| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Niemiecki
Autor Wiadomość
trinithi013 Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant

Dołączyła: 21 Mar 2008
Posty: 36
PostWysłany: Pią 13 Cze, 2008 18:17   Niemiecki Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

od przyszłego roku szkolnego będę zmuszona uczyc sie niemca.
Mam dużo wątpliwości i obaw co do tego języka;boję się że nie będę potrafiła go załapać i wogóle że będzie staraaaasznie;może mi nie wychodzić i wtedy będę dostawać same pały i niezdam....i..... Sad :[
A jak było u was ??? też w gim musicieliście się zacząć uczyć niemieckiego????
I jak wam poszło?>

_________________
"Życie jest piękne;trzeba tylko umiec to dostrzec"
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5549685
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pią 13 Cze, 2008 18:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jej spokojnie... jak tak się boiisz możesz sobie kupić samouczek i w wakacje troszkę potrenować. Uczyłam się w gimnazjum, ale zrezygnowałam bo miałam beznadziejną nauczycielkę.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pią 13 Cze, 2008 21:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Paskudny język, po 5 latach nic nie umiem Smile Mimo to, nigdy nie miałem na koniec roku niżej niż 3. Bardzo wątpliwe, żebyś trafiła na jakiegoś wybitnie wymagającego nauczyciela, który chciałby Cię za wszelką cenę oblać.

Masz ten niemiecki jako obowiązkowy czy dodatkowy (tj. zmusza Cię system czy rodzice Mr. Green)?

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PotworAreturn Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 186
PostWysłany: Pon 16 Cze, 2008 13:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja sie uczylam 8 lat i rowniez nic nie umiem a mialam same 5/6 ;] nauczyciele z niemieckiego zazwyczaj jacys tacy luzaccy sa ;]

_________________
Je bent zo
Met jou verveel ik me geen moment,en oh
Ook al doe je echt geen moeite
Je bent zo
Ik raak gewoon nooit aan je gewend, zo
Wil ik verder leven samen met jou
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
8627677
Almycha Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 14 Gru 2006
Posty: 115
PostWysłany: Wto 24 Cze, 2008 14:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja się uczę rok i nawet nie umiem powiedzieć jak mam na imię, a na koniec roku miałam bez problemu 5 Smile. Będzie dobrze;). Zawsze możesz poprosić mamę o korepetycje, albo tak jak napisała Akacja12 - kupić sobie samouczek i sobie ćwiczyć w wakacje Smile

_________________
aLmYcHa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
CHoCoLaTE Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 716
PostWysłany: Wto 24 Cze, 2008 16:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Almycha napisał/a:
Ja się uczę rok i nawet nie umiem powiedzieć jak mam na imię, a na koniec roku miałam bez problemu 5

Mam tak samo xd
Z tego co tu napisaliście wynika, że żaden nauczyciel niemieckiego nie umie nauczyć ;| ;d
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Wto 24 Cze, 2008 17:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

"Ich heisse Jacek.", względnie "Ich bin Jacek".

I ja za takie zdolności mam w tym roku tylko 4? :'(

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PotworAreturn Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 186
PostWysłany: Sro 25 Cze, 2008 10:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

CHoCoLaTE napisał/a:
Almycha napisał/a:
Ja się uczę rok i nawet nie umiem powiedzieć jak mam na imię, a na koniec roku miałam bez problemu 5

Mam tak samo xd
Z tego co tu napisaliście wynika, że żaden nauczyciel niemieckiego nie umie nauczyć ;| ;d

Tu sie nie zgodze, w gimnazjum mialam nauczycielske, ktora w ciagu 3 lat od poziomu Ïch bin..." przerobila z nami material maturalny (na poziomie rozszerzonym). I wtedy jako tako umialam ten jezyk. Niestety po gimnazjum poszlam do liceum, gdzie jako jezyk realizowany na poziomie rozszerzonym wybralam angielski (bo 2 sie nie dalo) i znowu lekecje zaczely sie od odmiany czasownika "sein"... W ciagu trzech lat cofnelam sie w rozwoju i nie potrafie juz teraz prawie nic ;]

_________________
Je bent zo
Met jou verveel ik me geen moment,en oh
Ook al doe je echt geen moeite
Je bent zo
Ik raak gewoon nooit aan je gewend, zo
Wil ik verder leven samen met jou
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
8627677
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Sro 25 Cze, 2008 13:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zależy od szkoły, uczniów. Zazwyczaj, jeżeli jest to drugi język, uczony od podstaw nauczyciele bardziej na luzie go traktują. Tak samo mają Ci, którzy uczyli się wcześniej niemieckiego, a nagle każą im angielskiego. Mają z tym problem, itd, a nauczyciele nie wymagają tak wiele. Chyba, że trafi się grupa o zdolnościach językowych ;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pink Panter14 Płeć:Kobieta
Junior
Junior

Dołączyła: 03 Lis 2007
Posty: 149
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Pon 14 Lip, 2008 14:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja niestety od 4 klasy podstawówki(bo od tego czasu mamy niemiecki) mam taką głupią nauczycielkę, że szkoda słów. Nic kompletnie nas nie nauczyła, ja sama uczę się w domu, z płyt, książek, etc. Wększość klasy nie potrafi powiedzieć ,,jestem" bo niemiecku, a mają na koniec 5 i 6...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gedeon Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 9
PostWysłany: Pon 21 Lip, 2008 23:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wow... duze wspolczucia. Pamietam jak musialem uczyc sie niemieckiego i ... byla to dla mnie droga przez meki. nie znosilem tego jezyka i to niestety po latach widac, bo mimo kilku lat nauki umiem powiedziec jedynie: "mein got das ist płot" Smile

No ale wszystko jest kwestia nastawienia... trzeba myslec pozytywnie Smile

Pozdrowienia i powodzenia

_________________
www.tenis-promaster.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |