| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
ach ta nadopiekuńcza mama...
Autor Wiadomość
NaStKa Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Dołączyła: 24 Sty 2003
Posty: 384
PostWysłany: Nie 15 Lut, 2004 10:30   ach ta nadopiekuńcza mama... Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No to tako...mam taki hmmm błachy wzasadzie problemik...mam już tych swoich 15 lat i chciałabym wkącu chodzić na randki nie ukrywając sie przed mamą tylko, że to nie takie proste...
Mama musi wiedzieć wszystko, z kim, gdzie, a po co a dlaczego...to męczące, denerwują i wogóle.
Jak już mam sie z kimś spotkać to musze (musze? raczej chce) to ukrywać bo inaczej mama bedzie robić wywiad na temat chłopaka, a ja tak nie chce!
Nie wiem jak z nią porozmawiać, jak ją przyswajać do tego że jej córka ma własne życie i chce tak jak inne normalne nastolatki latać na randki! ehh...rozumiem że sie martwi i wogóle ale ja nie mam 6 lat i powinna już zacząć mi ufać...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Nie 15 Lut, 2004 12:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sproboj zachowywac sie jak "dorosla" a to znaczy tak by twoja mama sama zrozumiala ze jestes gotowa spotykac sie z kims albo poprsotu porozmawiaj z nia i powiedz tak
"Mamo posluchaj mam juz 15 lat chociaz wiem ze to malo lecz sadze ze juz jestem gotowa by miec chlopaka i jest to moje zycie i w takim sferach moge stac juz sie samodzielna mimo tego ze nadal potrzebuje wiktu i okierunku" a dalej to juz sie jakos potoczy Razz
sam nie wiem czy moja propozycja jest dobra bo mam dopiero 13 lat i nie bylem nigdy w takiej sytuacji ale napisalem to co tylko moja glowka mogla wymyslic Smile

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
NaStKa Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Dołączyła: 24 Sty 2003
Posty: 384
PostWysłany: Nie 15 Lut, 2004 13:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pułkownik Nikt rozmowy na ten temat jest wiele bo mam brata 18 letniego i ma dziewcyzne to sie tam ten temat przewija...ale jakoś nie potrafi ona tego zrozumieć...musze delikatnie sie z nia obchodzić...ona traktuje mnie jak poważną osobe, wie ze jestem odpowiedzialna i wogóle...
Tylko..że czasami mogłaby dać troche luzu dla mnie...ja nieumawiam sie z pierwszym lepszym poznanym chłopakiem, lecz ludźmi których znam juz na tyle dobrze ze moge im zaufać... eh co robić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tisiana Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Cze 2003
Posty: 366
PostWysłany: Nie 15 Lut, 2004 14:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

no cóż...jedyny sposób to...hmm...to rozmowa...pogadaj z nią...powiedz...że powinna Ci bardziej ufać...że masz już swoje 15 wiosen i wiesz co jest dobre a co nie...wszystkeid ziewczyny chodzą już na randki itp...spytaj w jakim wieku ona zaczęła chodzić na randki...jeżeli w tym co ty albo wcześniej to powiedz że Ty też już możesz...a jak będzie to później to powiedz że to było dawno temu a teraz jest 21 wiek(chyba?)i zaczyna się troszke wcześniej...jeżeli mama spyta z kim idziesz albo coś w tym stylu to jej odpowiedz...wtedy moze nabierze do ciebie zaufania...np. jak spyta gdzie z kim to odpowiedz z michalem do rynku bede o 20.00. i się nie spóźniaj a napewno nabierze zaufania...to chyba tylko czas...bądz cierpliwa...mama sie o ciebie boi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1104532
Tresh Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 02 Lis 2003
Posty: 107
PostWysłany: Pią 20 Lut, 2004 10:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Żeby Twoja mama nabrała do Ciebie zaufania musisz jej pokazać ze można Ci zaufać. Mów jej zawsze gdzie idziesz, z kim, o której wrócisz i nie spóźniaj sie, jesli masz komórke to powiedz jej ze zawsze jakby co to bedziesz pod telefonem. Zapraszaj do siebie znajomych, niech pozna z kim sie spotykasz. Jak zobaczy ze to pożądni i mili ludzie bedzie o Ciebie spokojeniejsza bo bedzie wiedziała z kim jesteś. Wiadomo ze sie martwi, jak kazdy rodzic. Zwłaszcza ze dla niej bedziesz zawsze małą dziewczynka a ona nie pomyśli, ze Ty chcesz sie juz umawiać i miec chłopaka Wink Dla niej bedzie za pewne jeszcze przez długi czas wydawało sie ze jestes za młoda na to Smile Najwazniejsze to rozmawiać i zdobyć jej zaufanie, a okłamując ją lub nie mówiąc jej wszystkiego nie zdobedziesz jej zaufania. No i oczywiście potrzeba troche czasu zeby ona mogła sie oswoić i przyzwyczaić do tego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2049084
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Nie 22 Lut, 2004 00:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tresh: 101% racji!!!

Ludziska - przemyślcie sobie post Tresh. Mimo, że na pierwszy rzut oka ta metoda napewno Wam się nie spodoba, ale sądzę, że na dłuższą metę jest jedyna skuteczna. To naprawdę działa. Trzeba jedynie dużo cierpliwości i czasu.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marog6
Gość
PostWysłany: Sro 03 Mar, 2004 08:12   

Ale tez zapewne chodzi o to zebyprzyjsc na czas do domu wtedy zaufanie zaskoczy i bedzie wszystko OK
Powrót do góry
Grohówa Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant


Dołączyła: 15 Lis 2004
Posty: 44
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Czw 18 Lis, 2004 15:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jesteśmy chyba w takiej samej sytuacji. Dobrze się uczę, udzielam się w szkole, nie sparwiam kłopotów w budzie( bo w domu troche gorzej...). A mimo to nie mam zadnych luzów! Zero imprez, w domciu mam być jak bedzie ciemno. Moja matka wtrąca sięw moje życie prywatne. Wypytuje, czyta smsy, karteczki.... Jak mogę mieć do niej zaufanie?! A ona chce być moją przyjaciółką! Hehehe nie tak wygląda przyjażń... Nawet matki z córką.

_________________
And yeah, yeah, God is great.
Yeah, yeah, God is good.
Yeah, yeah, yeah, yeah, yeah.
What if god was one of us,
just a slob like one of us,
just a stranger on the bus trying to make his way home?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1184334
Tavion
Gość
PostWysłany: Czw 18 Lis, 2004 15:14   

Nie odnawiaj starych tematów, Grohówa.
Powrót do góry
Ekspertka Płeć:Kobieta

Dołączyła: 22 Paź 2004
Posty: 5
Ostrzeżeń:
 3/3/6
PostWysłany: Czw 18 Lis, 2004 19:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Właśnie właśnie!!! Nie odnawiaj Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 18 Lis, 2004 22:17   

Jeszcze ją za to zadźgajcie.
Co do mamy - ja juz się przyzwyczaiłam Mr. Green
Powrót do góry
Inteligencja Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 230
PostWysłany: Pią 19 Lis, 2004 18:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jakie to... typowe.

Zastanawiałaś się kiedyś nad postawieniem się na jej miejscu?

A tak przy okazji to jest zabawne Smile. Każde młode pokolenie żąda 'własnego życia', a jak już przyjdzie na nie 'czas' - same nie dają swoim córkom prywatności Smile.

Nadopiekuńczość? Jeżeli Twoją mamę interesuje, z kim się zadajesz i kogo kochasz, to dla mnie nie jest nadopiekuńczość. Jak by tak nie było, to mogłabyś przypuszczać, że nie interesujesz swej mamy...

_________________
Carpe diem, quam minimum credula postero.
Horacy

***
KoFfAjMy SiĘ mIŁoŚcIoM bOŻ0-PoKeMonOwOm !!! YoŁ!!!
Irony is my mother...

***
Femme Fatale, dziękuję Ci za te piękne zdjęcie w moim profilu Smile:*. Masz gust, dziewczyno :*Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
havranek Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 22 Lis 2004
Posty: 53
PostWysłany: Pon 22 Lis, 2004 13:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

z nadopiekunczoscia nie mozna walczyc bo to nie ma sensu, jesli twoja mama taka jest to trudno, musisz przebolec do tej osiemnastki i tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1735338
aska Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 24 Sty 2004
Posty: 208
PostWysłany: Pon 22 Lis, 2004 13:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

jak to wcale nie ma sensu !!!
NaStKa po prostu uświadom mamie że masz już 15 lat i wiesz co robisz ... Pogadaj ze swoją mamą szczerze - powiedz jej że chcesz umawiać się z chłopcami itp. itd. ...
Zawsze mów jej o której będziesz w domu ... Powiedz jej żeby się nie denerwowała i (jeśli masz komurke) to powiedz że jeśli będziesz potrzebna w jakiejś BARDZO A TO BARDZO ważnej sprawie , nich zadzwoni ...

_________________
miłość jest jak żmija : męczy , dręczy i zabija ...

milczenie jest złotem (ale nie zawsze)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5336608
Inteligencja Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 230
PostWysłany: Pon 22 Lis, 2004 19:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

aska napisał/a:
jak to wcale nie ma sensu !!!


W jaki sposób do tego doszłaś? Uargumentuj swoją wypowiedź... proszę Smile

[ps., 'uświadamianie jej' nie jest dobrym pomysłem... narazisz się na śmiech Smile]

_________________
Carpe diem, quam minimum credula postero.
Horacy

***
KoFfAjMy SiĘ mIŁoŚcIoM bOŻ0-PoKeMonOwOm !!! YoŁ!!!
Irony is my mother...

***
Femme Fatale, dziękuję Ci za te piękne zdjęcie w moim profilu Smile:*. Masz gust, dziewczyno :*Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |