| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Uczyć się czy nie uczyć?
Autor Wiadomość
Blanka Płeć:Kobieta
Moderator


Dołączyła: 25 Sty 2003
Posty: 632
PostWysłany: Wto 06 Maj, 2008 08:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A ja myślę, że lepiej by zrobić 6-8 lat podstawówki. A potem wybór. Albo szkoła przygotowująca do matury (i studiów) albo zawodowa- do pracy. Pieprzone gimnazjum, nie ma chyba większego besensu. Trwonienie czasu, nic więcej.


Na wsi? Tam ludzie nie myślą o nauce ale o robocie w polu. Rodzice oczekują od dzieci pomocy, mają do nich żal, gdy te chcą się uczyć i wyjechać do miasta.

_________________
'...abyś pewnego dnia odkrył, że baśń może się nieco różnić od twoich wyobrażeń.'
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7399523
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Wto 06 Maj, 2008 08:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wy te wsie tak z doświadczenia znacie, czy tak sobie pieprzycie to co wam się wydaje? Smile Bo na Kaszubach to tak nie wygląda Rolling Eyes

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Wto 06 Maj, 2008 09:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Słupek - Z doświadczenia - Kaszuby to żadna wieś. Tak samo "okolice Wrocławia/Warszawy/Poznania" to też żadna wieś. Wieś to wieś, a to co jest na wsi może czasami przerażać : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Wto 06 Maj, 2008 17:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zdaje się, że oni wprowadzili obowiązową edukację dawno temu
http://www.smog.pl/wideo/17998/skonczony_idiota_w_milionerach/

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 06 Maj, 2008 18:31   

Od kiedy słońce się w ogóle kręci?
Powrót do góry
smoczek250 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 301
PostWysłany: Wto 06 Maj, 2008 20:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Słupek napisał/a:
Spędź trochę czasu nad słownikiem języka polskiego i przekonaj się, że "bynajmniej" nie jest synonimem "przynajmniej".

Taki sam byk jak ja...

Cytat:
Dzieciństwo jest od tego żeby być dzieckiem - Dzisiejszy świat z roku na rok popada w tym wypadku w coraz większą paranoję. "Młodzież ma zbyt dużo wolnego" słyszę od ludzi w wieku 20+lat. Osobiście uważam że młodzież ma zbyt mało wolnego. Za mało wolnego i za mało wolności.


Cytat:
Ni to czasu na zabawę, ni na wielkie przyjaźnie, ni na miłości, ni nic - Wszędzie tylko nauka, nauka, nauka. Kogo obchodzi dzisiaj podstawówka czy gimnazjum? Kogo obchodzą oceny z liceum? Zróbcie swoje minimum żeby dostać się tam gdzie trzeba i olejcie wszystko inne. Liczy się zaradność w życiu - Szóstka z plastyki naprawdę nie sprawi że ktoś będzie miał łatwiej w życiu.

Shaunri, chyba że ktoś lubi się uczyć, sprawa jest wtedy inna. Osoba lubi się uczyć niech się uczy. Gorzej mam np. ja. Ja lubię dużo wiedzieć o świecie, ale zaś nie lubię się uczyć. Ale muszę, w moim zawodzie cholerny angielski czy j. polski jest potrzebny.
Szczerze mówiąc najfajniej było by wtedy, kiedy ktoś już ustali sobie jeden cel w życiu i będzie wiedział kim chce być - niech ma więcej lekcji potrzebnych do zawodu w którym kiedyś będzie pracować. Z jednej strony jest to fajne - z drugiej chore. Głąby nie będą nic wiedziały o posranej fizyce. Uczę się, bo muszę. Bo chcę coś wiedzieć i jest mi to niestety niezbędne. Fakt, nie mam czasu na miłość i przyjaźń. Dużo prawdziwych miłości pękło ze względu na brak czasu. Moja głupia wymówka że boli mnie głowa stała się już poprostu nudna, więc uczyliśmy się razem. Tyle że o na była o rok starsza... wiec się niesprawdziło. A co do przyjaźni, wiele przyjaciół się odwróciło - widać było wtedy jacy byli i że byłem ślepcem.
A co do:

Pink Panter14 napisał/a:
Niektóre rzeczy można pogodzić to prawda, ale jak widzę 14- czy 15latka upitego do nieprzytomności lub zataczającego się ze szkoły do domu, to szczerze wątpie, że on godzi naukę z nazwijmy to przyjemnościami. A jeszcze lepiej jak z takim kimś chodze do klasy i wiem jak się zachowuje, znam jego podejście do życia.


14,15 lat - normalka, alkohol i papierosy to już normalka. Teraz dochodzi nawet seks... pamiętacie opowiadania o zabawie w słonko? To już normalka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 07 Maj, 2008 12:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

smoczek -

Jeśli ktoś się lubi uczyć to niech się uczy, jego/jej strata. Dzieci powinny być dziećmi, a nie bawić się w dorosłych - nikomu to do szczęścia nie potrzebne. Dzisiaj to z 6-latka zaczynamy robić dorosłego "bo już chodzisz do szkoły i umiesz pisać".

Jak ktoś lubi pisać do góry nogami to też mu nie bronię, czemu nie? Jednak to powinny być wyjątki, a odnoszę wrażenie że nie są : )


Co do ostatniego zdania - głupoty gadasz. Żadne słoneczko nie jest teraz normalką, kiedyś pijaństwo było dużo większe, a i młodziutkie dziewuchy też zachodziły w ciąże, mam to kolejny raz udowadniać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |