| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zwierzęta z duszą...
Autor Wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Nie 30 Gru, 2007 00:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Protisty to organizmy żywe!!!!! Pantofelek też ma uczucia!!!!!


[W sumie to ciekawe zagadnienie dla postulujących dusze u zwierząt: czy pierwotniaki mają dusze?]

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Nie 30 Gru, 2007 13:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

laniade - Coś co nie ma układu nerwowego nie może czuć w twoim rozumieniu tego słowa.
Ból to tylko reakcja układu nerwowego, nic więcej. Jeśli ścinasz włosy to nic nie czujesz, bo są to komórki martwe - A jednak ucinasz kawałek siebie.
Jeśli się jednak zranisz, to po prostu organizm daje Ci znać, że zrobiłaś coś źle. Dodatkowo nagły skurcz mięśni ma odsunąć zranioną kończynę od tego co je zraniło, nie wiem - np. ognia.
Roślina nie może zareagować, nie ma mięśni których skurcz mógłby uratować resztę organizmu, więc układ nerwowy jest zbędny.

Rośliny nie czują, koniec - kropka.


Jeśli już zaś zagłębiamy się w podział organizmów (Ten aktualny jak mnie pamięć nie myli), to nawet nie wszystkie zwierzęta mają układ nerwowy - Gąbki z czego pamiętam nie mają, bo mają dopiero... <drapie się po głowie próbując sobie przypomnieć> parzydełkowce - Niewielki, składający się z kilku komórek, który również nie reaguje tak jak nasz, typowym bólem, a jednie przesyła proste informacje.
"Sensowny" układ nerwowy występuje dopiero u... Pierścienić? (Czyt. Dżdżownic na przykład) Chyba tak - A poza pierścienicami wiele grup zwierząt już nam nie pozostało, bo jedynie jakieś stawonogi, owady, no i kręgowce.

Układ nerwowy, czyli zdolność do odczuwania bólu jest przydatny tylko jeśli organizm moze szybko zareagować na to co się dzieje, czyli musi mieć sporo mięśni poprzecznie prążkowanych - Czyli zdolnych do szybkich skurczy.


Dobra, rozpisałem się, starczy, mam nadzieję że dotarło : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
laniade Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 20 Lut 2005
Posty: 251
PostWysłany: Nie 30 Gru, 2007 16:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Organizm to organizm i do kazdego z nich jako taki szacunek powinien być Smile
Drzewa jak to sie mowi to nasze pluca ziemi..
Wiem ze nie maja ukladu nerwowego...
Zreszta mnie tez by pewnie nie bolalo oblanie cola Razz bylabym kleista i lekko wkurzona i tyle Smile

_________________
"Wiem, że nic nie wiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Nie 30 Gru, 2007 19:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ale nie zrobiłabyś się brązowa i nie uschłabyś ; )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
laniade Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 20 Lut 2005
Posty: 251
PostWysłany: Sro 02 Sty, 2008 11:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
Ale nie zrobiłabyś się brązowa i nie uschłabyś ; )


A skad wiesz?? Razz Moze bylabym purpurowa Smile

_________________
"Wiem, że nic nie wiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
NicolaBlondyna Płeć:Kobieta

Dołączyła: 21 Lis 2009
Posty: 6
PostWysłany: Sro 16 Gru, 2009 20:23   Re: Zwierzęta z duszą... Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Laughing Laughing Laughing Laughing Hah!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Przecież to jasne że zwierzęta mają dusze po prostu śmieje się z twoje katecheta.....



Nasz to nam mówi "traktuj zwierzęta tak jak byś chciał być traktowany,Ponieważ one też mają dusze,życie,radośc,i miłośc"



A wię widzisz bo po co by Bóg stworzył zwierzęta skoro nie mają duszy.... Wink Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
swierk84 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 339
PostWysłany: Sro 16 Gru, 2009 20:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie odpowiednie miejsce w odpowiednim temacie na odnawianie. (ironia)

_________________
swierku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
393033
Chippy
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 16 Gru, 2009 20:52   

Kreacjonista je .. den.
Powrót do góry
eviltwin1 Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 218
PostWysłany: Sro 16 Gru, 2009 21:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Skoro odnowione - należy się zastanowić, czy w ogóle cokolwiek ma duszę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
swierk84 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 339
PostWysłany: Sro 16 Gru, 2009 21:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wg mnie wszystko co zywe ma dusze,na poczatku zycia bog nie zwazal na to czy to czlowiek czy to roslina,czy to kamien zeby nadac istocie dusze.

_________________
swierku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
393033
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 17 Gru, 2009 08:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A wirusy? Też mają duszę?

Przypominam że wedle wszystkich przesłanek oznaczających "życie", wirusy nie są żywe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chippy
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 17 Gru, 2009 13:56   

Amisia pod stołem ma duszę, drzewo za rogiem ma duszę, nawet synth ma duszę. Logika rulez.
Powrót do góry
swierk84 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 339
PostWysłany: Czw 17 Gru, 2009 15:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri,spodziewalem sie czegos madrzejszego z twojej strony,to ze mowie ze to co zywe ma dusze,nie oznacza np ze miliardy komorek ktore cie tworza maja dusze,co prawda to jets material organiczny,zywy,ale duszy nie posiada,bo kreuje twoje cialo i ty ta dusze posiadasz,komorki moga jedynie stanowic granice twojej duszy w stosunku do np murku o ktorego sie opierasz,lub widelca ktorym lapiesz swoj kawalek miesa.

_________________
swierku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
393033
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 17 Gru, 2009 15:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

<drapie się po głowie> Ale Ja mówię o wirusach. Takich małych potworkach które wchodzą w Ciebie i atakują Twój organizm. Czy One mają duszę?

Czy bakterie mają duszę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
swierk84 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 339
PostWysłany: Czw 17 Gru, 2009 15:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie,to sa raczej pojedyncze komorki (nie mialem lekcji o tym wiec to jest tylko moje twierdzenie) wiec raczej nie powinny miec.

_________________
swierku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
393033
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |