| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zmiany w kanonie lektur

Zmiany w kanonie lektur uważam za
Zdecydowanie korzystne
11%
 11%  [ 2 ]
Raczej korzystne
0%
 0%  [ 0 ]
Raczej niekorzystne
16%
 16%  [ 3 ]
Zdecydowanie niekorzystne
44%
 44%  [ 8 ]
Nie mam zdania
27%
 27%  [ 5 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Wto 05 Cze, 2007 00:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Akacja12 napisał/a:
O to chodzi żeby ludzie byli mądrzy, oczytani i wiedzieli dużo na wiele dziedzin, bo ciemnym tłumem dobrze się rządzi, ale nic on nie osiągnie...

I jakoś ci "oczytani" Polacy mają u siebie gorzej niż u "głupawych" Kanadyjczyków, Amerykanów, itd.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Wto 05 Cze, 2007 14:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No, to samo chciałem spostrzec - Polska edukacja stoi na bardzo wysokim poziomie, o czym pisałem wcześniej - Z czego naprawdę gro wiedzy jest całkowicie zbędne i nieprzygotowujące do jakiegokolwiek zawodu - Czyt. wiedza wyjątkowo ogólna w wieku, w którym kształcić się ludzie powinni w stronę jakiejś specjalizacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Sro 06 Cze, 2007 13:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,4205701.html?skad=rss Wink raz coś mądrego powiedział..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Sro 06 Cze, 2007 22:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ej no sorry, ale nie jestem patriotką, nie lubię polski jako ludzi i ustrojów [bo do samej ziemi nic nie mam] i chyba mam do tego prawo.
obowiązkowe wychowanie patriotyczne to żenada, bo gdziekolwiek jestem poza polską czuję się NORMALNA i WOLNA, więc co mi da jak mi jakiś człowiek pobiadoli o polsce, o tym jaka jest fajna i w ogole, jaka ma ciekawa historie, przedstawi mi same dobre strony pomijajac wszystko co niedobre.

w takim razie każdy polak powinien mieć OBOWIĄZKOWE warsztaty i szkolenia dotyczące TOLERANCJI.
wtedy mogłabym chodzić na obowiązkowe lekcje patriotyzmu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Sro 06 Cze, 2007 22:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Z tą tolerancją to fakt, bo patriotyzm może się niebezpiecznie przechylić w stronę nacjonalizmu... no ale szkoła jednak i tak nie wychowuje tylko uczy.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 07 Cze, 2007 09:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tolerancja? Och nie, akurat nasi politycy mają w tej kwestii głowy na karku i idą w bardzo dobrą - homofobiczną - stronę. Oby jak najdłużej udało się ustrzec masowej tolerancji.

Tremere - Nie wiem jak Ty widzisz wychowanie patriotyczne, ale Ja to widzę jako Polska część historii - Jedynie bardziej rozszerzona.

Poza tym - Póki nie masz 18-tki jesteś dzieckiem i podlegasz decyzjom rodziców - Jak Oni będą chcieli, to wyjedziecie z tego zapchlonego kraju. Jak masz 18 lat - Nikt nie każe Ci się kształcić, prawda? Możesz wyjechać.

Zasada bardzo prosta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pią 08 Cze, 2007 10:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
Tolerancja? Och nie, akurat nasi politycy mają w tej kwestii głowy na karku i idą w bardzo dobrą - homofobiczną - stronę. Oby jak najdłużej udało się ustrzec masowej tolerancji.

Dlaczego ?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pią 08 Cze, 2007 11:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bo tolerancja prowadzi prostą drogą do skrajności - Vide Holandia, czy teraz już Anglia, a kolejne kraje powoli się zbliżają do czołówki.

Tolerancja, w aktualnym tego słowa znaczeniu, oznacza akceptowanie ekshibicjonistycznych zachować ludzi skrajnie nienormalnych, odmiennych, czy nawet dziwnych - I nie tyle żeby sobie Ci ludzie byli dziwni, dupczyli zwierzaki, maskotki, czy muchy po kątach swojego mieszkania - Tolerancja dzisiaj to akceptacja takich zachowań "w naszym codziennym życiu" - Inaczej mówiąc: zezwolenie ludziom którym wydaje się że są inni na pokazywanie światu jak bardzo są inni, oraz zmuszenie ludzi, by tą inność akceptowali.

A jest to kretynizm i moda "super-duper-nowoczesnej Europy" do której jeszcze nie należymy, i Ave za to.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pią 08 Cze, 2007 12:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

(znów to super-duper ;p)
No bo niektórzy są bardzo inni i nic na to nie poradzą, chodzi o to żeby ich nie wyśmiewać i nie winić za to. Nie widzę nic w tym złego.
Posłuszmy się przykładem homosekualistów - czy sądzisz że oni za wszelką cene chcą pokazywać jacy są inni ? Nie sądze... chcą po prostu być normalnie traktowani, i żeby nie musieli się kryć specjalnie ze swoją orientacją.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pią 08 Cze, 2007 13:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
Inaczej mówiąc: zezwolenie ludziom którym wydaje się że są inni na pokazywanie światu jak bardzo są inni, oraz zmuszenie ludzi, by tą inność akceptowali.

A tak w ogóle to co ci w tym przeszkadza? Jedni robią raz do roku Marsze Równości, inni Boże Ciało. W żadnej z tych imprez nie musisz brać udziału.
Shaunri napisał/a:
i Ave za to.

witaj, bądź pozdrowiony
<łac.>

Rolling Eyes
Już prędzej by pasowało gloria, ale chyba też nie bardzo.
Akacja12 napisał/a:
Posłuszmy się przykładem homosekualistów - czy sądzisz że oni za wszelką cene chcą pokazywać jacy są inni ?

Biedroń chce Smile

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pią 08 Cze, 2007 16:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Akacja - Jakby nie chcieli pokazywać że są inni, to nie byłoby problemu i żadnej afery.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Sob 16 Cze, 2007 19:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Drecholstwo i brudasy mogą, ale homoseksualisci nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sob 16 Cze, 2007 22:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A kto powiedział że mogą : )?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Sob 16 Cze, 2007 22:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Boże Ciało!! Dobre Słupek, dobre. Dzwony mi dzwoniły w kościele obok którego niedaleko mieszkam, przez jakąś godzinę! To było straszne = =

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 17 Cze, 2007 11:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A mi pod domem się procesja kończyła.. ;/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |