęścia w świecie zapełnionym szczęściem... Zawsze jesteś tu mile widziany..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6482031
rotorvator Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 31 Lip 2006
Posty: 242
PostWysłany: Pią 22 Gru, 2006 15:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja przynajmniej znam swoja wiare
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcia10 Płeć:Kobieta
Aktywista
Hate me, my friend...
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 29 Sty 2005
Posty: 1787
PostWysłany: Pią 22 Gru, 2006 15:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

wiesz, ja tez. A piszac to pytanie oczekiwalam osoby godnej odpowiedzi, ale ty sie nia nie okazalas. Czekam na inna. żegnaj

_________________
Nie szukaj nieszczęścia w świecie zapełnionym szczęściem... Zawsze jesteś tu mile widziany..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6482031
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pią 22 Gru, 2006 15:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ale jakiej odpowiedzi oczekujesz? Według dogmatów i zasad wiary Chrześcijańskiej zwierzęta duszy nie mają - Tyle. Jeśli uważasz inaczej to zaprzeczasz swojej wierze - również tyle. Do innych wniosków dojdziesz sama, bo w prawach wiary nikt Ci akurat nie pomoże.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
laniade Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 20 Lut 2005
Posty: 251
PostWysłany: Sro 26 Gru, 2007 23:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

rotorvator napisał/a:
= do przetrwania
mi nie chodzi o to ze 'rosliny maja mozg tak samo jak zwierzeta'
tylko ze jezeli nie wiem instynkt, chec przetrwania czy cos sprawia, ze maja dusze... to rosliny tez ja maja
przynajmniej takie mam podejscie do tego ;]


Jako takiego wyodrąbnionego mózgu nie mają.,. aczkolwiek wyróżniają się "inteligencją" choćby proces fotosyntezy..
Roślina jest orgniazmem żywym...(w biologii zaliczmy ich do tego typu organizmów) i doadtkowo organizmem komórkowym... powiedzmy że jądra komórkowe to swoistego rodzaju mózgi roślin w dużych ilościach i sprawa załatwiona. Następny problem prosze:P
Co do douszy moim zdaniem gadanie chrzescijanskie (naleze do wyznawcow tej religi) na ten temat sa bledne Smile jak umrzemy to sie spotkamy naszymi pupilami Smile przynajmniej mam taka nadzieje...
Co do wiary to nie jest zadne wypieranie sie boga.. Jesli przestrzegasz 10 przykazan(bo to jest podstawa naszej wiary - tak przynajmniej mnie uczono) to jest w porzo przecież nie ma przykazania : "nie wierz ze zwierzeta maja dusze i pojda do nieba po smierci"

_________________
"Wiem, że nic nie wiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Czw 27 Gru, 2007 01:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

laniade napisał/a:
Roślina jest orgniazmem żywym...(w biologii zaliczmy ich do tego typu organizmów)

To znaczy, że w biologii istnieje jakaś grupa organizmów nieżywych? Ciekawe...

laniade napisał/a:
powiedzmy że jądra komórkowe to swoistego rodzaju mózgi roślin w dużych ilościach i sprawa załatwiona

A mitochondria to swego rodzaju włosy łonowe roślin w dużych ilościach Rolling Eyes

laniade napisał/a:
Co do douszy moim zdaniem gadanie chrzescijanskie (naleze do wyznawcow tej religi) na ten temat sa bledne

A tu już się pogubiłem. Jesteś chrześcijanką, ale jednocześnie zaprzeczasz chrześcijańskim poglądom, czyli nie jesteś chrześcijanką (zaznaczam, że nie znam stanowiska wszystkich kościołów chrześcijańskich w kwestii duszy u zwierząt)?

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
laniade Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 20 Lut 2005
Posty: 251
PostWysłany: Pią 28 Gru, 2007 11:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Słupek napisał/a:
laniade napisał/a:
Roślina jest orgniazmem żywym...(w biologii zaliczmy ich do tego typu organizmów)

To znaczy, że w biologii istnieje jakaś grupa organizmów nieżywych? Ciekawe...

laniade napisał/a:
powiedzmy że jądra komórkowe to swoistego rodzaju mózgi roślin w dużych ilościach i sprawa załatwiona

A mitochondria to swego rodzaju włosy łonowe roślin w dużych ilościach Rolling Eyes

laniade napisał/a:
Co do douszy moim zdaniem gadanie chrzescijanskie (naleze do wyznawcow tej religi) na ten temat sa bledne

A tu już się pogubiłem. Jesteś chrześcijanką, ale jednocześnie zaprzeczasz chrześcijańskim poglądom, czyli nie jesteś chrześcijanką (zaznaczam, że nie znam stanowiska wszystkich kościołów chrześcijańskich w kwestii duszy u zwierząt)?


Oj slupek slupek ty to jak zawsze sie musisz przyczepiac... kazdy ma wlasny swiatopoglad.. gdybym wszystko robila tak jakby mi kazano to bym dobrze na tym nie wyszla...
Co do podzialu są organizmami żywymi - nie kłamałam i nie pisałam, że są jeszcze jakieś inne Smile
Co do tych mitochondriów to darowalbys sobie takie sformulowania... zazartowalam sobie ale lupek jak zawsze sie uczepi Smile
Chociaz gdyby nie tacy ludzie jak TY Smile rozmowa by sie za dlugo nie ciagnela Smile

_________________
"Wiem, że nic nie wiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Shaleniec Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 798
PostWysłany: Pią 28 Gru, 2007 12:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Moim skromnym zdaniem zwierzęta dusz nie mają. To jedna z tych rzeczy, która odróżnia je od ludzi. Smile

_________________
bądź przy mnie blisko
bo tylko wtedy
nie jest mi zimno

H. Poświatowska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pią 28 Gru, 2007 12:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

laniade napisał/a:
Roślina jest orgniazmem żywym...(w biologii zaliczmy ich do tego typu organizmów) i doadtkowo organizmem komórkowym...

Wyraźnie z tego zdania wynika, że poza organizmami żywymi są jeszcze jakieś inne organizmy (w domyśle nieżywe), co kłóci się z moją skromną wiedzą biologiczną i definicją słownikową organizmu, która brzmi "istota żywa, ustrój (...)".
laniade napisał/a:
Chociaz gdyby nie tacy ludzie jak TY rozmowa by sie za dlugo nie ciagnela

Po prostu nie lubię, jak się wciska ewidentne bzdury komuś, kto nie potrafi tego zweryfikować.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
laniade Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 20 Lut 2005
Posty: 251
PostWysłany: Pią 28 Gru, 2007 20:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

1) Nie wcisnelam nikomu zadnego kitu mowiac ze naleza do tego TYPU organizmow bo naleza Smile i nie powiedzialam ze sa inne typy Smile nieozywione itd. nieozwyione to moze byc srodowisko np.
2)Słodki jestes SmileRazz

_________________
"Wiem, że nic nie wiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sob 29 Gru, 2007 07:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przestańcie, bo oboje gadacie bzdury.

Rośliny nie mają układu nerwowego, żadnego, nawet najmniejszych śladów - Tak więc w naszym tego słowa znaczeniu nie czują nic.

Możesz kwiatka zerwać - go to nie zaboli.
Możesz go podlać colą - Też go nie zaboli.

Bo nie ma systemu który mógłby na to zareagować. Jest on bagatela całkiem roślinie zbędny, bo nie mając zdolności do poruszania się nie może na takie bodźce zareagować.

Proste.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sob 29 Gru, 2007 11:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rośliny nie mają układu nerwowego, żadnego, nawet najmniejszych śladów - Tak więc w naszym tego słowa znaczeniu nie czują nic.

Morderca!
http://pl.youtube.com/watch?v=KmK0bZl4ILM

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
laniade Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 20 Lut 2005
Posty: 251
PostWysłany: Nie 30 Gru, 2007 00:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
Przestańcie, bo oboje gadacie bzdury.

Rośliny nie mają układu nerwowego, żadnego, nawet najmniejszych śladów - Tak więc w naszym tego słowa znaczeniu nie czują nic.

Możesz kwiatka zerwać - go to nie zaboli.
Możesz go podlać colą - Też go nie zaboli.

Bo nie ma systemu który mógłby na to zareagować. Jest on bagatela całkiem roślinie zbędny, bo nie mając zdolności do poruszania się nie może na takie bodźce zareagować.

Proste.

Rośliny to organizmy żywe!! To, że nie krzykną, że je coś boli to nie znaczy, że tak nie czują... to ty nie gadaj głupstw!!

_________________
"Wiem, że nic nie wiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |