| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Zmiany w kanonie lektur

Zmiany w kanonie lektur uważam za
Zdecydowanie korzystne
11%
 11%  [ 2 ]
Raczej korzystne
0%
 0%  [ 0 ]
Raczej niekorzystne
16%
 16%  [ 3 ]
Zdecydowanie niekorzystne
44%
 44%  [ 8 ]
Nie mam zdania
27%
 27%  [ 5 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sob 21 Lip, 2007 22:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Coś całkiem rozsądnego dzisiaj przeczytałem.
Cytat:
Ta starożytna myśl zainspirowała mnie do tego, aby wszystkie dotychczasowe lektury wyrzucić z kanonu i umieścić je w lamusie historii literatury. Jeśli dzieła są bezwartościowe, to ich miejsce jest właśnie w lamusie. Jeśli zaś te dzieła są wartościowe, to ludzie i tak je będą czytać, więc nie ma znaczenia, gdzie te utwory się znajdą: w kanonie czy w lamusie. (...) nic złego się nie stanie, jak wyrzucimy wszystko, a na zwolnione miejsce wprowadzimy same nowości, tzn. teksty, które nigdy nie były lekturami.

Źródło

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AŚKA Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 05 Kwi 2007
Posty: 112
PostWysłany: Nie 22 Lip, 2007 10:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

heh rozmowa u mnie na polskim:
uczeń:
- pani profesor, a którą listę lektu nam pani poda - tę nową czy tę nowszą??
profesorka:
- powiem tak - swoją biggrinbiggrinbiggrin

i tak jest rzeczywiście - u mnie w szkole nauczyciele od polskiego spotkali się i ułożyli swoją własną listę lektur, które będziemy przerabiać biggrinbiggrinbiggrin tylko ciii... RazzRazzRazz

_________________
O! Cały TY... Na Twój widok totalnie mnie mdli... To właśnie Ty... Malutki iloraz... No ale masz spryt...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Pon 23 Lip, 2007 10:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No tak, tylko trzeba pamiętać o przygotowaniu do matury, w podstawówce, czy w gimnazjum można sobie pozwolić na "swoje", ale potem.. co z tego że przerobicie to co lepsze, skoro na maturze polegniecie? Mnie nowa lista ominęła, więc problemu nie mam. Słupek, może i jest w tym racja, tylko jaki sens dawać książki, które nie mają żadnych wartości? W nowym kanonie są takie, które są doceniane i chwalone, ale są też takie, które są ostro krytykowane, a po co czytać na siłę coś, co jest niepotrzebne?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pon 23 Lip, 2007 11:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czy ja kiedykolwiek giertychowski kanon pochwaliłem? Mam nadzieję, że LiS jednak odpadnie z koalicji i nowy minister wszystko naprostuje.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AŚKA Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 05 Kwi 2007
Posty: 112
PostWysłany: Pon 23 Lip, 2007 13:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nasty_girl napisał/a:
No tak, tylko trzeba pamiętać o przygotowaniu do matury, w podstawówce, czy w gimnazjum można sobie pozwolić na "swoje", ale potem.. co z tego że przerobicie to co lepsze, skoro na maturze polegniecie?


chyba źle mnie zrozumiałaś... jestem w liceum i to, że mamy swoją listę oznacza, że mamy daleko pana Ministra i jego listę, a będziemy przerabiali to, co nasi profesorowie uważają za najbardziej wartościowe i najbardziej dla nas przydatne... omówimy jego lektury i dodatkowo inne, które on wyrzucił, a mogą nas kształtować wewnętrznie... Smile

_________________
O! Cały TY... Na Twój widok totalnie mnie mdli... To właśnie Ty... Malutki iloraz... No ale masz spryt...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pon 23 Lip, 2007 13:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przecież ten nakaz dotyczy tych co w tym roku pójdą do liceum. Starsi jadą dotychczasowym programem, z Gombrowiczem, Witkacym, Goethem, za to bez papieża.

A tak w ogóle, to młodsze roczniki mają przerąbane, jeśli chcą uczciwie te książki przeczytać. Wychodzi na to, że chyba nic nie odpada (Ujazdowski z Kaczyńskim wszystko albo prawie wszystko przywrócili), a kilka nowych książek dochodzi.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Pon 23 Lip, 2007 16:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A tyle pieprzenia, że obecny materiał jest za duży do 3 letniego liceum, idiotyzm. Swoją drogą, co tam w polityce, ten lis będzie w ogóle w rządzie teraz, bo ja wczoraj wróciłam i widzę że na czasie nie jestem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pon 23 Lip, 2007 18:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kaczyński dał im jakieś warunki dalszego trwania koalicji i oczekuje odpowiedzi do końca tego tygodnia. Jeśli się nie zgodzą albo nie odpowiedzą, w poniedziałek ma odwołać wszystkich ministrów z LiS i utworzyć rząd mniejszościowy. W LiS twierdzą, że nie odpowiedzą do tego czasu na rządania premiera, ale podejrzewam, że blefują.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Pon 23 Lip, 2007 23:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pewnie że blefują, pewnie chcą jeszcze o coś prosić, sami by się wycofali? Nie mają tyle honoru, żeby zrezygnować ;p A szkoda, bo liczyłam na nowe wybory, tylko na kogo by na takich zagłosować?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Wto 24 Lip, 2007 17:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Lista Giertycha poszła się kochać.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,4337170.html?skad=rss

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Wto 24 Lip, 2007 20:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Taaa.. słyszałam dzisiaj, może wreszcie odrobina rozwagi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |