| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
szkoła plastyczna...
Autor Wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Sob 27 Paź, 2007 20:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Studia humanistyczne, ha. Żebyś widział, jakie są wysokie progi na studia humanistyczne (dziennikarstwo, filologia, prawo, psychologia), wiadomo, są szkoły prywatne, ale w sumie do szkoły prywatnej, możesz sobie na każdy kierunek pójść, więc wiedza nie gra tu roli.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sob 27 Paź, 2007 20:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Na psychologię chyba biologię trzeba zdać, więc to takie nie bardzo humanistyczne. A na prawo idą raczej ludzie ambitni. Inna rzecz to taka filologia, nie wierzę, żeby ciężko było tam się dostać.

Zresztą, najważniejsze to nie dostać się, tylko potem się utrzymać (na PG połowa odpada po I semestrze).

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Nie 28 Paź, 2007 00:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nasty - Odrzucając bajeczki o wysokich progach na humanistycznych studiach bądźmy realistami. Na nie idzie 1% ludzi "humaniści z powołania" a reszta idzie "A bo gdzie mam iść?".

Oczywiście nie mówimy o wszystkich studiach humanistycznych - takich jak w/w prawo. Jednak wszelkie filologie, ekonomie czy dziennikarstwa lub socjologie? Oj, dziewczyno, takim socjologiem to Ja dzisiaj mogę być : )

PS: Tak, śmiech mnie bierze jak słyszę że ktoś na maturze zdawał WOS i historię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Nie 28 Paź, 2007 10:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Co do poziomu uczniów zdających WOS:
Cytat:
Nawet zadania testowe, z pytaniami do wyboru, sprawiały kłopot. Oto przykład: kto z wymienionych - Fryderyk Nietzsche, Jean-Jacques Rousseau, Ludwik Gumplowicz czy Karol Marks głosił teorię zakładającą powstanie państwa w wyniku walki klas? Poprawnie wskazał Marksa tylko co drugi uczeń!

http://airbot.net/forum/index.php?action=vthread&forum=6&topic=143
Wywiad wisiał kiedyś na gazeta.pl, ale Google wypluł mi tylko to.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 28 Paź, 2007 11:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Matura z WOSu owszem jest łatwa, trudno jej nie zdać, jednak żeby dobrze zdać trzeba się sporo pouczyć, bez żadnego powtórzenia, na maturze próbnej z WOSu miałam 66%, więc to dobry wynik, jednak chciałabym mieć ok. 90, a jednak do tego trzeba się przyłożyć, chociażby z powodu testu, i dobrej argumentacji w wypracowaniu. Teksty źródłowe, to już kwestia umiejętności ;p

Ha, czyli wg tego co podałeś, jestem powyżej średniej, bez żadnych powtórek, no czyli jest bardzo dobrze Wink A z podstawową, to fakt, każdy głupi chyba ją zda, no tylko kogo satysfakcjonuje te 30-40 %?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Nie 28 Paź, 2007 11:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A ilu maturzystów NIE idzie na studia?

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Sro 31 Paź, 2007 15:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja jestem w liceum plastycznym i szczerze mówiąc nie polecam. przynajmniej w moim olsztynskim poziom jest zalosny, jestem teraz w 4 klasie i wlasciwie nie odczuwam roznicy miedzy gimnazjum.

fakt faktem ze jest nacisk na przedmioty artystyczne i historie sztuki, ale nie wiem jak mlodsze roczniki maja zamiar zdawac mature np. z matmy :} to jest impossible.
u mnie w szkole są egzaminy wstepne z rzezby, rysunku i malarstwa + rozmowa kwalifikacyjna. ja dostalam sie dzieki rozmowie tak naprawde, bo gadalam z nauczycielami przez dobre 15 minut =d

i jestem na reklamie wizualnej. ceramika to jełopy =d
jezeli chcesz cos wiecje wiedziec to pisz ;d
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kacza Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant


Dołączyła: 14 Paź 2007
Posty: 37
PostWysłany: Czw 01 Lis, 2007 09:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W sumie jednak lepiej chyba by było iść do jakiegoś innego liceum a swoje zainteresowania rozwijać na pozalekcyjnych zajęciach.

_________________
Miło słyszeć, że nie tylko mój świat się rozpada na tysiące malutkich kawałeczków,
ale
przecież
<b>wszystko trwa dopóki sam tego chcesz...</b>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 01 Lis, 2007 10:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jeśli to twoje zainteresowania - tak.

Jeśli wiążesz z tym przyszłość - nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Czw 01 Lis, 2007 12:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

jeżeli chcesz iść na ASP to masz marne szanse po plastyku, bo plastyk zamyka horyzonty. robisz tak jak każą ci robić, żadna w tym frajda. mało osób po lsp dostaje sie na Asp, wiecej jest studentow po niezaleznych liceach.
jeżeli chcesz podszkolić umiejętności + wiedzę artystyczną to mozesz isc, masz taki sam wybór studiow po plastyku jak po kazdej innej szkole.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Pią 02 Lis, 2007 10:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No ale matura z historii sztuki powinna być po tej szkole żadnym problemem, prawda?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Sob 03 Lis, 2007 13:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

zależy, ja przez 2 lata miałam super nauczycielkę od hs, ale odeszla w rok temu i dali nam beznadziejna. wiekszosc miala na koniec 5 i 6, zero przerobionego materialu a matury z hs nie zdalo 11 osob. to duzo, biorac pod uwage ze są tylko 2 klasy po 23 osoby.

w tym roku mam nowa nauczycielke i mam nadzieje ze uda mi sie zdac mature z hs, ale tak naprawde to WSZYSTKO zalezy od nauczyciela.
pewne materialy na hs sa niedostepne dla uczniow a wymagane na maturze, wiec tylko nauczyciel moze nam je zalatwic. =d
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Sob 03 Lis, 2007 17:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czyli po prostu w twojej szkole jest ogólnie niski poziom..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Nie 04 Lis, 2007 03:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

jak w każdym plastyku, jeździmy razem na plenery rzeźbiarskie/malarskie z innymi PLP z kraju i raczej dużo się nie różni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |