| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
religia

Czy uczysz się do religi?
Tak
36%
 36%  [ 12 ]
Nie
54%
 54%  [ 18 ]
Nie uczęszczam na te lekcje
9%
 9%  [ 3 ]
Głosowań: 33
Wszystkich Głosów: 33

Autor Wiadomość
Tana14 Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant


Dołączyła: 07 Sty 2006
Posty: 55
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Sob 07 Sty, 2006 22:00   religia Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Lekje religi mnie śmieszą Obecnie wierzę w boga ale co to ma być!!! Po co do religi książki ?? No dobra niech już będą ale po co ich tyle?! Czy nie mówią o innym bogu?? Moja nauczycielka obecna jest jakby to powiedzieć nienormalna!! Gdybyście byli katehetami czy robilibyście kartkówki a co gorsza klasówki z RELIGI!!! Dobrze wiem że znajomość mniejwięcej pisma ŚW. się przydaje ale po co z tego pisać kartkówki. NO dobra może modlitwy ale nie takie bzdury jak jakieś książki rzymskie mówiące o Jezusie?! czy tylko ja mam tak porypaną nauczycielkę od tego przedmiotu?! BYć może nie mam racji że ni powinno być kalsówek z tego przedmiotu. TAkie jest moje zdanie a wasze??
PS: CZasem myślę że ona jest poprostu zazdrosna ż enp nauczycielka od maty robi kartówki a ona nie moze!!

_________________
Ach, co za oszczędność czasu zakochać się od pierwszego wejrzenia! <:3)~
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6684266
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sob 07 Sty, 2006 23:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Masz rację, i w sprawie kartkówek, jak i samej relgii w szkole.

Jest tragicznie, ale zawsze może być gorzej.

Co jest źle?
- Sama idea "oceny" z "lekci" relgii, nie powinno coś takiego istnieć. Religia powinna być dobrowolną decyzją - Chodzę, albo nie. (Pomijam fakt nacisku ze strony rodziców...)
- <śmieje się> Nauczyciele od religii są że tak to ujmę nieco niekompetentni. Bardzo łatwo ich zagiąć najłatwiejszym pytaniem. Wystarczy sprzeciwić się ich zdaniu, podać argumenty. O ile nie przerwie mocnym "Cicho, bo Ci wstawię złą ocenę z zachowania" to możemy wdać się w dyskusję - Z góry przegraną przez większość Katehetów... Czemu tak jest? Bo nikt nie zwraca uwagi na lekcję relgii... A mogłoby być tak pięknie.

Jak ja sobie wyobrażam lekcję religii?

Przychodzi 5-10 osób z 30 osobowej klasy (Bo tak średnio wychodzi pośród 30 osób "wierzących" tych które by dobrowolnie przychodziły), kateheta pyta się czy ktoś ma jakiś problem... Jeśli tak, wysłuchuje (Problemy oczywiście na zasadzie dylematów związanych z religią...), oraz zaczyna spokojny wywód, dyskusję z uczniami. Tłumaczy, przyjmuje ich argumenty, wysłuchuje.

To jest lekcja religii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ona89 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 15 Lip 2004
Posty: 606
PostWysłany: Nie 08 Sty, 2006 00:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W gimnazjum religia była nudna. Też mieliśmy kartkówki, klasówki itp. Nie mogła nas zwolnić z lekcji, bo przecież co by dyrektor powiedział... Teraz zamiast katechetki mam księdza, który jest świetny. Polubiłam religię, bo poprawia mi się po niej humor. Ksiądz jest młody i można z nim spokojnie rozmawiać o wszystkim. Sposób w jaki teraz mówimy o Bogu czy o przykazaniach jest inny niż wcześniej. Od poczatku roku mam może 5 tematów w zeszycie, a są one tylko po to, żeby ksiądz chodząc po kolędzie miał na co popatrzeć, ale i tak pewnie schowam gdzieś zeszyt Mr. Green Ostatnio na lekcję przyszedł kleryk. Ksiądz do nas "Bądźcie chociaż raz poważni, bo przyszedł młody kleryk..." A my co? Wyśmialiśmy go Mr. Green Ten kleryk miał przyjść na następną lekcję już sam, ale jak z nami posiedział to się wystraszym, więc lekcji nie było. Jeszcze streszczę dzień, kiedy zrobiliśmy sobie wigilię (dzielenie się opłatkiem itp.) Na początku jedna dziewczyna czytała Pismo Święte, druga zaczęła się śmiać, a wtedy to ja już też nie wytrzymałam, więc w trójkę (ksiądz poszedł w nacze ślady Razz ) po prostu śmaliśmy się do łez, tylko dwie dziewczyny (w tym ta co czytała) były poważne. Siedzieliśmy i nagle ksiądz zaczął udawać, że płacze bo nie zachwycamy się jego obrusem, który wytargował na rynku. Większość lekcji na przepada, ze względu na pogrzeby itp, albo po prostu przychodzimy na 10 minut, bo nie ma o czym rozmawiać lub nam się nie chce i idziemy do domu. Tak więc sposób prowadzenia religii zależy od osby, która to robi.

_________________
...
Jeszcze nie zapomniałam o forum Wink
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5234610
choredusze Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 09 Lis 2005
Posty: 150
PostWysłany: Nie 08 Sty, 2006 10:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nienawidze religii bo baba sie przypier.. do mnie o byle co a do innych nie ; P i nie mam pojecia czemu.

_________________
Możesz być gdziekolwiek, kiedy twoje życie nagle się zaczyna... kiedy otwiera się przed tobą przyszłość. Na początku możesz nawet nie zdawać sobie z tego sprawy... ale to się już stało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1744817
opętana Płeć:Kobieta
Aktywista
masochista
Aktywista

Dołączyła: 02 Kwi 2005
Posty: 1210
PostWysłany: Nie 08 Sty, 2006 12:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jeśli Ci religia przeszkadza to nie chodz na nią i juz.
Ja mam jutro spr. z religi ;] Poza tym na religi wiele mozna sie dowiedziec o Chrystusie, Bogu, o świetych....

_________________
mood for ska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Nie 08 Sty, 2006 12:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

opętana - Szkoda że wszystko jest takie zakłamane...

A czemu choredusze chodzi na reiligię? z powodu rodziców zapewne... Zero wyboru i już...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
opętana Płeć:Kobieta
Aktywista
masochista
Aktywista

Dołączyła: 02 Kwi 2005
Posty: 1210
PostWysłany: Nie 08 Sty, 2006 12:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hmm mam kuzynke, która wypisała sie z religii, bo zwyczajnie głupoty tam gadali (ma z zakonnicą)...Rozmawiała o tym z mamą ze nie moze chodzic na te lekcje i nie chodzi.

No ale masz racje, ze to zalezy od rodziców.

_________________
mood for ska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 08 Sty, 2006 13:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

dlatego religia nie jest przedmiotem obowiazkowym.. wierzysz a nie chcesz na religie chdozic mozesz chodzic do kosciola ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ant0n
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 08 Sty, 2006 13:19   

nie uczeszczam na lekcje religii.
Powrót do góry
Asiula1994 Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 10 Sty 2005
Posty: 164
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Nie 08 Sty, 2006 13:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Myślę, że kartkówki i sprawdziany są normalne na religii.
Jak na każdym innym przedmiocie - chcesz chodzić, chcesz się czegoś nauczyć, chcesz sprawdzić swoją wiedzę.
Moi rodzice nie wierzą w Boga, ja...A ja nie wiem...
Nie wiem co myśleć, może kiedyś się to zmieni.
Nudzą mnie lekcje religii, chodzę na nią już od 1 klasy sp (jestem w 5) i myślę, że wiem tyle ile powinnam wiedzieć - podstawy.
Reszta mnie nie interesuje.
Od drugiego półrocza raczej przestanę chodzić na religię...Rodzice nie problem.
Przypuszczam, że będzie się to wiązało ze stratą kilku znajomych...
U mnie w klasie wszyscy chodzą na religię, wszyscy są wierzący, praktykujący...
Cała moja dzielnica jest dzielnicą "kościułkową" strach wyjść w niedzielę na ulicę, bo to pewna śmierć (smierć przez zadeptanie).
W każde święto na ulicach pustki za to w kościele...
Szkoda gadać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2885564
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 08 Sty, 2006 18:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Asiula1994 napisał/a:

Przypuszczam, że będzie się to wiązało ze stratą kilku znajomych...


znajomi ktorzy odrzuca przez cos takiego nie sa nic warci.. u mnie to jest podzielone, 2 osoby na religie nie chodza, 2 to do jakies oazy czy cos naleza, i jakos to nie jest powodem konfliktow.. moze za pare lat na to zaczniecie inaczej patrzec, bo narazie to wyglada chyba tak ze jak cos robia wszyscy to wszyscy, a jak ktos nie chdozi to juz jakis inny i jest be.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Martula Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 22 Sty 2005
Posty: 185
PostWysłany: Pon 09 Sty, 2006 17:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Asiula1994 napisał/a:
1)Myślę, że kartkówki i sprawdziany są normalne na religii.

2)Moi rodzice nie wierzą w Boga, ja...A ja nie wiem...

1)Sprawdziany i kartkówki z religii to głupota..Dla mnie to poprostu głupota!

2)Moja mama się nawróciła ale tata do kościoła nie chodzi.Nie mówię wszystkim o tym że mam nie wierzącego tatę.Ja powoli przestaję wierzyć w istnienie Boga.

Ja wogólę nie lubię słuchać tego biadolenia pani od religii jak to Jezusa męczyli na krzyżu.Słyszę to co rok od przeczkola.Przeiceż ile razy można słuchać tego samego.
Ps.Przepraszam jak ktoś nie zgadza się z moim zdaniem-Mam takie zdanie o religii.

_________________
Avek by Me biggrin Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1804987
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pon 09 Sty, 2006 18:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Martula - uważasz tak o całej religii Chrześcijańskiej, czy o religii w szkole?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DarkAngel Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 27 Lis 2005
Posty: 87
PostWysłany: Pon 09 Sty, 2006 20:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja nienawidze religi. To jest dla mnie przedminot na którym moge się rozluźnić. Robi baba kartkówki ale mnie to zwisa. Religia sie nie wlicza w średnią więc moge z niej mieć nawet 1 czy 2. Zachowanie mam z religi o dziwo poprawne<lol> niewiem jakim cudem. Ta babka mnie nienawidzi ja jej zresztą też.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
opętana Płeć:Kobieta
Aktywista
masochista
Aktywista

Dołączyła: 02 Kwi 2005
Posty: 1210
PostWysłany: Pon 09 Sty, 2006 20:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

pogratulować takiej postawy

_________________
mood for ska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |