| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Jakie zwierzatko dla dziecka... ?
Autor Wiadomość
pgelo Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 4
PostWysłany: Czw 27 Wrz, 2007 22:02   Jakie zwierzatko dla dziecka... ? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czesc,
jestem na kupnie swojemu 4 letniemu synkowi jakiegos zwierzaka, ale kompletnie nie wiem co wybrac. Mieszkam w bloku wiec pies odpada, kotow nie lubie. Myslalem o szynszyli albo fredce.

Jest ktos kto moze cos powiedziec nt. chodowli ww. zwierzakow i czy latwo jest je oswoic. A moze polecacie innego "pupila" ?

_________________
Artykuły dla dzieci tj. nocniki, wanienki
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
CHoCoLaTE Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 716
PostWysłany: Czw 27 Wrz, 2007 22:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie radze kupowac 4 latkowi tzw. zwierzat klatkowych, bo sa one male i delikatne i takie male dziecko moze zdusic je nawet raczkami...
Chyba ze krolik ale sie nim nie nacieszy bo trzeba go umiec trzymac i ma ostre pazury...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pią 28 Wrz, 2007 00:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

4-latkom się kupuje pluszaki, a nie żywe zwierzęta.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bożena Płeć:Kobieta
Administrator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Maj 2005
Posty: 126
PostWysłany: Pią 28 Wrz, 2007 10:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Po podjęciu decyzji jakie to będzie zwierzątko proponuję zrobić dziecku test alergiczny. Może okazać się, że dziecko jest uczulone i będzie kłopot. Poza tym nawet najmniejsze zwierzątko broniąc się przed dzieckiem może wyrządzić mu krzywdę. Taki maluch nie wie, co to odpowiedzialność i na pewno zwierzątko go tego nie nauczy (ciut za prędko jeśli to ma być cel zakupu zwierzaka).
A tak na marginesie zgadzam się ze Słupkiem - dla 4-latka nadaje się pluszak, albo nakręcane zwierzątko a nie żywe. To nie są zabawki. Dziecko nieświadomie będzie je męczyło, co może źle się skończyć dla dziecka (żadne zwierzę nie pozwoli zagłaskać się na śmierć) i dla zwierzaka również.

_________________
Zdjęcia Agamy brodatej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
10699695
Ewcia Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 20 Sie 2002
Posty: 146
PostWysłany: Pią 28 Wrz, 2007 18:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja proponuję, by wybadać, co dziecku samemu się podoba Smile

Najlepiej by było, gdyby dziecko miało bezpośredni kontakt ze zwierzakiem np. u Twoich znajomych, choć złym pomysłem nie będzie też wizyta w sklepie zoologicznym, gdzie jest dużo zwierzaków i można je właśnie dotknąć, pogłaskać - oczywiście pod okiem sprzedawcy - to przy okazji pokaże, czy dziecko jest silnie uczulone, a zarazem zaoszczędzi maluszkowi testów alergicznych - które nie są przyjemne, wiem z autopsji. Choć oczywiście możliwe jest, że sama alegria może "wyjść" dopiero później, nie w pierwszym kontakcie ze zwierzakiem.

A tak w ogóle, to radziłabym poczekać, jeszcze ze dwa latka, aż maluch bedzie miał 6 Smile to bedzie chyba najodpowiedniejszy moment na kupono pierwszego zwierzaka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hunter Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 14
PostWysłany: Nie 21 Paź, 2007 12:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

po co takiemu małemu dziecku zwierze? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcia10 Płeć:Kobieta
Aktywista
Hate me, my friend...
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 29 Sty 2005
Posty: 1787
PostWysłany: Nie 21 Paź, 2007 16:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Malego psa.

_________________
Nie szukaj nieszczęścia w świecie zapełnionym szczęściem... Zawsze jesteś tu mile widziany..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6482031
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 21 Paź, 2007 19:37   

Małego aligatorka.
Powrót do góry
Ninka Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2007
Posty: 92
PostWysłany: Wto 23 Paź, 2007 16:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja raczej byłabym za fretką, chomikem lub rybkami szynszyla dpada, ponieważ jest przy niej zbyt dużo pracy ( chociażby masowanie po brzuszku dla prawidłowego trawienia)

_________________
Jestem w kropce......................... Zgadnij, w której biggrin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcia10 Płeć:Kobieta
Aktywista
Hate me, my friend...
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 29 Sty 2005
Posty: 1787
PostWysłany: Pią 26 Paź, 2007 10:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ale fretka.. przeciez zlapiesz to za ogon to cie ugryzie. A psa jak sie dobrze wytresuje to bedzie pozwalal z soba robic wszystko.

_________________
Nie szukaj nieszczęścia w świecie zapełnionym szczęściem... Zawsze jesteś tu mile widziany..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6482031
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Pią 26 Paź, 2007 11:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Marcia, i tu zależy od rasy, wychowania, temperamentu psa, mój np jest bardzo przyjacielski, spokojna rasa itd, obcemu nic nie zrobi, dzieci na ulicy go głaskają, przytulają, a on jest zadowolony. Za to z domownikami chce się bawić, i pokazuje to w różne sposoby, jest szczeniakiem, oduczy się, ale np. gryzie, dla zabawy, nie dla samego ugryzienia, do tego takie małe dziecko może się przewrócić, jak pies na nie skoczy, też chociażby z radości, bo się wita, albo chce się bawić..

A wychowanie psa nie jest takie łatwe jak się wydaje, szczególnie jak się komuś trafi taka bestia jak mi Wink Myślisz, że po co szkolenia, behawioryści itd, psa szkoli się długo, bardzo długo, więc takie dziecko było by przez długi czas narażone, nawet jeżeli jest to kochaniutki pies, który (tak jak mójbiggrin) jak śpi, jest jak najsłodsza przytulanka.

I nawet jak wytresujesz, to wcale nie da sobie zrobić wszystkiego, bo pies też ma swój charakterek, i nie zawsze mu się coś podoba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ninka Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2007
Posty: 92
PostWysłany: Pią 26 Paź, 2007 21:01   Re: Jakie zwierzatko dla dziecka... ? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Faktycznie dla czterolatka trudno wybtrać zwierzaka. Co do tego psa przecież możecie kupić jakiegoś małego pieska domowego (chiuała czy jakoś tak, mops) coś w tym stylu Smile

[ Dodano: Sob 27 Paź, 2007 11:10 ]
Może Agama Brodata Laughing Smile

_________________
Jestem w kropce......................... Zgadnij, w której biggrin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Sob 27 Paź, 2007 20:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ale nie rozumiecie, każdego psa trzeba wychować, on nie od razu wie, że kupkę się robi na dworze, pańci się nie gryzie, itd...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ja14 Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Wrz 2006
Posty: 121
Ostrzeżeń:
 1/3/6
PostWysłany: Nie 28 Paź, 2007 16:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Fakt..., ale można kupć wytresowanego, albo chodzić z nim do szkółki. Pdobno drogo.

Ostateczne jestem za Agamą Brodatą, tak jak Ninka. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 28 Paź, 2007 19:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wytresowanego, ale lepszy jest szczeniak, który od małego przyzwyczaja się do człowieka. A szkolenie, trwa, a dziecko jest narażone. I nawet jeżeli kwota 500 zł nie jest taka wielka, to szkolenie dopiero w pewnym wieku może odbyć, a potem trwa ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |