| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Pierwsza miesiączka ! Co robić ?!
Autor Wiadomość
~KleO
Gość
PostWysłany: Nie 19 Sty, 2003 20:32   Pierwsza miesiączka ! Co robić ?!

Pierwsza mieszączka...co robić ? Te dziewczyny co nie mają miesiączki to perwnie nie chcą jej mieć ! Myślicie lewnie, że to boli ? To zależy jak kto odczuwa ból ! Inni bólu nie czują...! Kiedy pojawi się pierwsza miesiączka to się czeście ! Wejdziecie w okres dojdziewania i staniecie się małymi kobietkami ! Dojrzewanie trwa od 10 do 17 roku życia ! Jeśli nie dostaniesz miesiączki np. na 15 lub 16 lat, to zgłoś się z tym do lekarza ! Jak masz mieszączkę to w kalendarzu sobie zaznaczaj kiedy dostajesz miesiączkę i ile ona trwa dni ! Ja mam 13 lat, no...jeszcze nie mam miesiączki, ale miałam w szkole prelekcje z pielęgniarką i rozmowa była o miesiączce. Jak się pojawi na bieliźnie przeźroczyste coś ( żadkie ) to nie myślcie, że to się coś niewiadomo dzieje ! To jest wydzielina śluzowa pochwy ! Wtedy musicie nosić wkładki chigieniczne ! A zresztą...zapytajcie o to wszystko mamę ! Miesiączkę nazywamy inaczej okrestem lub menstruacją ! O wszystkim dowiecie się od mamy !
Przejdź na dół
nastka
Gość
PostWysłany: Nie 19 Sty, 2003 20:50   hehe

Wiesz Kleo masz wieeeeelkie szczęście że o problemie miesiączki mówi się otwarcie w twojej szkole....ja niestety nie miałam takich praktyk Sad za to w 4 klasie szkoły podstawowej rozdano wszystkim dziewczyną paczuszki, które zawierały broszurę na temat dojrzewania-książka liczyła sobie 45 stronic i była pisana przez kobietę ginekologa, firmu ALWAYS, komplet różnego rozmiaru podpasek i wkładek higoenicznych ALWAYS i...próbki szponu przeciw łupierzowego biggrin Wszystko dla nas! Co prawda podpaski leżą nieużywane bo jeszcze nie miesiączkuje a mam 14 lat Sad No ale wierze że przyjdzie ten czas i popieram Cię, w zdaniu "wszystkiego dowiesz sie od mamy"-to najlepsza encyklopedia wiedzy o miesiączkach itp.

NaStKa
Powrót do góry
~KleO
Gość
PostWysłany: Nie 19 Sty, 2003 21:11   Ospowiedź ta jest do Nastki !

Nastka...ja też dostałam na prelekcji paczuszkę w którym była :
Książeczką o miesiączce i inne różne, podpaski, pudełko na podpaski ( rózowe ) aby nikt się nie kapnął, że mam przy sobie podpaski ! Jeszcze nie mam miesiączki...czekam...czekam...
Podomno, że jak się pojawi pierwsza miesiączka to się już nie rośnie ! A ja jestem niska...więc mogę poczekać z miesiączka o 15 roku życia...
Nastka ! Ty masz na imię Natalia ? Bo ja tak ?! Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
ktoś
Gość
PostWysłany: Wto 21 Sty, 2003 10:09   

a ja mam już okres!: Smile i mozecie mi zazdroscić
biggrin Smile Laughing Razz
zart oczywiście
dostałas rózowy kartonik?znaczy pudełeczko ale ci dobrze!my tylko podpaki, i to jeszcze luzem Sad
Powrót do góry
Ewcia Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 20 Sie 2002
Posty: 146
PostWysłany: Wto 21 Sty, 2003 13:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja w 4 klasie dostałam podpaski luzem ale w 6 się postarali i tez dali nam w różowymy TANDETNYM pudełeczku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NaStKa
Gość
PostWysłany: Wto 21 Sty, 2003 17:54   niee

Wiesz KleO nie mam na imie Natalia. A co do różowego pudełeczka to ci zazdroszcze...w jakiej ty podstawówce sie uczysz że tak o was dbają?!
Powrót do góry
KleO
Gość
PostWysłany: Sro 22 Sty, 2003 18:50   No wiesz...

NaStKa napisał/a:
Wiesz KleO nie mam na imie Natalia. A co do różowego pudełeczka to ci zazdroszcze...w jakiej ty podstawówce sie uczysz że tak o was dbają?!



No wiesz Nastka...jestem z Tarnowa i chodzę do S.P. 23 !
Mam prawie kilometr do szkoły...ale powiem Ci szczerze ! Same debile w tej mojej szkole są ! Ale niektórzy są fajni biggrin
Wiesz...na tą miesiączkę mogę poczekać, ale to konievcznie do 15 roku życia ! Mam prawie 13 lat, chodzę do 6 klasy, a wzrostu mam 134 ! To jest właśnie mój problem ! W mojej klasie też są niskie dziewczyny ! Zauważyłam, że mam WYDZIELINĘ ŚLUZOWĄ...to jest okropne ! I wiadomo - wkrótce OKRES ! Sad Sad Sad
Przystyłam Embarassed ale i dobrze, bo jestem chuuuuda ! Jestem troszkę wyższa...zażywam lekarstwa na wzrost...I OKROPNY T R A N ! ! ! Co ze mną będzie jak dostanę okres ? Będę niska ! ! ! Pomóżcie ! Co mam robić ! ! ! ? ? ?
Powrót do góry
Ewcia Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 20 Sie 2002
Posty: 146
PostWysłany: Sro 22 Sty, 2003 18:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja sama jeszcze nie miałam okresu ale mam wiel koleżanki które już go dostały i nie zauważyłam żeby one pzrestały rosną więc nie zamartwiaj sie ze nie urośniesz Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NaStKa
Gość
PostWysłany: Sro 22 Sty, 2003 19:27   Re: No wiesz...

"...zażywam lekarstwa na wzrost..."

Mogłabyś konkretniej powiedzieć w jakiej formie przyjmujesz leki?
Ja pochodzę z Suwałk i też mam kłopot ze wzrostem...mam 14 lat i 151 cm...zażywam leki tzw.HORMONY WZROSTU
Niestety podawane sa w formie zastrzyków Crying or Very sad ale zdążyłam sie już przyzwyczaić Wink
No a co do tego okresu to wiem że moja mama dostała go w wieku 15 lat....słyszałam że termin wystąpienia miesiączki wiąże sie z czasem kiedy okresu dostała mama dziewczyny.Więc jeśli twoja mama dostała okres np. w wieku 14 lat to powinnaś i ty w tym mniejwięcej czasie spodziewać sie miesiączki...jeżeli masz siostrę to zapytaj się kiedy ona go dostała...i kiedy dostała twoja mama....bedziesz pewna na 50% że i ty w tym czasie możesz dostać-to się sprawdza ale nie zawsze!!
Moja przyjaciółka dostała okresu w wieku 11 lat a jej mama gdy miała 14....więc 100% pewności nie ma ale to zawsze coś Smile
Jak mam 14 lat a moja mama dostała okres w wieku 15 lat to i ja sie w tym czasie spodziewam...a jak wyjdzie zobaczymy.
Trzymaj sie cieplutko!
Powrót do góry
KleO
Gość
PostWysłany: Sro 22 Sty, 2003 20:19   No wiesz...

NaStKa napisał/a:
"...zażywam lekarstwa na wzrost..."

Mogłabyś konkretniej powiedzieć w jakiej formie przyjmujesz leki?
Ja pochodzę z Suwałk i też mam kłopot ze wzrostem...mam 14 lat i 151 cm...zażywam leki tzw.HORMONY WZROSTU
Niestety podawane sa w formie zastrzyków Crying or Very sad ale zdążyłam sie już przyzwyczaić Wink
No a co do tego okresu to wiem że moja mama dostała go w wieku 15 lat....słyszałam że termin wystąpienia miesiączki wiąże sie z czasem kiedy okresu dostała mama dziewczyny.Więc jeśli twoja mama dostała okres np. w wieku 14 lat to powinnaś i ty w tym mniejwięcej czasie spodziewać sie miesiączki...jeżeli masz siostrę to zapytaj się kiedy ona go dostała...i kiedy dostała twoja mama....bedziesz pewna na 50% że i ty w tym czasie możesz dostać-to się sprawdza ale nie zawsze!!
Moja przyjaciółka dostała okresu w wieku 11 lat a jej mama gdy miała 14....więc 100% pewności nie ma ale to zawsze coś Smile
Jak mam 14 lat a moja mama dostała okres w wieku 15 lat to i ja sie w tym czasie spodziewam...a jak wyjdzie zobaczymy.
Trzymaj sie cieplutko!


No więc tak NaStka ! Mam jeszcze nieskończone 13 lat... Exclamation
Moja mama dostała w wieku 13 lat miesiączkę ! Chodziła do 6 klasy i ja teraz też chodzę do 6 klasy ! Dobre i to, że Ty masz 151 cm wzrostu, a ja mam 134 Exclamation Ja to dopiero mam problem ! Ale wiem od higienistki ( ze szkoły ), że jak dostała okres to jeszcze urosła 7 cm Exclamation Exclamation Exclamation Ja muszę koniecznie dostać miesiączkę w wieku 15 lat ! Nie wcześniej ! Muszę urosnąć ! Wystarszy mi 160 cm wzrostu Exclamation Dobre i to Exclamation Jak zaczełaś o tych lekarstwach, to Ci opiszę moje !
Zażywam naczczo pół tabletki o nazwie " LETROX ", a po obiedzie całą tabletkę o nazwie " LODOX " i 1 kapsułkę " TRANU " ! Jestem chuda i niska...Ale inni zauważyli, że wkońcu przytyłam ! I o to chodzi ! Wiesz co NaStka Question Byłam z tym moim wzrostem u lekarza i okazało się, że zatrzymał mi się " WIEK KOSTNY ", czyli mam 2 lata opóźnienia wzrostu ! Lekarka mi powiedziała, że mam sznsę urosnąć ! Mam szansę mieć 160 cm wzrostu ! To moje jedyne marzenie ! Muszę się naprawdę wziąć za siebie ! Nastka ! Koniecznie odpisz ! Jak masz Gadu - Gadu, to podaj numer ! Mój to : 4161665 ! Aha...i przedstaw się jako NaStka z FORUM ! Napisz do mnie nawet wtedy kiedy ja będę niedostępna na Gadu - Gadu Exclamation Ok ? Plisss... Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Odpisz...czekam na odpowiedź...
Powrót do góry
11-nastka
Gość
PostWysłany: Czw 23 Sty, 2003 18:57   a co ze mną ?

Ej wy to macie fajnie!
U mnie wszkole niczego nie rozdali zadnej dziewczynie!!!
Jestem w piątej klasie i co?
My mamy raz na tydzien lekcje z panią na wiedzy, ale i tak jest źle gdyz my mamy je razem z chlopakami i zle sie czujemy (dziewczyny z mojej kl.) gdyz jak pani cos o naszych miesiaczkach wspomina to chlopcy chichocza i rwia sie z smiechu, a jak muwi mani cos o narzadach clopcow to czuje sie nieswojo. uwazam ze powinnysmy dostac juz te rzeczy gdyz jedna dziewczyna z mojej klasy juz dostala okresu
Mowila ze byla bardzo zaskoczona gdysz dostala go w szkole, a nie byla na to przygotowana.
Powrót do góry
NaStKa
Gość
PostWysłany: Czw 23 Sty, 2003 20:54   :D

Najpierw do 11-nastki
* Widzisz dobrze jest mieć przedmiot który uczy nas o zachowaniu sie w sytuacjach dla nas dotąd nieznanych...no niby dostałam tą paczuszkę ale i tak z niej nie skorzystałam....a chłopacami sie nie martw oni zawsze tak sie zachowują....ja mam 14 lat i chłopcy w mojej klasie (bo też razem z nimi mam ten przedmiot) rżną jak konie...ale i tak sie rewanżujemy kiedy o ich narządach jest mowa



* A co do Kleo to już nadałam ci wiadomość biggrin Nareszcie będziemy mogły pogadać....
Powrót do góry
Nina
Gość
PostWysłany: Sob 25 Sty, 2003 16:55   

Laughing do 11-nastki
Wiesz co tobie to dobrze u mnie w szkole to wogole nie było ani paczuszek, ani lekcji!!!
Powrót do góry
Szalona
Junior
Junior


Dołączył: 23 Sty 2003
Posty: 186
PostWysłany: Sob 25 Sty, 2003 17:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

U mnie w szkole tez takie cos bylo w zeszlym roku jak chodizlam do 6 kalsy co tydzien sie chodizlo na lekcje wychowania do zecia w rodiznie ale nie dostalismy podpasek ani nic.Ale teraz chodze do innej skzoly i tam jest ponad pol roku wosu a reszta wychowanie do zycia w rodzinie zamiast wosu!A teraz koleznka ktora jest o rok mlodsza (chodzi do tej starej szkoly) mowila mi ze mieli wtym roku prelekcje jaka jedna lekcje na caly rok a nie tak jak ja mialam ze co tydzien przez pol roku nio i na tej oprelekcji dostali wlasnie takie pudeleczko podpaski i ksiazeczke.Kto wie moze w tej skzole jak bedzie miec to wychowanie do zycia w rodzinie to dostaniemy ksiazeczki podpaski i pudeleczko Exclamation biggrin

_________________
Wisła Kraków duma wszystkich Polaków!!! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 25 Sty, 2003 17:31   No wiesz...


Szalona...
Ja chodzę do 6 klasy, i nie dostałam na wychowaniu do życia w rodzinie żadnej paczuszki, tylko na prelekcji z pielęgniarką ! Wszystkie dziewczyny z 6 klasy miały tą prelekcję i dostały paczuszki ! biggrin
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 9 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |