| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16, 17, 18  Następny
Kościół...

Dlaczego chodzisz do kościoła ?
Każą mi rodzice.
20%
 20%  [ 45 ]
Z własnej woli, wierzę w Boga i Kościół.
19%
 19%  [ 42 ]
Nie chodzę.
22%
 22%  [ 49 ]
Ponieważ, kiedy nie chodzę mam poczucie winy... przecież wierzę w Boga, ale w Kościół nie.
8%
 8%  [ 18 ]
Myślę, że trzeba.
11%
 11%  [ 26 ]
Czasami w kościele, z kolegami/koleżankami można się dobrze bawić...
8%
 8%  [ 19 ]
Z innego powodu.
9%
 9%  [ 20 ]
Głosowań: 137
Wszystkich Głosów: 219

Autor Wiadomość
DeadCorpses Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 16 Maj 2004
Posty: 124
PostWysłany: Pią 19 Lis, 2004 21:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?t=2182&postdays=0&postorder=asc&highlight=znaki&start=15

a i do tego możnaby jeszcze przytoczyć cytat (wpierw polecam przeczytac troche z tego topicu i dalej[jakąś 1/10 starczy]) :
"Aby uzyskać pewność, ogromna większość osób nie będących specjalistami w danej dziedzinie jest skłonna zaakceptować wyniki naukowe pochodzące tylko od autorytetów. Jednakże istnieje ważna różnica pomiędzy wybitnym naukowcem, który jest otwarty i zachęca każdego zainteresowanego do sprawdzania zastosowanych metod i sugerowanych poprawek, a autorytetem, który pytania o swoją wiarygodność przypisuje słabości ducha pytających, tak jak czyni to [kardynał] Newman wobec osób kwestionujących nieomylność Biblii... Racjonalna nauka uważa, że dowody jej wiarygodności mogą zawsze ulec zmianie, jeśli występuje taka konieczność, podczas gdy nieracjonalny autorytaryzm uważa wymóg zmiany poglądów za postępowanie wywołane brakiem lojalności i wiary."
Morris Cohen (filozof nauki), Rozum i przyroda

_________________
śniłem, że gwałciłem kobietę bez nóg
była taka piękna i zimna jak lód
jej oczy głęboko wpatrzone we mgłe
tak bardzo ją kocham, tak bardzo ją chce

-- Book of the Dead
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5543682
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Pią 19 Lis, 2004 21:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zaznaczylem, że chodzę z wlasnej woli, bo wierzę w Boga. Nie rozumiem tylko pojęcia "wierzyć w Kościol". Może raczej "uznawać Kosciol"? Sprzeczne wydaje mi się rozumowanie co niektórych, którzy mówią, że w Boga wierzą, ale do Kościola nie chodzą (i go nie uznają). Przeca jeśli wierzy się w Boga, to wierzy się we wszystko co stworzyl i ustanowil, także Kościol.

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
DeadCorpses Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 16 Maj 2004
Posty: 124
PostWysłany: Pią 19 Lis, 2004 21:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

I dlatego to doprowadziło do nadużyć. Człowiek się pewniej czuje jak jest 'namiestnikiem boga na ziemii'. To wprowadziło natomiast wiare w Kościół i nadawane przez niego nowe wartości, które były sprzeczne niekiedy z zasadami krześcijaństwa.

_________________
śniłem, że gwałciłem kobietę bez nóg
była taka piękna i zimna jak lód
jej oczy głęboko wpatrzone we mgłe
tak bardzo ją kocham, tak bardzo ją chce

-- Book of the Dead
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5543682
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Pią 19 Lis, 2004 21:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

(odpowiedz na te pytania, będziemy mogli dalej rozważać)
DeadCorpses napisał/a:
I dlatego to doprowadziło do nadużyć.

Jakich?
DeadCorpses napisał/a:
To wprowadziło natomiast wiare w Kościół...

Na czym ona miala by polegać?
DeadCorpses napisał/a:
...i nadawane przez niego nowe wartości, które były sprzeczne niekiedy z zasadami krześcijaństwa.

Jakie?

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
DeadCorpses Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 16 Maj 2004
Posty: 124
PostWysłany: Pią 19 Lis, 2004 22:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zdawało mi się to dość oczywiste. Naturalnie chodziło mi o wprowadzenie kultu świętych, celibat, czyścieć, czyli wprowadzenia 'ducha' materialnego do wiary. Wiara KK polega w części na biblii i w części na tradycjach, przekazaniach ustnych, które mogły ulec przekształceniom. Poza tym wiara formowała się przez wieki, a w dziejach nie zawsze 95% społeczeństwa potrafila czytać, pisać.

O niektórych przykładach można się nauczać chociażby z lekcji historii (inwestytura i symonia).
Wiara w kościół to jest wiara w to co powiedzą ci na ambonie, oraz w KKK.

_________________
śniłem, że gwałciłem kobietę bez nóg
była taka piękna i zimna jak lód
jej oczy głęboko wpatrzone we mgłe
tak bardzo ją kocham, tak bardzo ją chce

-- Book of the Dead
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5543682
R2
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 19 Lis, 2004 22:34   

Tavion codzi mi o wiare nie o pierwszą forma człowieka.
Powrót do góry
Inteligencja Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 230
PostWysłany: Sob 20 Lis, 2004 02:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A ja nie wierzę w Boga...

Przyjęłem w miarę prosty rodzaj identyfikacji/poznawania świata - poprzez zmysły. Dotykam, widzę, szłyszę itd... A co z podniosłymi uczuciami? Cóż, w takowe nie wierzę Smile. Aczkolwiek nieco się różnimy... od reszty zwierząt.

Człowiek ma przyjaciół, bo jest egoistą. Człowiek jest altruistą, bo jest egoistą. Człowiek wierzy w Boga, bo jest egoistą.

Egoista to właściwie człowiek myślący Smile

Ma przyjaciół - ma rozrywkę. Oddaje kasę biednym - podnosi samoocenę. Wierzy w Boga - ma 'zapewniony bilet do nieba'.

Wiem, upraszczam i wszędzie doszukuję się egoizmu... A raczej odnajduję... Ale wracając do tematu...

Bóg nigdy mi się nie objawił i dlatego nie wierzę w jego istnienie. Proste i logiczne. Kiedyś, oczywiście, chodziłem do kościoła z woli rodziców. Choć ci sami do niego nie uczęszczali...

_________________
Carpe diem, quam minimum credula postero.
Horacy

***
KoFfAjMy SiĘ mIŁoŚcIoM bOŻ0-PoKeMonOwOm !!! YoŁ!!!
Irony is my mother...

***
Femme Fatale, dziękuję Ci za te piękne zdjęcie w moim profilu Smile:*. Masz gust, dziewczyno :*Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KoT
Gość
PostWysłany: Sob 20 Lis, 2004 07:09   

Inteligencja napisał/a:
Przyjęłem w miarę prosty rodzaj identyfikacji/poznawania świata - poprzez zmysły

Przyjąłem. Wink Skojarzył mi się z Tobą Niewierny Tomasz, apostoł.
Pozdrawiam
Powrót do góry
R2
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 20 Lis, 2004 12:19   

Skoro człowiek jest egoist, nie oddaje kasy biednym, ponieważ nie jest w stanie dostrzec ich potrzeb. To że ma przyjaciół nie zależy od niego.
Wierzysz w to co widziałeś, dotknąłeś czy wierzysz w miejsca w których nie byłeś? Dajmy przykład Australia, RPA nie jesteśw stanie stwierdzić że istnieją na prawdę? Równie dobrze może być to tylko bujda i świat wymyślony przez innych.
Cytat:
Bóg nigdy mi się nie objawił i dlatego nie wierzę w jego istnienie. Proste i logiczne.

A słyszałeś przyjacielu o czymś takim jak objawienie naturalne?
Powrót do góry
Grohówa Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant


Dołączyła: 15 Lis 2004
Posty: 44
Ostrzeżeń:
 1/3/6
PostWysłany: Sob 20 Lis, 2004 12:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wierzę w Boga, nie wierzę we wspólnotę Kościoła.

_________________
And yeah, yeah, God is great.
Yeah, yeah, God is good.
Yeah, yeah, yeah, yeah, yeah.
What if god was one of us,
just a slob like one of us,
just a stranger on the bus trying to make his way home?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1184334
R2
-Usunięty-
Gość
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Sob 20 Lis, 2004 14:33   

Do jakiej religii się zaliczasz?
Powrót do góry
kicp Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 619
PostWysłany: Sob 20 Lis, 2004 14:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

R2 napisał/a:
Do jakiej religii się zaliczasz?


Zalicza sie do wierzących we wszechmogącego, nie musi wyznawać żadnej religii, tym bardziej praktykować, aby wierzyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grohówa Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant


Dołączyła: 15 Lis 2004
Posty: 44
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Sob 20 Lis, 2004 14:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dokładnie Grochu.

Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat

_________________
And yeah, yeah, God is great.
Yeah, yeah, God is good.
Yeah, yeah, yeah, yeah, yeah.
What if god was one of us,
just a slob like one of us,
just a stranger on the bus trying to make his way home?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1184334
Inteligencja Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 230
PostWysłany: Sob 20 Lis, 2004 18:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kocie... Zapomniałeś się przywitać Smile. I kwiatka zabrakło Smile.

Ja nie wierzę w to, że istnieje Australia? Hm, a co mnie obchodzi, czy jest, czy nie Smile? Dopóki żyje mi się w miarę dobrze, nie obchodzi mnie istnienie Australi Smile. Nawet, jeśli Polska eksportuje banany (co jest bezsensowne Smile) do Australi i dzięki temu nasz handel, a zatem i kraj, się rozwija... Jeżeli kraj sie rozwija, to dobrze. Nie obchodzi mnie, dlaczego Smile.

Objawienie naturalne? Nie kojarzę Smile.

Czy Tomasz został kiedykolwiek nawrócony? Chyba tak, prawda? Cóż, ja tak czekam, aż mnie ktoś nawróci, ale nikomu się jeszcze nie udało... Smile

Egoistą jest bogacz, który nie dzieli się pieniędzmi z biednymi. Dlaczego? Hm, to każdy wie:)
Ale egoistą jest też bogacz, który dzieli się z biednymi, bo robi to po to, by podwyższyć o sobie mniemanie/wyrobić opinię.

Dla mnie właściwie nie istnieje coś takiego jak egoizm. A może źle pojmuję egoizm Smile?

_________________
Carpe diem, quam minimum credula postero.
Horacy

***
KoFfAjMy SiĘ mIŁoŚcIoM bOŻ0-PoKeMonOwOm !!! YoŁ!!!
Irony is my mother...

***
Femme Fatale, dziękuję Ci za te piękne zdjęcie w moim profilu Smile:*. Masz gust, dziewczyno :*Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KoT
Gość
PostWysłany: Sob 20 Lis, 2004 20:33   

Witam.
A nie wziąłeś pod uwagę, żę ów bogacz dzieli się z innymi pieniędzmi i jest to spowodowane współczuciem wywołanym przez ich biedotę? Co do powitania: Tak, gdy piszę szybko, czasem zapominam. Co do kwiatka: Dostają je wybranki. ;>
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |