| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Żeby nie zaśmiecać forum - 2 pytania w 1 temacie ;)
Autor Wiadomość
jacekkecaj Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Kwi 2010
Posty: 27
PostWysłany: Wto 17 Sie, 2010 09:27   Żeby nie zaśmiecać forum - 2 pytania w 1 temacie ;) Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A więc tak...

1. Jestem "początkujący" co do golenia się (na twarzy, zarostu oczywiście Wink )... I mam pytanie - golić się z włosem czy pod włos, jak lepiej? Razz

2. Mam już od pewnego czasu taki problem... na nogach mam pryszcze i nie ważne od pogody pory roku czy tam innych czynników pogodowych one nigdy się ze mną nie rozstają - zawsze są, czasem w mniejszej a czasem w nieco większej ilości, ale są zawsze. I tutaj moje pytanie - macie jakiś pomysł aby się ich pozbyć? Od razu mówię, że mnie to denerwuje, gadałem o tym ze swoją mamą i ona zbagatelizowała tą sprawę ... ;]

Z góry dzięki za pomoc Panie i Panowie ;]
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riaga Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
PostWysłany: Wto 17 Sie, 2010 11:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja jedynie odpowiedź znam na pytanie pierwsze - z moich doświadczeń golarskich ^^, to chyba zawsze goli się pod włos. Z włosem chyba się nic nie zdziała, ale na logikę biorąc to pod włos się goli zawsze. Ale niech się jakiś mężczyzna wypowie :>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8400593
SIMON300195 Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 957
PostWysłany: Wto 17 Sie, 2010 20:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

1. u mnie w słowniku nie ma metody "z włosem" i "pod włos" nie wiem co to znaczy wiec pal licho Wink

ja tam gole normalnie od góry w dół z boku na bok.... ja nie stostuję pianki bo pianak służy aby "skora była miękka" a normalni nastoletni chłopcy mają miękką skóre no chyba ze nalezysz do jakiegoś przypadku "twardej gęby" Wink

maszynka ja gole się maszynką naturalną, elektryczną nie próbowałem i nie mam zamiaru próbować bo szkoda kasy Wink

i przed tym kup jeszcze "olejek" po goleniu taki zeby miała w sobie preparat"łagądzący draźnienia po goleniu" po pierszym goleniu moze skora draźnić się bo nie jest przygotowana do takich procesów wiec musisz byc przygotowany Wink


2. <ogląda własną noge owłosioną jak u małpy a nawet gorzej jak u goryla> nie znalazłem żadnych oznakow pryszczy, kropek czy czegokolwiek, wiec ci nie pomoze jesli matka bagatelizuje tą sprawe to niestety musisz z tym zyć bo wątpie aby do dermatologa cie wysłała Wink

[ Dodano: Wto 17 Sie, 2010 20:35 ]
zapomniałem o czymś.... mam nadzieję że ci pomogłem Wink przy tym goleniu Wink jakby jakieś pytania byly to PW do mnie Wink pomogę ci w goleniu no i na wackach tez sie znam ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Wto 17 Sie, 2010 20:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pod włos, zdaje mi się, jest dokładniej, ale niby powinno się z włosem co jest chyba kwestią mniejszego drażnienia skóry. Ja tam nie wiem, golę się jak mi akurat pasuje.
SIMON300195 napisał/a:
ja nie stostuję pianki bo pianak służy aby "skora była miękka" a normalni nastoletni chłopcy mają miękką skóre no chyba ze nalezysz do jakiegoś przypadku "twardej gęby"
Taki stary nie jestem, a jednak bez pianki szarpie strasznie.
SIMON300195 napisał/a:
i przed tym kup jeszcze "olejek" po goleniu taki zeby miała w sobie preparat"łagądzący draźnienia po goleniu"
Nigdy nie odczuwałem potrzeby używania takich specyfików. Być może drażnisz sobie skórę bo jedziesz na sucho. Czasem jest to kwestia uczulenia i wystarczy zmienić markę pianki.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 18 Sie, 2010 08:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Słupek - Wszystko zależy od twardości zarostu - jak zarost mięciutki, to z włosem efekt będzie zadowalający - a wtedy nie podrażnia się tak skóry. Jak zarost twardy, to goląc się z włosem wcale się nie ogolisz - więc trzeba pod włos, ale wtedy koszmarnie podrażnia się skórę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Czw 19 Sie, 2010 23:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czasami niektórzy mają pryszcze po goleniu się. Myślę że w tym przypadku warto golić się z włosem, oczywiście efekt będzie gorszy, ale chyba lepiej miec trochę zarostu niż pryszcze Smile

Natomiast jeśli widzisz że skóra nie jest podrażniona, to nie ma chyba powodu żeby golić się z włosem, chyba że to spełnia swoje funkcje...

Co do pryszczy - może warto udać się do lekarza...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LoveHerMadly Płeć:Kobieta
Junior
Junior

Dołączyła: 25 Paź 2008
Posty: 111
Ostrzeżeń:
 2/3/6
PostWysłany: Pią 20 Sie, 2010 12:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie pryszcze, tylko krosty się robią przez podrażnienie.

Sł - jazda na sucho.. o nie... ;/

_________________
Madly
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pią 20 Sie, 2010 12:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bo to ma szalene znaczenie dla dyskusji czy to są krosty czy pryszcze. Dowartościowyjesz się poprawiając ludzi tylko po to żeby poprawic ?
Nawiasem mówiąc specjalnie nie użyłam tego słowa, bo jest okropne i przez palce mi nie przechodzi ;/

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LoveHerMadly Płeć:Kobieta
Junior
Junior

Dołączyła: 25 Paź 2008
Posty: 111
Ostrzeżeń:
 2/3/6
PostWysłany: Pią 20 Sie, 2010 13:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

słowo krosta sprawia, że mrozi Ci krew w żyłach? to straszne..

_________________
Madly
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Pią 20 Sie, 2010 14:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Słupek napisał/a:
Pod włos, zdaje mi się, jest dokładniej, ale niby powinno się z włosem co jest chyba kwestią mniejszego drażnienia skóry. Ja tam nie wiem, golę się jak mi akurat pasuje.
SIMON300195 napisał/a:
ja nie stostuję pianki bo pianak służy aby "skora była miękka" a normalni nastoletni chłopcy mają miękką skóre no chyba ze nalezysz do jakiegoś przypadku "twardej gęby"
Taki stary nie jestem, a jednak bez pianki szarpie strasznie.
SIMON300195 napisał/a:
i przed tym kup jeszcze "olejek" po goleniu taki zeby miała w sobie preparat"łagądzący draźnienia po goleniu"
Nigdy nie odczuwałem potrzeby używania takich specyfików. Być może drażnisz sobie skórę bo jedziesz na sucho. Czasem jest to kwestia uczulenia i wystarczy zmienić markę pianki.



A czy przypadkiem nie podrażniasz skóry przez brak pianki? Radziłabym jednak używać pianki - jakby nie było lepiej maszynka się porusza, do tego nie podrażniasz skóry ostrzami. Choć doświadczenia w goleniu zarostu na twarzy nie mam, to nie wyobrażam sobie potraktować ciała suchymi ostrzami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SIMON300195 Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 957
PostWysłany: Pią 20 Sie, 2010 15:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nasty ja nie uzywam pianki bo nie mam na razie takiej potrzeby, jak nadejdzie odpowiedni czas to sie kupi. mnie juz tak skora nie podrażnia bo przyzwyczaiłem sie juz, ale olejku nadal używam... ;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pitrasia Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 333
PostWysłany: Pią 20 Sie, 2010 19:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ej on tych krost nie ma od glenia, bo ma je na nogach! Chyba się kilka osób zamieszało Wink Albo ja nie umiem czytać...

Krosty mogą być uczuleniem, radzę iść do lekarza jeśli jest ich dużo. Jeśli są pojedyńcze to jest to zwyczajne. zawsze gdzieś wyskoczy jakiś pryszcz (ja miałam pod kolanem kiedyś)

Co do drugiego, to myślę, że pianki należy używać nawet do miękkich włosów. Niechodzi nawet o ruch maszynki, tylko o to jak drażnisz skórę. Teraz możesz tego nie zauważać, ale za parę lat skóra może być bardzo zniszczona i wtedy będą problmy... Olejku równierz można używać, ale nie traktować się tylko olejkiem. Skóra po nim będzie tłusta i narażona na atak trądziku, bo warunki ma idealne (dużo złuszczonej i podrażnionej skóry (przez co też osłabionej) oraz tłuszcz zatykający pory.) Na prawdę lepiej jest zastosować piankę i wydać trochę więcej niż potem żałować.Albo chociarz namydlać twarz, byle by nie na sucho... A jeśli twarz chce mieć się dokładnie ogolona, to myśę, że najlepiej jest najpierw z włosem (żeby obciąć dłuższe włosy ie drażniąc się) a potem pod włos (aby usunąć te krótsze, ktorych z włosem usunąć się nie da). Jestem kobietą i na goleniu się nie znam, ale o skórze trochę się już naczytałam. Więc myślę, że to co powiedziałam przyda się każdemu panu. Przynajmniej ja tak myślę o goleniu. Każdy może postępować jak chce, ale ja na prawdę dobrze radze Wink

_________________
------------
I Believe I Can Fly!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7416497
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Pią 20 Sie, 2010 22:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

SIMON300195 napisał/a:
nasty ja nie uzywam pianki bo nie mam na razie takiej potrzeby, jak nadejdzie odpowiedni czas to sie kupi. mnie juz tak skora nie podrażnia bo przyzwyczaiłem sie juz, ale olejku nadal używam... ;p


Skoro używasz tego olejku (choć olejek, to dla mnie jakiś dziwaczny specyfik w tej sytuacji), to jednak coś z tą skórą jest nie tak..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pią 20 Sie, 2010 23:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie trzeba od razu pianki. Jeżeli chodzi o same funkcje poślizgowe to mydło, żel do mycia twarzy lub żel pod prysznic się świenie nada.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sob 21 Sie, 2010 06:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Akacja - Z doświadczenia - mydło, czy żel pod prysznic nadają się do golenia jak pięść do nosa. O ile pewnie w przypadku miękkiego, młodzieńczego zarostu może być nawet herbata, to później można się srogo zawieść na w/w specyfikach. Tylko żel do golenia, tylko pianka do golenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |