| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Uczyć się czy nie uczyć?
Autor Wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Wto 29 Kwi, 2008 12:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pink Panter14 napisał/a:
Szczerze mówiąc z przykładu mojej szkoly wiem, że młodzież w dzisiejszych czasach w przeważającej części nie jest skora do nauki, tym samym ma więcej czasu na przyjemności, a lekcje odpisze na przerwie.


A Ja ze swojego doświadczenia wiem że zawsze tak było, nic nowego - młodzież lubi się bawić i powinna się bawić, a nie robić jak woły za trzech : )
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Wto 29 Kwi, 2008 16:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Potwór. Zrozum, że na każdego takiego matematyka przypada ktoś, kto uważa, że biologia, PO czy geografia über alles i że to właśnie ich ulubiony przedmiot jest najprzydatniejszy. Jakby się kierować ich zdaniem, to na dobrą sprawę każdy licealny przedmiot powinien być obowiązkowy na maturze.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PotworAreturn Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 186
PostWysłany: Wto 29 Kwi, 2008 17:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ale ja nie twierdze, ze tylko dlatego, ze lubie matematyke nagle wszyscy maja ja lubic, uczyc sie jej i pisac z niej mature. Faktem jest to co powiedzialam- obciecie do granic mozliwosci podstaw programowych z matematyki. Ja osobiscie nad tym ubolewa, ale jest grono uczniow, ktorzy z tego powodu skacza pod sufit. Subiektywizm.

_________________
Je bent zo
Met jou verveel ik me geen moment,en oh
Ook al doe je echt geen moeite
Je bent zo
Ik raak gewoon nooit aan je gewend, zo
Wil ik verder leven samen met jou
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
8627677
Pink Panter14 Płeć:Kobieta
Junior
Junior

Dołączyła: 03 Lis 2007
Posty: 149
PostWysłany: Wto 29 Kwi, 2008 19:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
Pink Panter14 napisał/a:
Szczerze mówiąc z przykładu mojej szkoly wiem, że młodzież w dzisiejszych czasach w przeważającej części nie jest skora do nauki, tym samym ma więcej czasu na przyjemności, a lekcje odpisze na przerwie.


,,A Ja ze swojego doświadczenia wiem że zawsze tak było, nic nowego - młodzież lubi się bawić i powinna się bawić, a nie robić jak woły za trzech : )
''

Może i zawsze tak było, ale kiedyś nauczyciel nie prosił ucznia, żeby przyszedł poprawić sprawdzian bo grozi mu 1 na koniec. Dostał uczeń 1 za sprawdzian to miał pecha. Dostawał radę żeby się nauczył na 5 na następny, żeby jako-taka średnia mu wyszła.. :/:/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Wto 29 Kwi, 2008 20:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pink Panther - Też się mylisz, nie słuchaj rodziców, bo tylko tak gdakają : )

Oczywiscie, były czasy kiedy dzieciaki tłuczono linijkami po rękach, ale wcale nie uważam żeby było to skuteczne, czy dobre. Ogólnie tak i teraz, jak i wtedy nauczyciele byli ludźmi, niewiele się w tej kwestii zmieniło : )

A że czasami się jakiś cyborg trafi, cóż poradzisz : )


Od kiedy usłyszałem że komuś w klasie maturalnej grozi niedopuszczenie do matury z powodu nieobecności na lekcjach wychowania fizycznego to przestałem wierzyć w edukację : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pink Panter14 Płeć:Kobieta
Junior
Junior

Dołączyła: 03 Lis 2007
Posty: 149
PostWysłany: Wto 29 Kwi, 2008 21:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Uściślając nie mówią mi tego rodzice, ale nauczycielka, kiedy z nią rozmawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Wto 29 Kwi, 2008 22:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

E tam, nauczycielka. Nie ufaj urzędnikom państwowym.

Potwór - Chodzi o to, że subiektywne opinie da się pogodzić jedynie wolnym rynkiem, a nie prikazami. Co Ci przeszkadza, że ktośtam by miał 5 religii, a ktoś inny 7 matematyk w tygodniu (żeby nie było - sam jestem z własnej woli w mat-fizie)? Jeśteśmy wszyscy różni, mamy różne upodobania, ale urzędasy chcą nam wmówić, że jesteśmy identyczni i powinniśmy uczyć się tego samego.

A co do WF to w sumie ciekawe, czy mam 50% w tym półroczu, bo jakoś mi się zdarzało na kawę wyskakiwać ostatnio Smile

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PotworAreturn Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 186
PostWysłany: Wto 29 Kwi, 2008 22:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ale ja nie wiem co Ty mi probujesz wmowic :O Ja wcale nie twierdze, ze moje upodobania sa najmojejsze i teraz wszyscy maja uczyc sie matematyki... Tez bylam w mat-fiz-inf i mysle, ze to jest wlasnie wyjscie z sytuacji- zeby miec wybor, w ktorym kierunku chcesz isc juz na etapie liceum. Gimnazjum nie, bo wiedza ogolna tez jest potrzebna.

_________________
Je bent zo
Met jou verveel ik me geen moment,en oh
Ook al doe je echt geen moeite
Je bent zo
Ik raak gewoon nooit aan je gewend, zo
Wil ik verder leven samen met jou
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
8627677
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Wto 29 Kwi, 2008 22:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Do czego była potrzebna wiedza ogólna moim kolegom, którzy teraz siedzą w zawodówkach albo nawet pracują bez ukończenia tejże? Tylko się męczyli biedni, za pieniądze podatników (zresztą, ja nadal nie wiem po co mi znać jakieś jeziora cyrkowe czy coś w ten deseń albo wiedzieć gdzie są największe uprawy batatów).

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 01 Maj, 2008 08:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Areturn - Wiedza ogólna na poziomie podstawowym w stu procentach wystarczy do normalnego życia na każdym poziomie - umiesz dodawać, odejmować, mnożyć, dzielić, czytać, ogólnie znasz geografię i grawitację - Znaczy się nic na świecie nie jest w stanie Cię zaskoczyć jak będziesz kupował ziemniaki : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PotworAreturn Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 186
PostWysłany: Sob 03 Maj, 2008 09:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

no ja bym ogolna podciagnela pod gimnazjum przynajmniej. A w liceum mocna selekcje i specjalizacje, mtura, i dalsza specjalizacja na studiach.

_________________
Je bent zo
Met jou verveel ik me geen moment,en oh
Ook al doe je echt geen moeite
Je bent zo
Ik raak gewoon nooit aan je gewend, zo
Wil ik verder leven samen met jou
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
8627677
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sob 03 Maj, 2008 16:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Areturn - Gimnazjum to wytwór jakiegoś poronionego umysłu. Całkiem zbędny - Wystarczy podstawówka, potem przygotowawcze liceum do matury (Przygotowawcze do matury, czyli żadnej geografii dla przyszłego lekarza, tym się winna zająć podstawówka) i potem studia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PotworAreturn Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 186
PostWysłany: Sob 03 Maj, 2008 16:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ale ja wcale nie powiedzialam, ze popieram cala chora idee gimnazjum. Bynajmniej nie Wink Ale stalo sie i czy sie zmieni- nie wiem. W obecnym systemie (co zreszta pokryje sie ze starym, bo zamysl byl taki by podstawowke podzielic na podstawowke+gimnazjum (ok dodali do tego etapu jeden rok)) podciagnelabym to do gimnazjum. Ale to jest tylko i wylacznie moje zdanie, moge je miec Wink?

_________________
Je bent zo
Met jou verveel ik me geen moment,en oh
Ook al doe je echt geen moeite
Je bent zo
Ik raak gewoon nooit aan je gewend, zo
Wil ik verder leven samen met jou
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
8627677
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sob 03 Maj, 2008 16:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A ja nie popieram poronionej idei, żeby państwo zajmowało się edukacją Rolling Eyes

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PotworAreturn Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 186
PostWysłany: Sob 03 Maj, 2008 17:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a jaka masz propozycje?

_________________
Je bent zo
Met jou verveel ik me geen moment,en oh
Ook al doe je echt geen moeite
Je bent zo
Ik raak gewoon nooit aan je gewend, zo
Wil ik verder leven samen met jou
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
8627677
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |